Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Εγκύκλιος 3] 1-10-2013, Οδηγίες-διευκρινίσεις-απαντήσεις σε συχνές ερωτήσεις


Recommended Posts

Η φλασιά του ιασονα μου ήρθε χθες και την έδιωξα...

γιατί σκεφτόμουν μία δήλωση αρκετών μέτρων με 3,5μ2 που έβαλα ως ισόγειο βοηθητικό χώρο...

Και είπα ότι άμα μου την κάνουν για αυτόν το λόγο θα τους δείρω. :mrgreen: :smile: :mrgreen: :smile:

Έτσι λοιπόν έβγαλα την ιδέα από το μυαλό μου... και συνέχισα την μελέτη της κατατοπιστικότατης Εγκυκλίου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 600
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η φλασιά του ιασονα μου ήρθε χθες και την έδιωξα...

γιατί σκεφτόμουν μία δήλωση αρκετών μέτρων με 3,5μ2 που έβαλα ως ισόγειο βοηθητικό χώρο...

Και είπα ότι άμα μου την κάνουν για αυτόν το λόγο θα τους δείρω. :mrgreen: :smile: :mrgreen: :smile:

Έτσι λοιπόν έβγαλα την ιδέα από το μυαλό μου... και συνέχισα την μελέτη της κατατοπιστικότατης Εγκυκλίου.

 

Κοίτα τώρα δηλαδή είναι απαράδεκτο 3,50μ2 είναι δυνατόν να είναι κύριος χώρος;; Αυτός δεν πάει με Κατηγορία 3 είναι πιο ψηλός απο 2,5μ;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την εξής εξυπνάδα.

μιλάμε για μαγαζί που το τέντωσα και έβαλα τα πάντα.

 

Πάνω από τη σκάλα που οδηγεί από το υπόγειο στο ισόγειο, κατασκευάστηκε ένα w.c της κακιάς ώρας.

Με ύψος<2,20 δε χωράει ούτε όρθιος κάποιος κτλ.

Τα είχα πάρει στο κρανίο και χρησιμοποίησα το "ισόγειος βοηθητικός χώρος" όπου βοηθητικός από κτιριοδομικό.

Έτσι για το γαμώτο δλδ.

Τώρα αν αυτό με πετάξει από έξω....

Θα το βάλω ως πατάρι!!!! με υποκείμενο όροφο το υπόγειο.

Ειναι εντός του όγκου...

Δε ξέρω άμα μπορώ να το βάλω ως κατηγορία 3...

Edited by ssouanis
Link to comment
Share on other sites

..το αθροισμα του συνολου των μετρων που τακτοποιουμε ειναι ρε παιδιά!Σε καθε δήλωση πανω δεξια γραφει :συνολο ΚΧ=123, συλολο ΒΧ=30 , τα πολεοδομικα μεγεθη που τακτοποιεις ειναι 123+30=153, το 153 δεν πρεπει ν αλλαξει, αυτο ειναι το συνολο της δομησης που τακτοποιεις....Τωρα αν τη Δευτερα γινει καμια στραβη, που δεν το πιστευω γιατι εχουν φαει πολυ κραξιμο ήδη, τα πραγματα θα ξεφυγουν επικυνδυνα......

Link to comment
Share on other sites

Σωστό και αυτό...

153 και τέλος...

έλα όμως που καμια φορά αυτά τα 153 μπορεί να πάνε κατηγορία 3...

Εκεί χάνονται.

Δε βάζουμε μέτρα....

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να πληρωθει το τελος ανταποδωσης πρωτα, να το πουμε στους πελατες μας, να μας δωσουν οδηγιες τι ειδους δηλωσεις θα επισυναψουμε στη β φαση του 4014, να γινουν 1-2 στραβες και να περασουν καμια δεκαπενταρια μερες να τις διορθώσουν... και εχει ο θεος!Ακου αυτοματα!!!

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε έχει πολλές παγίδες αυτό το δεν αλλάζουν τα πολεοδομικά μεγέθη. Εγώ άκουσα τη Λεμπέση και σε ένα σπίτι που δεν είχε περιθώριο για άλλο ημιυπαίθριο πήγα και έβαλα τα παραπάνω τετραγωνικά που δεν δικαιούταν με ΥΔΒΧ. Σε ανοιχτό ημιυπαίθριο. Τώρα πάει με αναλυτικό. Οπότε πάνε τα πολεοδομικά περίπατο και το πρόστιμο στο Θεό επειδή αλλάζουν όλα τα άλλα μετά...

Link to comment
Share on other sites

Σωστό και αυτό...

153 και τέλος...

έλα όμως που καμια φορά αυτά τα 153 μπορεί να πάνε κατηγορία 3...

Εκεί χάνονται.

Δε βάζουμε μέτρα....

κι τα παμε με μετρα και οχι κατηγορια 3 για να μην τρελαθουμε στις ερωτοαπαντησεις  τι θα γινει;;;Θα μας επιπληξουν οι ειδημονες;;;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.