Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Μεταφορά δηλώσεων] από τον 4014 στον 4178-διαδικασία,ερωτήσεις,πληροφόρηση.


Recommended Posts

Μετέφερα μια δήλωση από τον 4014 στον 4178 και ενώ στον παλιό νόμο είχα επιλέξει εφάπαξ τρόπο πληρωμής και είχα εξοφλήσει και το ποσό τώρα στον καινούργιο νόμο πήρε τρόπο πληρωμής με δόσεις και μου βγάζει υπόλοιπο προς πληρωμή...πως μπορώ να το διορθώσω? 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!

 

Πάω να μεταφέρω δήλωση στην οποία είχα πέραν των αυθαιρεσιών 1 λοιπή παράβαση και Διαμερισμάτωση.

 

Δεν αλλάζω τίποτα από πολεοδομικά μεγέθη.

 

Την διαμερισμάτωση μου την πετάει αυτόματα σε ένα νέο ΦΚ μαζί με την 1 πολεοδομική παράβαση.

 

Πάω να πατήσω κλικ για Υπαγωγή και μου λέει: - Η "Διαφορετική διαμερισμάτωση/Χωροθέτηση θέσεων Στάθμευσης" επιλέγεται μόνο αν αποτελεί την μοναδική παράβαση σε κτίρια με οικοδομική άδεια διαφορετικά δηλώνεται ως λοιπή παράβαση.

 

Βάση αυτού αν πάω και την βάλω σαν 2η πολεοδομική παράβαση εκτιμάτε ότι θα πάω με πρόστιμο Ν4178 αν βγει μεγαλύτερο?

Link to comment
Share on other sites

δε μπορεις να δηλωσεις και τις 2 παραβασεις ως μια λοιπη πολεοδομικη παραβαση?ενα φυλλο καταγραφης δηλαδη με συνολικο προυπολογισμο κατω των 15.000.παντως αποτι καταλαβα εχεις κανει λαθος στη δηλωση του 4014.πως εβαλες ταυτοχρονα αλλες παραβασεις και διαμερισματωση?

Edited by pantsel
Link to comment
Share on other sites

Μετέφερα μια δήλωση από τον 4014 στον 4178 και ενώ στον παλιό νόμο είχα επιλέξει εφάπαξ τρόπο πληρωμής και είχα εξοφλήσει και το ποσό τώρα στον καινούργιο νόμο πήρε τρόπο πληρωμής με δόσεις και μου βγάζει υπόλοιπο προς πληρωμή...πως μπορώ να το διορθώσω? 

χωρις δηλαδη να αλλαξει το προστιμο κατα τη μεταφορα,σου βγαζει υπολοιπο πληρωμης?δεν μπορω να το καταλαβω

Link to comment
Share on other sites

Σε αναλογο προβλημα που ειχα, εκανα αιτηση στο ΤΕΕ να μου αλλαξει στην δηλωση του 4014 την διαμερισματωση σε 1 λοιπη παραβαση ετσι ωστε οταν γινει η συγκριση στον 4178 να μην μου αλλαξει το προστιμο 

Link to comment
Share on other sites

Μα προφανως αλλαξε τα δεδομενα των χωρων (ΚΧ ή ΒΧ) ή των τετραγωνικων ή των λοιπων παραβασεων.

Κατι δεν μας λεει, οποτε δεν μπορουμε να βοηθησουμε παραπανω!

Link to comment
Share on other sites

Σε αναλογο προβλημα που ειχα, εκανα αιτηση στο ΤΕΕ να μου αλλαξει στην δηλωση του 4014 την διαμερισματωση σε 1 λοιπη παραβαση ετσι ωστε οταν γινει η συγκριση στον 4178 να μην μου αλλαξει το προστιμο 

 

Και στο έκανε?

 

Το προχώρησα σε Υπαγωγή βάζοντας ουσιαστικά 2 πολεοδομικές παραβάσεις - Το πρόστιμο δεν μεταβλήθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Και στο έκανε?

 

Το προχώρησα σε Υπαγωγή βάζοντας ουσιαστικά 2 πολεοδομικές παραβάσεις - Το πρόστιμο δεν μεταβλήθηκε.

σωστα δεν μεταβληθηκε.το θεμα ειναι μηπως βαζοντας μια λοιπη παραβαση,γλυτωνες 500ευρω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Αν μεταφέρω δηλώσεις που είναι σε οριστική υπαγωγή, θα μου βγάλει πάλι να πληρώσω το παράβολο υπέρ ΤΕΕ;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.