Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Μεταφορά δηλώσεων] από τον 4014 στον 4178-διαδικασία,ερωτήσεις,πληροφόρηση.


Recommended Posts

Καλημέρα,

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά θα δουν απλά αν στις 6/2/2014 οφείλει κάποιος παλιές δόσεις. 

Δεν έχει σημασία ημερομηνία που έχουν πληρωθεί και ας είναι μεταγενέστερες ημερομηνίες από αυτές που έβγαζε το σύστημα??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

και μια άλλη ερώτηση...

δήλωση στον Ν4014 με πληρωμένο παράβολο και εισαγωγή παλαιότερων προστίμων με υπόλοιπο 0 (προσωρινή υπαγωγή)

μου βγάζει 1 δόση ανεξόφλητη με υπόλοιπο 0.

τι κάνω? την μεταφέρω μέχρι 6/2/14?????

Ευχαριστώ για την βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι όλα τελειωμένο  σε μια δήλωση και για κάποια περίεργο αίτια γράφει Προσωρινή υπαγωγή,
τι πρέπει να κάνω,το αφήνω στο 4014 η πρέπει να το μεταφέρω στο 4178?
 

Αν λείπει ένα αρχείο γιατί, δεν πρόλαβα να το ανεβάζω αλλα λέει
Ολοκληρωμένη υπαγωγή,πρέπει να το μεταφέρω στο 4178?

έγραψα 8 email στο ΤΕΕ καμία απάντηση!

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι όλα τελειωμένο  σε μια δήλωση και για κάποια περίεργο αίτια γράφει Προσωρινή υπαγωγή,

τι πρέπει να κάνω,το αφήνω στο 4014 η πρέπει να το μεταφέρω στο 4178? 

Αν γράφει προσωρινή πρέπει να το μεταφέρεις! δεν μπορείς να επέμβεις πλέον σε δηλώσεις του 4014, πρέπει να το πας οριστική υπαγωγή!

 

Αν λείπει ένα αρχείο γιατί, δεν πρόλαβα να το ανεβάζω αλλα λέει

Ολοκληρωμένη υπαγωγή,πρέπει να το μεταφέρω στο 4178?

έγραψα 8 email στο ΤΕΕ καμία απάντηση!

Ναι και αυτό το μεταφέρεις για τον ίδιο λόγο, πρέπει να ανεβάσεις όλα τα σχέδια οπότε αναγκαστικά.

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα email στο ΤΕΕ για το θέμα αυτό και μου απάντησαν ότι το έχουν υπόψη τους και ότι ο έλεγχος για τις ληξιπρόθεσμες δεν θα γίνει με βάση τη "λήξη πληρωμής" λόγω του προβλήματος με τις λάθος ημερομηνίες.

Άρα από ότι καταλαβαίνω δεν θα πρέπει να υπάρχει χρονική απόσταση μεγαλύτερη των τριών μηνών στις πληρωμές των δόσεων.

Τι γίνεται άραγε στην περίπτωση των τριμηνιαίων δόσεων ; 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω σίγουρα αλλά λογικά στις τριμηνιαίες δεν θα πρέπει να υπάρχει απόσταση μεγαλύτερη των 9 μηνών.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,

στην περίπτωση που κάποιος ιδιώτης δεν μεταφέρει την δήλωσή του απο τον 4014 στον 4178 τι επιπτώσεις έχει το ακίνητο του?

Link to comment
Share on other sites

Θα έχει αυτοκαταγγελθεί και δεν πρόκειται ν' αποκτήσει ηλεκτρονική ταυτότητα κτιρίος με ό,τι συνεπάγεται αυτό.....

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση!και μια τελευταια ερωτηση: εχω μια δηλωση με τον ν 4014 απο αλλον μηχανικο (που μαλιστα εχει συναξιοδοτηθει) και μου ζητειται απο τον ιδιοκτητη να μεταφερω στον ν 4178.εγω τι κανω σ αυτη την περιπτωση?επαναεισαγω τα στοιχεια της δηλωσης του 4014?τι κανω?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.