Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τ.Ε.Ι. και μεταπτυχιακο


Dreamthief

Recommended Posts

Καλησπερα σας. Ειμαι νεος αποφοιτος του Εργων Υποδομης του Τ.Ε.Ι Λαρισας. Χθες Κληρωθηκα επισης στο μεταπτυχιακο  <Σεισμική Μηχανική και Αντισεισμικές Κατασκευές> του Ε.Α.Π

Θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος, Τι δικαιωματα αποκτω οσο αφορα τις οικοδομικες αδειες μετα την ολοκληρωση του μεταπτυχιακου?, δεδομενου οτι με το πτυχιο μου αυτην την στιγμη δεν μπορω να υπογραψω τιποτα σε Οικοδομικα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Ειμαι νεος αποφοιτος του Εργων Υποδομης του Τ.Ε.Ι Λαρισας. Χθες Κληρωθηκα επισης στο μεταπτυχιακο  <Σεισμική Μηχανική και Αντισεισμικές Κατασκευές> του Ε.Α.Π

Θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος, Τι δικαιωματα αποκτω οσο αφορα τις οικοδομικες αδειες μετα την ολοκληρωση του μεταπτυχιακου?, δεδομενου οτι με το πτυχιο μου αυτην την στιγμη δεν μπορω να υπογραψω τιποτα σε Οικοδομικα....

 

Συγχαρητήρια καταρχήν για την επιτυχία σου.Τα μεταπτυχιακά δεν επηρεάζουν τα δικαιώματα κανενός είτε ΠΕ είτε ΤΕ.Είναι ένας τίτλος σπουδών που πιστοποιεί την ειδική γνώση πάνω σε κάποιο αντικείμενο και πλέον που δεν υπάρχουν και προσλήψεις στο δημόσιο ώστε να παίρνεις μόρια το κάνεις μόνο για τον εαυτό σου στην ουσία.Είμαι κι εγώ από τους πρώτους επιλαχόντες στο MSc Διαχείριση Αποβλήτων :grin:

Edited by project.breeze
Link to comment
Share on other sites

Τι κρίμα; Όσο ήσουν φοιτητής ασχολήθηκες καθόλου με το θέμα; Έμαθες τι θα πει ΤΕΕ; Ενημερώθηκες ότι επί 30 χρόνια μας στερούν παράνομα τα επαγγελματικά δικαιώματα; Οργανώθηκες μαζί με άλλους να κάνετε καμία κατάληψη για το θέμα αυτό; Όχι, οπότε δεν είναι κρίμα, είναι αναμενόμενο...

Edited by stayros
Link to comment
Share on other sites

Σταύρο ασε την γκρίνια,είδαμε τι έκανε και η ετεεμ στα ίδια χρόνια... Σημασία έχει που ο συνάδελφος θα δουλέψει σε ένα καλό μεταπτυχιακό και θα εμβαθύνει στα ωραία.

 

dreamthief,συγχαρητήρια! Να ξέρεις πως θέλει αρκετή προσπάθεια,καθώς και οι 4 ενότητες είναι αρκετά απαιτητικές.Καλή πρόοδο!

Edited by atsalovergas
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν δε ρώτησε αν κάνει καλά που πάει σε μεταπτυχιακό, ρώτησε για τα επαγγελματικά δικαιώματα που σου δίνει ένα μεταπτυχιακό. Η απάντηση σε αυτό είναι μία και σίγουρα όχι "συγχαρητήρια".

 

Δεύτερον επειδή ακριβώς η ΕΕΤΕΜ όπως αποδεικνύεται είναι εναντίων των Μηχανικών ΤΕ, πρέπει ο καθένας μας να παλέψει, να οργανωθεί και να διεκδίκησει τα νόμιμα δικαιώματα του. Και επειδη όταν βγεις στη βιοπάλη είσαι συνήθως πολύ αργά, ο κατάλληλος χρόνος είναι όταν είσαι φοιτητής. Ο μόνος τρόπος να ακουστούν 2-3 πράγματα στο ευρύ κοινό είναι να κλείσουν σχολές. Και μην ακούσω για χαμένα μαθήματα κτλ μιλάμε για ένα πρόβλημα που σε ακολουθεί μία ζωή. Εδώ τα παιδιά και τα εγγόνια των καθηγητάδων κλείσανε ολόκληρα πανεπιστήμια για τη πάρτη τους...

 

@Γιάννης με αυτό που γράφεις δεν με προκαλείς να ανεβάσω τους τόνους; Ή μήπως θέλεις αυτό όντως; Όπως και να έχει εγώ θα γράφω αυτά που θεωρώ σωστά. Αν παραβαίνω κανόνες τους forum, moderator είσαι, κάνε αυτό που νομίζεις;

Link to comment
Share on other sites

εαν θες να το κανεις το μεταπτυχιακο καντο για τις παραπανω γνωσεις κ οχι για τα επαγγ. δικαιωματα

 

 

Καλη επιτυχια σε οτι αποφασισεις.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.