Μετάβαση στο περιεχόμενο

φροντηστήριο εγγειοβελτιωτικά


Recommended Posts

Ναι...Παρακολούθησες το μάθημα στη σχολή σου? Αν όχι, θα πρέπει να διαβάσεις λίγο περισσότερο...

 

Επίσης, σίγουρα θα υπάρχει κάποιο φιλαράκι που το παρακολούθησε από τον οποίο μπορείς να πάρεις σημειώσεις....

Link to comment
Share on other sites

Ναι...Παρακολούθησες το μάθημα στη σχολή σου? Αν όχι, θα πρέπει να διαβάσεις λίγο περισσότερο...

 

Επίσης, σίγουρα θα υπάρχει κάποιο φιλαράκι που το παρακολούθησε από τον οποίο μπορείς να πάρεις σημειώσεις....

Χαχα. Ρε Γιάννη το μην το αποπαίρνεις το παιδί! Γιώργο σε ποια σχολή είσαι?? Ρώτα και κανένα υποψήφιο διδάκτορα στο αντίστοιχο εργαστήριο του μαθήματος... 

Link to comment
Share on other sites

Η σχολή μου είναι στο ΤΕΙ Λάρισας, Πολιτικός έργων υποδομής. Λόγω οικονομικών δυσκολιών της οικογένειας μου σπουδάζω εξ αποστάσεως. Μου έχουν μείνει 6 μαθήματα.

Έχω ακούσει για κάποια Ματίνα που κάνει καλό φροντιστήριο. Έχετε κάποιο τηλέφωνο. Τι γνώμη έχετε;

Link to comment
Share on other sites

Η περίφημη Ματίνα δε νομίζω ότι παραδίδει μαθήματα Εγγειοβελτιωτικών Έργων (δεν υπάρχει άλλωστε ζήτηση για το μάθημα αυτό/ στο ΕΜΠ είναι μάθημα επιλογής κατεύθυνσης Υδραυλικού και γι'αυτό οι μαθητές είναι μετρημένοι στα δάκτυλα). Φημίζεται κυρίως για Στατικές και Μπετά (μαθηματα κορμού/μαζική ζήτηση...).  Το βιβλίο που είχαμε (Παναγούλια-Εκδόσεις ΕΜΠ) ήταν αρκετά καλό για "αυτοδίδακτους" καθώς είχε εύπεπτη δομή και πολλές λυμένες ασκήσεις. Κάποτε κυκλοφορούσε στο Google αλλά δε το βρίσκω. Μάλλον θα πρέπει να το διαβάσεις μόνος σου από το σύγγραμμα της σχολής σου και από σημειώσεις.

Edited by CivilKald
Link to comment
Share on other sites

 Μάλλον θα πρέπει να το διαβάσεις μόνος σου από το σύγγραμμα της σχολής σου και από σημειώσεις.

φσσσσσσσσσ! Όχι ρε γμτ!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Για να γίνω πιο σαφής για την θέση μου για τα φροντιστήρια την ανακοίνωση ενός ΔΑΣΚΑΛΟΥ (με κεφαλαία όχι τυχαία) από το Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο σχετικά με τα φροντιστήρια, τον οποίο όσοι έχουν γνωρίσει ή τον αγαπούν φανατικά (γιατί είναι απολαυστικός ως καθηγητής) ή τον μισούν φανατικά (γιατί αν δεν παρακολουθείς τις διαλέξεις, απλά είναι αδύνατον να περάσεις το μάθημα).

Προσωπικά, συμφωνώ απόλυτα και την προσυπογράφω.

 

Φροντιστήρια επι πληρωμή στην ΠΣ.doc

Link to comment
Share on other sites

"Δεν νοείται οι ίδιοι οι φοιτητές να πληγώνουν την έννοια της δωρεάν παιδείας. Αντίθετα, έχουν υποχρέωση να την διαφυλάξουν."

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι ολοι οι δασκαλοι να ειχανε την ηθικη ακεραιοτητα και μεγαλοσυνη του ανωθεν ΔΑΣΚΑΛΟΥ (δεν ειναι τυχαια τα κεφαλαια).Δυστυχως ο εν λογω δασκαλος ειναι ενα μικρο κομματι του σημερινου διδακτικου δυναμικου στην τριτοβαθμια εκπαιδευση και ολοι εχουμε παραδειγματα καθηγητων που αμεσα και εμμεσα προσπαθουσαν να μας στρεψουν σε καθηγητες εκτος των σχολων για μερικα ιδιαιτερα.Στον βωμο του χρηματος δυστυχως πολλοι απο τους καθηγητες-παιδαγωγους ξεχνανε το ηθικο χρεος απεναντι στην κοινωνια και στην επιστημη που υπηρετουν και γινονται κομματι της σημερινης σαπιλας που εχει μολυνει ολες τις πτυχες του κοινωνικου ιστου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.