Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λες να το κάνω +1000 ευρώ το εξάμηνο? Και αυτά σκέφτομαι να είναι μαύρα χωρίς απόδειξη στο ταμείο του ΤΣΜΕΔΕ υπέρ προσωπικού κομποδέματος υπουργού (δικά μου δηλαδή). Αφού πληρώνουμε νταβατζιλίκι να είναι original ρε παιδί μου, αυτά τα fake δεν τα πάω καθόλου  :mrgreen:

Edited by Roy_Hobbs
Link to comment
Share on other sites

Μερικα  χιλιαρικα  ευρω  αυξηση   τον  χρονο  θα  στηριξουν  την  εθνικη  οικονομια  της  χωρας  και  θα  εδραιωσουν 

την  σταθεροτητα  και  αισιοδοξια  που  οραματίζεται    ο  κ  σαμαρας  για  την  ελλαδα .

τι  δεν  εχουμε  καταλαβει  ,  εμεις  θα  πληρωνουμε  και  θα  παιρνουμε  συνταξη  στα  67  μετα  από  40  χρονια  και  συνταξεις   πεινας

και  μερικοι  αλλοι  θα  κανουν  γλεντι  από  τα  47  με    μεγαλα  εφάπαξ  και  μισθους   υπουργου  .

αληθεια  μας  δικαιωσε  το  στε   , ;  θριαμβος  η  κλαμα  :sad:

Edited by loser
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

χωρίς παρεξήγηση , οι μηχανικοί με ΟΠΟΙΑ κυβέρνηση εμπλοκή θα μας πάει

 

θα μας πετάξουν και την ταυτότητα κτιρίου και θα θεωρούν ότι πρέπει να πουμε και ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

myri, αυτό που απορρίφθηκε πριν περίπου 1 χρόνο (υπ’αριθμ. 3/2014 Απόφαση της Επιτροπής Αναστολών του Συμβουλίου της Επικρατείας, εκδόθηκε σίγουρα πριν τις 11/3/14) ήταν η Αίτηση Αναστολής που είχε κάνει το ΤΕΕ.

 

Η Αίτηση Ακύρωσης εκδικάστηκε την 5/5/14 και ακόμα περιμένουμε να... καθαρογραφεί.

 

Επίσης, στις 29/4/14 φαίνεται ότι κατατέθηκε από το ΤΕΕ και δεύτερη Αίτηση Ακύρωσης και Αίτηση Αναστολής (για τη μη εφαρμογή της με αριθ. Φ10043/7852/365/16.4.2014 απόφασης του υπουργού Εργασίας).

 

Μακάρι να είχαμε πιο επίσημη ενημέρωση.

 

 

http://web.tee.gr/deltio-tipoy-tee-2014-04-29/

http://tee-tsmede.blogspot.gr/2014/05/blog-post.html

 

 

Φυσικά προσυπογράφω ότι είναι ανήκουστο να ζητάνε προσαυξήσεις σε οφειλή που δεν είχε ανακοινωθεί!

Όταν εκκαθαρίζεται μία οφειλή, ενημερώνεται άμεσα ο οφειλέτης (π.χ. με επιστολή) για το ποσό και την ημερομηνία πληρωμής. Μόνο αν παρέλθει η ημερομηνία και δεν έχει πληρώσει νοείται προσαύξηση (καθώς η οφειλή θα είναι πλέον ληξιπρόθεσμη).

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

αυτά ισχύουν όταν είναι σοβαρός παίκτης ο οφειλέτης, όταν είναι μακάκας του κοπανάς μια προσαύξηση κατά το δοκούν, την πληρώνει και λέει και ευχαριστώ για την ενημερότητα 

Link to comment
Share on other sites

myri, αυτό που απορρίφθηκε πριν περίπου 1 χρόνο (υπ’αριθμ. 3/2014 Απόφαση της Επιτροπής Αναστολών του Συμβουλίου της Επικρατείας, εκδόθηκε σίγουρα πριν τις 11/3/14) ήταν η Αίτηση Αναστολής που είχε κάνει το ΤΕΕ.

Μπράβο βρε συνάδελφε!

Με τόσο ιστορικό έχω χάσει τη μπάλα!

 

Φυσικά προσυπογράφω ότι είναι ανήκουστο να ζητάνε προσαυξήσεις σε οφειλή που δεν είχε ανακοινωθεί!

 

Δεν είναι απλά ανήκουστο. Είναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ. Βάσει νομοθεσίας προσαυξήσεις μπαίνουν μόνο εφόσον κοινοποιηθεί μια οφειλή και δεν πληρωθεί εμπρόθεσμα. 

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο γύρισα από το ΤΣΜΕΔΕ, όπου ρώτησα τον υπάλληλο αν φαίνεται στην καρτέλα μου να χρωστάω κάτι ( έχω διακανονισμό για τις παλιές οφειλές από 1ο του 2013). Μου απάντησε ότι έχω οφειλή προς τον ΟΑΕΔ για τα έτη 2011 και 2012 και μάλιστα έχουν τοκιστεί ως ληξιπρόθεσμα (ανεξάρτητα του ότι δεν έχει έρθει ποτέ ειδοποίηση για τις ''οφειλές'' αυτές...) Φαντάζομαι ότι ειναι θέμα χρόνου να ... φανούν και άλλες "αναδρομικές οφειλές"!!!

Με τις υγείες μας...

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω μια απάθεια γενικότερη και όσο την βλέπω τόσο θα ευχαριστιέμαι με ότι προσαυξήσεις, αναδρομικά και δεν συμμαζεύεται. Δεν πειράζει, με τις υγείες μας, τι να κάνουμε, Δεν τα βάζω με κάποιον συγκεκριμένα εδώ, τα βάζω καταρχήν με τον εαυτό μου που κάθομαι σαν μακάκας και βλέπω τα τρένα να περνούν. Αντί να μποyκάρουν καμιά 10Κ στο ΤΣΜΕΔΕ κάθε μέρα, ή να μην πληρώνει κανείς, καθόμαστε και γράφουμε σύμβολα στο pc 

Edited by ikaros13
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.