Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ωράριο κοινής ησυχίας.


elenoi

Recommended Posts

Εχω αναλαβει μια ανακαινιση και το διαμερισμα εχει μωσαικα.

Επειδη ηταν πολυ χαλια και δε γινοταν να τα τριψουμε, αποφασισα να τα βγαλω τελειως. Θα το κανω με χρηση κομπρεσερ και οπως καταλαβαινετε ο θορυβος θα ειναι αδιανοητος για τους ενοικους της πολυκατοικιας. Προφανως θα μου γινουν παρατηρησεις. Εγω αυτο που ξερω ειναι οτι απο τις 8 το πρωι ως τις 2.30 δεν ειναι ωρες κοινης ησυχιας και μπορω ελευθερα να κανω οση φασαρια θελω. Γνωριζει κανεις αν για χρηση κομπρεσερ υπαρχει ειδικο ωραριο?

 

Για την μετατροπή από κεφαλαία σε πεζά, Χάρης.

Link to comment
Share on other sites

Τα κεφαλαία απαγορεύονται. Αν θες διορθωσέ τα και στον τίτλο με το κουμπάκι επεξεργασία.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τουλάχιστον δεν ξέρω κάτι διαφορετικό για τη χρήση κομπρεσερ. Ό,τι ισχύει για κάθε εργασία σε σχέση με την κοινή ησυχία, ισχύει και γι΄αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω ακούσει κάτι συγκεκριμένα για κομπρεσέρ.

Να είσαι απλά ευγενικός, ενημέρωσε τους ενοίκους 2-3 μέρες πρίν

(να ξέρουν να πάρουν τα βουνά!) και τήρησε τις ώρες κοινής ησυχίας.

Αν δεν κρατήσει πολλές μέρες λογικά θα γλιτώσεις και τις πολλές γκρίνιες.

Καλή τύχη!

Link to comment
Share on other sites

Ρώτα στο Αστυνομικό Τμήμα της περιοχής να σου πουν με βεβαιότητα τι ισχύει. Αυτοί δε θα έρθουν για έλεγχο αν δεν τηρείς το ωράριο;

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο d2m! Η προειδοποίηση των ενοίκων είναι must. Άσε που από την προσωπική επαφή μπορεί να πιάσεις κ άλλο πελάτη ;)

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι θα υπάρχει (εξάλλου θα ζητηθεί) άδεια - κανονική διαρρυθμίσεων, μικρών εργασιών ανάλογα με το τί θα κάνετε.

Link to comment
Share on other sites

heh! Μην αλλάξεις φύλο d2m είναι καλύτερα να είσαι γυναίκα στις μέρες μας!

Όπως είπε κ ο σοφός: ο άντρας είναι το ισχυρό φύλο αλλά η γυναίκα το πανίσχυρο :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.