Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Εγκύκλιος 3] 1-10-2013, Οδηγίες-διευκρινίσεις-απαντήσεις σε συχνές ερωτήσεις


Recommended Posts

πρεπει να πληρωθει το τελος ανταποδωσης πρωτα, να το πουμε στους πελατες μας, να μας δωσουν οδηγιες τι ειδους δηλωσεις θα επισυναψουμε στη β φαση του 4014, να γινουν 1-2 στραβες και να περασουν καμια δεκαπενταρια μερες να τις διορθώσουν... και εχει ο θεος!Ακου αυτοματα!!!

 

Εννοώ δεν κάνουμε αίτηση ένταξης;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 600
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αυτόματα προβλέπετε η έκδοση περαίωσης με τον 4178 για τις περιπτώσεις ολοκληρωμένων του 4014.

αφου περαιωμενες ήταν...

Link to comment
Share on other sites

Το ανταποδοτικό τέλος δεν έχει ημερομηνία έτσι δεν είναι; Γιατί πρέπει να λείψω για 15 μέρες και με έχει φάει το άγχος ότι κάτι θα βγει και δε θα το πάρω χαμπάρι

Link to comment
Share on other sites

περαιωμένες με τον 4014.

θα δώσουν και περαίωση με τον 4178.

μετά με τον 4308

στη συνέχεια....

.....

με τον 8534

μέχρι που θα αλλάξει το πολίτευμα και θα αρχίσουμε άλλη αρίθμηση.

 

έχεις μέχρι 06.02.2015.

 

πήγαινε ταξίδι, πέρασε καλά και όταν γυρίσεις βλέπεις.

μην είσαι και ο "λαγός" μας.

Edited by ssouanis
Link to comment
Share on other sites

περαιωμένες με τον 4014.

θα δώσουν και περαίωση με τον 4178.

μετά με τον 4308

στη συνέχεια....

.....

με τον 8534

μέχρι που θα αλλάξει το πολίτευμα και θα αρχίσουμε άλλη αρίθμηση.

 

έχεις μέχρι 06.02.2015.

 

πήγαινε ταξίδι, πέρασε καλά και όταν γυρίσεις βλέπεις.

μην είσαι και ο "λαγός" μας.

και συνεχιζω να γινομαι γραφικη.....Γιατι μου κλεινουν τη β φαση του 4014 και δεν μ αφηνουν να κλεισω ετσι οποιες δηλωσεις θελω!Β φαση μερχρι τελος του νομου και περαιωση με τον 4178.Δε θελω να πληρωσω τελος ανταποδωσης!Ρωτησε κανεις στη Θεσαλονικη γιατι το κανουν αυτο;

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

δεν γίνεσαι γραφική.

Το γράφω για τρίτη φορά.

Μιλάμε για ανθρώπους που ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΧΑΡΤΙ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΤΟΥΣ ΕΝΑ ΠΡΟΣΤΙΜΟ.

Σιγά μην ξέρουν τι είναι η β' φάση, πως γίνεται, τι θέλει, μέχρι πότε προέβλεπε ο νόμος κτλ.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

δεν γίνεσαι γραφική.

Το γράφω για τρίτη φορά.

Μιλάμε για ανθρώπους που ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΧΑΡΤΙ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΤΟΥΣ ΕΝΑ ΠΡΟΣΤΙΜΟ.

Σιγά μην ξέρουν τι είναι η β' φάση, πως γίνεται, τι θέλει, μέχρι πότε προέβλεπε ο νόμος κτλ.

Αν κανουν καμια εξυπνάδα και επαληθευτουν οι παραπανω φοβοι των συναδέρφων να ξερουν οτι τους ελεγκτες δεν θα τους γλυτωσουν!!Απο το να χανουμε απειρο χρονο να κατανοησουμε τις εκατο χιλιαδες εγκυκλιους, καθομαστε ενα απογευμα και φτιαχνουμε ενα κειμενακι που τους εκθετει στο 'χαλαρο"....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

περαιωμένες με τον 4014.

θα δώσουν και περαίωση με τον 4178.

μετά με τον 4308

στη συνέχεια....

.....

με τον 8534

μέχρι που θα αλλάξει το πολίτευμα και θα αρχίσουμε άλλη αρίθμηση.

 

έχεις μέχρι 06.02.2015.

 

πήγαινε ταξίδι, πέρασε καλά και όταν γυρίσεις βλέπεις.

μην είσαι και ο "λαγός" μας.

 

Ρε τι τραβάμε...

Link to comment
Share on other sites

δεν γίνεσαι γραφική.

Το γράφω για τρίτη φορά.

Μιλάμε για ανθρώπους που ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΧΑΡΤΙ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΤΟΥΣ ΕΝΑ ΠΡΟΣΤΙΜΟ.

Σιγά μην ξέρουν τι είναι η β' φάση, πως γίνεται, τι θέλει, μέχρι πότε προέβλεπε ο νόμος κτλ.

Πάρε +1 από εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι (γιατί έμεινα 2 μέρες εκτός εξελίξεων.... και ηρέμησε λίγο το κεφάλι μου)

έχω ολοκληρώσει μία δήλωση με τον 4014 και έχω ανεβάσει και όλα τα σχέδια/δικαιολογητικά. Θέλω να κάνω μια αλλαγή σε 2 από τα σχέδια. Πιστεύετε πώς πρέπει να την κάνω μέχρι τη δευτέρα ή μετά τη δευτέρα (ή μήπως και ποτέ)???

 

Σημαντική σημείωση: Η συγκεκριμένη δήλωση δεν πρέπει μπει στον 4178 Π-Ο-Τ-Ε !!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.