Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εσείς διαβάζετε το περιοδικό του ΤΕΕ;


Adavis

Διαβάζετε το περιοδικό του ΤΕΕ;  

443 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Διαβάζετε το περιοδικό του ΤΕΕ;

    • Διαβάζω κάθε τεύχος
    • Διαβάζω 1 στα 2 ή 3 τεύχη
    • Διαβάζω 1 στα 4 με 6 τεύχη
    • Το διαβάζω μόνο αν δω κάτι καλό στο εξώφυλλο
    • Δεν το διαβάζω σχεδόν ποτέ


Recommended Posts

φίλε Sdimis καλύτερα να βγάζεις το σακουλάκι και να το ανακυκλώνεις :wink: .

 

Να μη λένε ότι οι μηχανικοί επιβαρύνουν το περιβάλλον :P !!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 29
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Προσπαθώ να διαβάζω κάθε τεύχος και κάποιες φορές σταματάω και σε άρθρα που αφορούν τις άλλες ειδικότητες (αυτό δεν σημαίνει πως τα καταλαβαίνω πάντα…αλλά η προσπάθεια μετράει).

 

Σίγουρα το να έχεις ένα έντυπο στα χέρια σου δίνει κάποιες δυνατότητες που δεν θα σου δώσει η ψηφιακή μορφή του. Για αυτούς λοιπόν που θα διαβάσουν το τεύχος έστω και στην τουαλέτα, γιατί όχι, είμαι υπέρ της διατήρησής του σε έντυπη μορφή.

 

Όσοι όμως από εσάς πραγματικά πιστεύετε ότι δεν αξίζει τον κόπο και η λύση είναι να πετάτε το τεύχος στα σκουπίδια (δεν κρίνω κανέναν ..δεν το λέω για αυτό…ο καθένας έχει τη γνώμη του και μπορεί να μην του αρέσουν τα θέματα και το ύφος του τεύχους) το καλύτερο θα ήταν να κάνετε ένα τηλέφωνο στο Γραφείο Τύπου του ΤΕΕ στο 210-32 91 500 και να ζητήσετε πολύ απλά να μην σας το στέλνουν. Και αν αλλάξετε γνώμη το ξαναζητάτε. Κρίμα δεν είναι όμως τόσο από οικολογικής πλευράς τόσο από πλευρά εξόδων να μένει στο ντουλάπι ή να πετιέται? Υπάρχει πάντα η ψηφιακή μορφή οπότε όλοι μένουν ευχαριστημένοι.

 

Όσο για την πλήρη κατάργηση του έντυπου δεν συμφωνώ απόλυτα περισσότερο επειδή σκέφτομαι πως υπάρχουν μηχανικοί, κυρίως μεγαλύτερων ηλικιών, που πραγματικά δεν ασχολούνται με υπολογιστές, κατά πόσο με Internet. Κρίμα είναι να τους στερηθεί το δικαίωμα να διαβάζουν το τεύχος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας συναδελφοι..Μια ερωτηση:

 

Mιας και δεν το εχω βρει στη σελιδα του ΤΕΕ, που στο internet δηλωνω οτι δεν επιθυμω να μου στελνουν με αλληλογραφια το περιοδικο του ΤΕΕ, αλλα απλα με mail?

Ξερω οτι εχει αναφερθει και αλλου το θεμα και ειναι κριμα να σπαταλιεται τοσο χαρτι για εκτυπωση..

 

ευχαριστω, ενας "νεος"

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησε με το "Γραφείο Τύπου" του ΤΕΕ.

Διεύθυνση: Καραγιώργη Σερβίας 4, 102 48 Αθήνα

Τηλέφωνο: 210 32 91 500, 32 91 501, 32 91 502

Fax: 210 32 91 322

Τα παραπάνω στοιχεία τα άντλησα από ΕΔΩ.

 

Δεν νομίζω ότι στο στέλνουν με email. Απλά το διαβάζεις όταν είσαι συνδεδεμένος με τον ιστότοπο του ΤΕΕ στο σύνδεσμο που έδωσα προηγουμένως.

Link to comment
Share on other sites

Fot! μπαίνεις στο mytee και στην καρτέλα Μητρώο μέλους- Προσωπικές επιλογές διάθεσης στοιχείων και επικοινωνιας τσεκάρεις το σχετικό κουτάκι. Έρχεται mail με το link για τα pdf αρχεία, όπως προείπε η anka, κάθε Παρασκευή συνήθως.

Link to comment
Share on other sites

ss_sk :

Το σωστό θα ήταν να ανακοινωθεί η γενικευμένη παύση της αποστολής των εντύπων και δήλωση για όσους επιθυμούν να το παίρνουν. Έτσι αμέσως θα γινόταν σαφές ποιοι ενδιαφέρονται και διαβάζουν και ποιοι αδιαφορούν και ζημιώνουν το ΤΕΕ οικονομικά.

Θα συμφωνήσω με την πρότασή σου .

Επίσης , να προσθέσω πως ένα εμδιαφέρον στοιχείο που βρίσκω κατά καιρούς είναι η αναφορά καινούργειων βιβλίων , είτε από το ίδο το ΤΕΕ είτε από άλλους εκδότες . Μερικά αποδείχτηκαν πολύ καλά . Δυστηχώς δεν υπάρχουν σε κάθε τεύχος , αλλά από την άλλη θα μου πείτε πως αν παράγγελνα κάθε μήνα και άλλο βιβλίο , πότε θα τα διάβαζα ; !

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ επέλεξα να μην μου έρχεται σε έντυπη μορφή ...αλλά στο mail

H σελίδα του [email protected] κάτι έχει με το πιστοποιητικό και δεν άνοιγε (πρέπει να κάνεις εξαίρεση) οπότε το είχα παραμελήσει ...

 

Πάντως από εχτές έβαλα τις ρυθμίσεις στο Mozilla Thunderbird για να μην το παραμελώ !!!

Link to comment
Share on other sites

Fot! μπαίνεις στο mytee και στην καρτέλα Μητρώο μέλους- Προσωπικές επιλογές διάθεσης στοιχείων και επικοινωνιας τσεκάρεις το σχετικό κουτάκι. Έρχεται mail με το link για τα pdf αρχεία, όπως προείπε η anka, κάθε Παρασκευή συνήθως.

 

thanx θα το τσεκαρω...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.