Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκρίθηκε πρόγραμμα ενίσχυσης δικαιούχων για την απόκτηση της ιδιότητας του Ενεργειακού Επιθεωρητή


ikoutoulas

Recommended Posts

Συνάδελφοι, τελικά ξέρει κάποιος τι γίνεται στην περίπτωση που δεν περάσει κάποιος τις εξετάσεις και στο ενδιάμεσο (υποθετικά μιλώντας) έχει λάβει την ενίσχυση; Πρέπει να επιστραφούν τα χρήματα; 

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό ακόμα με ανησυχεί. Γενικά το τελευταίο διάστημα ότι μπαίνει στο ταμείο μου, με κάποιο μαγικό τρόπο εξαφανίζεται αμέσως. Φοβάμαι ότι αν τα πάρω, μετά δεν θα έχω να τα επιστρέψω. Δεν ξέρω μήπως θέλουν και τόκους μετά.

Link to comment
Share on other sites

Σάββα, συμφωνώ απολύτως.

 

Γενικά στην Ελλάδα έχουμε ως χόμπι την μη εφαρμογή των νόμων. Εάν όλα όσα προβλέπει ο νόμος εφαρμόζονταν τότε ο κλάδος μας όχι κρίση θα είχε, αλλά δεν θα προλαβαίναμε τις δουλειές...

 

ποσο δικιο εχεις.... αλλα θα χε και το κρατος εσοδα οχι μονο εμεις... και καθε κλαδος.

+1

 

Και αυτό ακόμα με ανησυχεί. Γενικά το τελευταίο διάστημα ότι μπαίνει στο ταμείο μου, με κάποιο μαγικό τρόπο εξαφανίζεται αμέσως. Φοβάμαι ότι αν τα πάρω, μετά δεν θα έχω να τα επιστρέψω. Δεν ξέρω μήπως θέλουν και τόκους μετά.

 

εχεις τον ιο του φασεβοοκ και συ

 

μετατρεπει τα λεφτα σε............... πουλια :P

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό ακόμα με ανησυχεί. Γενικά το τελευταίο διάστημα ότι μπαίνει στο ταμείο μου, με κάποιο μαγικό τρόπο εξαφανίζεται αμέσως. Φοβάμαι ότι αν τα πάρω, μετά δεν θα έχω να τα επιστρέψω. Δεν ξέρω μήπως θέλουν και τόκους μετά.

 

Μην τα φας για να τα επιστρέψεις....Να τα έχεις σε ειδικό φάκελο να μην τα μπερδεύεις με ένδειξη "προς επιστροφή"......Τι θες να σου φέρουν τίποτα φουσκωτούς?

Φυσικά για σένα τίποτα από αυτά δεν πρόκειται να συμβεί καθώς δεν θα τα πάρεις ποτέ!!

 

Ορίστε και το επίμαχο για να μην έχεις απορίες...

 

Σε περίπτωση που από την έναρξη ισχύος του άρθρου 52 του Νόµου 4178/2013 (ΦΕΚ Α’ 174) και σε διάστηµα ενός έτους ο ασκών τη δραστηριότητα του Ενεργειακού Επιθεωρητή δεν υποβάλει Πιστοποιητικό Επιτυχούς Εξέτασης από το ΤΕΕ, τότε η καταβληθείσα ενίσχυση θα πρέπει να επιστραφεί στον Ε.Φ.∆. ως αχρεωστήτως καταβληθείσα, σύµφωνα µε τις προβλεπόµενες διαδικασίες.
Link to comment
Share on other sites

Σάββα, συμφωνώ απολύτως.

 

Γενικά στην Ελλάδα έχουμε ως χόμπι την μη εφαρμογή των νόμων. Εάν όλα όσα προβλέπει ο νόμος εφαρμόζονταν τότε ο κλάδος μας όχι κρίση θα είχε, αλλά δεν θα προλαβαίναμε τις δουλειές...

 

Καλό είναι αυτό το παραμύθι να τελειώσει κάποτε. Χωρίς να θέλω να σε προσβάλω, αν ο κόσμος δεν έχει λεφτά τότε δεν θα γίνονται δουλειές. Όσο και να εφαρμόζεται ο νόμος οι δουλειές γεννιούνται από το χρήμα που υπάρχει κι όχι από την θέληση...

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, εν μέρει, σε αυτό που λες, όμως ο μέσος Έλληνας προτιμάει να πάει Παντελίδη και να σκάσει 170 τη φιάλη και ο ίδιος εσένα σου παζαρεύει το ΠΕΑ στα 50 ευρώ και του φαίνεται και ακριβό.

 

Αντίστοιχα ΥΔΕ, φύλλα ελέγχου λέβητα, αλλά για το burberry και το κάμπριο θα βρει λεφτά!

Edited by JasonK
Link to comment
Share on other sites

ποιος παντελιδης?

εμεις ειμαστε καλυτεροι?

γινονται οργια και δεν ανοιγει μυτη απο κανενα μηχανικο

καλα να παθουμε ολοι

και εγω μαζι

αντε νανακια

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.