Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

Του β βγάζει φίλε για αυτό ρωτάω...

δεν τη γλυτώνεις φίλε μου τη βόλτα από το γκισέ......

 

Όσο για τις υπόλοιπες συζητήσεις που κάνουμε συνέχεια συνάδελφοι, δυστυχώς ο κουβάς του μνημονίου και των κυβερνόντων δεν έχει πάτο, και τελικά θα αναγκαστούμε να κάνουμε άλλες δουλειές για να τα πληρώνουμε....

 

Το χειρότερο είναι αν έχεις κάνει μακροχρόνια ρύθμιση και σου ξεφύγει η κατακηκτική ημερομηνία πληρωμής κάποιου τρέχοντος εξαμήνου, στην διακόπτουν χωρίς καμία ειδοποίηση και σου γίνεται όλο το ποσό απαιτητό με όλες τις προβλεπόμενες κυρώσεις βάσει νόμου σχετικά με τις ρυθμίσεις.

Και όταν συμβεί αυτό κόβεις το λαιμό σου για να τα βρεις όλα και να τα ακουμπήσεις.... (μιλάω εκ πείρας) 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αντιερμητιανέ

το κείμενο που παραθέτεις είναι γνωμοδότηση κάποιου νομικού του ΣτΕ που κρίνει ότι το ΣτΕ θα πρέπει να "απαλύνει" τις περικοπές στις συντάξεις.

Γιατί εμένα αυτό μου φαίνεται ότι είναι ακόμη ένας παράγοντας εναντίον της μείωσης των εισφορών μας;

Δε λέει τίποτα για εμάς, λέει για συνταξιούχους!

Το σωστό θα ήτανε να μειωθούν οι συντάξεις των 2000 € για να μπορεί να περάσει μείωση ή έστω στασιμότητα των εισφορών μας.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

το θεμα είναι απλως απιστευτο....

δεν θελω ουτε να το σχολιασω πλεον.....σε εποχη που ο τζιρος της πλειοψηφιας ΕΕ είναι από 0 εως 10000 , μας βαζουν μεχρι 12000 εισφορες......

ολοι οι γνωστοι μου ,σε προσωπικες συζητήσεις  αρχισαν να σκέφτονται πως να ξεγραφτουν από τσμεδε , ολοι σε τετ α τετ δηλωνουν αδυναμια πληρωμης ...

Edited by savas76
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Πάντως απο συναδελφους που συζυτάμε όλοι το έχουν απλήρωτο.Αμα διαβάσει κανείς σήμερα την κατάσταση στον ΟΑΕΕ πάμε για κράχ που φυσικά Θα παρασύρει και το ΤΣΜΕΔΕ.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως απο συναδελφους που συζυτάμε όλοι το έχουν απλήρωτο.Αμα διαβάσει κανείς σήμερα την κατάσταση στον ΟΑΕΕ πάμε για κράχ που φυσικά Θα παρασύρει και το ΤΣΜΕΔΕ.

 

παμε για ενωποιηση ταμειων ασφαλιστικων και επικουρικων ,τα αποθεματικα που εχουν απομεινει σε καποια πρωην ευγενη ταμεια θα διασωσουν την κατασταση για 2-3 χρονια και δεν θα σκασει η καταρρευση στα χερια του κυβερνητικου διδυμου ΝΔ-ΠΑΣΟΚ. Θα σκασει βεβαια στα χερια των επομενων,αλλα τοτε θα μπορουμε να κοψουμε δραχμουλες και ολα θα ειναι οκ.

Edited by tasanto
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

γιατι  οι  επομενοι  ποιοι  θα  είναι  νομιζεις 

ψηφίζεις  το  Α  μικρο η μεγαλο   κομμα  και  σου  ξεπετάγεται  ο  βενιζελος  μπαλαντέρ  ακομα  και  αν 

παρει  2,7 %  ,  και  όπως    εχω  καταλαβει  ο  κοσμος  θελει  να  ακουει  μονο για  lifestyle  και    αισιοδοξεια  ακομα  και  αν  κοιμαται  στο  παγκακι  .

είμαστε   τέτοιος     λαος  που  δεν   βαζουμε  το  μυαλο  μας  να  δουλεψει  .

εδώ  καταφέραμε  το  ακατορθωτο   400  χρονια  τουρκοκρατιας,   δεν  θα  αντεξουμε  60-70  χρονια  μνημονια

μνημονιο  και  ξερο  ψωμι .

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Οι νέες ανακοινώσεις του μάραναν ..... και έχουν νέα επιλογή εκτύπωσης για υπολειπόμενη οφειλή σε ενεργούς διακανονισμούς .....οι γελοίοι ....

post-2272-0-24224100-1411395429_thumb.jpg

20140919 - ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΙΔΟΠ.pdf

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Εκτύπωσα κι εγώ χθες το ειδοποιητήριο και ενώ είχα τα πάντα εξοφλημένα μέχρι σήμερα, μου έγραφε ότι υπάρχουν εκκρεμότητες. Πήγα το πρωί στο ΤΣΜΕΔΕ να ρωτήσω τι γίνεται κι όσο κι αν το ψάξανε οι υπάλληλοι δεν βρίσκανε καμία οφειλή. Κι αφού δεν μπορούσανε να μου δώσουνε καμιά απάντηση στο ερώτημα "γιατί γράφει ότι έχω εκκρεμότητες", γυρίζει στο τέλος ο υπάλληλος και μου λέει "Ούτως ή άλλως μέχρι τα Χριστούγεννα θα έρθουν ειδοποιητήρια για τα αναδρομικά από το 2011 κι αν έχεις καμιά οφειλή που δεν τη βλέπουμε θα τη βάλουμε κι αυτή μέσα. Οπότε μην ανησυχείς (!)". 

Κι αφού πήρα αυτήν την ανακουφιστική απάντηση, αποχώρησα ήσυχος...

Edited by Γιάννης-civil
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

μια ζωη οι ελληνες χρεωμενοι ειμασταν.δε μπορω να καταλαβω την ανησυχια μας.πιστεψαμε οτι εμεις ως νεα γενια θα τη γλυτωναμε

φρουδες ελπιδες γεμισαμε το λειψο μας μυαλο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.