Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξετάσεις ενεργειακών επιθεωρητών: Υπογραφή σύμβασης για την ανάπτυξη του συστήματος διαχείρισης


Engineer

Recommended Posts

Ταμειακα ενημερος ειμαι μεχρι 26.09.2015 κανονικα.

Αν δε λαβει παραταση η αδεια μας, ανανεωσα για 3 μηνες και 4 ημερες ακριβως με κοστος 100€

 

Μια μικρη ενσταση εχω για το ως ποτε θα ειμαι ταμειακα ενημερος αν πχ δωσω εξετασεις και επιτυχω στις 08.01.2015

Θα ειμαι ως τις 08.01.2016 η ως τις 26.09.2015?

Ταμειακά ενήμερος είσαι για 365 μέρες απο τότε που σκάς το 100άρι της ανανέωσης. Οπότε μέχρι 26.09.2015

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 262
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλα εισαι σοβαρος?

Με κοκκινιζεις επειδη απο τη δημοσιευση μου καταλαβες ΜΟΝΟ εσυ οτι θα παω να δωσω εξετασεις?

Δε βλεπεις πως ΔΙΝΩ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ με τυχαιες ημερομηνιες μονο και μονο για να εκθεσω τη σκεψη μου?

 

Δεν παμε καλα ρε π@υστη μου πρωινιατικα...

Απλά να γνωρίζεις ότι εγώ, επαναλαμβάνω ΕΓΩ, δεν έχω κοκκινίσει ποτέ κανέναν και δεν πρόκειται να το κάνω.

Όχι λόγω συμπάθειας, αλλά γιατί...έτσι μου αρέσει!!!

 

Ήρθε και ένα e-mail σήμερα που με ενημερώνει:

"Σας ενημερώνουμε ότι, οι παρατάσεις σχετικά με τα δικαιώματα των ΕΕ για τη διενέργεια ενεργειακών επιθεωρήσεων τροποποιήθηκε με το άρθρο 52 του Ν.4178/2013 και το τελευταίο τροποποιήθηκε από το αντίστοιχο άρθρο 54 του Ν.4280/2014 (βλ. συνημμένο αρχείο).

Σήμερα, δεν υπάρχουν προσωρινοί ΕΕ, αλλά μόνιμοι ΕΕ που έχουν εγγραφεί στο οριστικό Μητρώο ΕΕ κατόπιν υποβολής αναγγελίας. Συνεπώς, η ανανέωση των δικαιωμάτων διενέργειας ενεργειακών επιθεωρήσεων σε ενεργειακούς επιθεωρητές που ήταν προσωρινοί και δεν έχουν μέχρι σήμερα υποβάλλει αναγγελία έναρξης δραστηριότητας στην Υπηρεσία δεν είναι επιτρεπτή."

 

Το επισυναπτόμενο είναι ο νόμος Ν4280_2014[Τροπολογια Ν.4111_Άρθρο54], αλλά δεν ξέρω πώς επισυνάπτεται!!!

Link to comment
Share on other sites

Καποιοι χρηστες στο forum, δυστυχως κανουν εντελως ασκοπη και αλογιστη χρηση των αρνητικων ψηφων, λες και ειναι like και unlike στο Facebook.

 

Παρατηρημενα εδω και καιρο, οπουδηποτε και να γραψω σε θεμα αναφορικα με εξετασεις ενεργειακων επιθεωρητων, τρωω αρνητικη... Χωρις να λεω κατι κατακριτεο η προσβλητικο...

 

Και μετα ερχεται ο αλλος και μου σκαει PM λεγοντας μου "σιγα μωρε, τι ασχολεισαι με αρνητικες βαθμολογιες? ο αλλος ειχε αλλη αποψη και σου εβαλε -1.... ε και τι εγινε?" καρφωνοντας ουσιαστικα τον εαυτο του...

 

Εμπαθεια, τιποτα αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Inzaghi εμένα με φάγανε παράπλευρα σκάγια..Μάλλον ο μειονενάρχης του φόρουμ με μπέρδεψε με σένα...Ίσως μπέρδεψε την Μίλαν με την Άρσεναλ.. :smile: ..

 

Το πέρνω το όλο σκηνικό μόνο με χιούμορ γιατί πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι τον πείραξε στο δικό μου σχόλιο..Η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά..

Link to comment
Share on other sites

Με την απορια θα μεινεις...

Εχει τυχει σχολιο μου να ξεκινησει με -3 παντελως ανεξηγητα και επειτα εφαγε αλλες 10 θετικες για να κλεισει στο +7

Απορω με ποια λογικη καταψηφιστηκα τρις...

Μπορει να ηταν και απο εναν με τρια προφιλ... Ποιος ξερει τι ψυχολογικα κουβαλα ο καθενας... 

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και ένα e-mail σήμερα που με ενημερώνει:

"Σας ενημερώνουμε ότι, οι παρατάσεις σχετικά με τα δικαιώματα των ΕΕ για τη διενέργεια ενεργειακών επιθεωρήσεων τροποποιήθηκε με το άρθρο 52 του Ν.4178/2013 και το τελευταίο τροποποιήθηκε από το αντίστοιχο άρθρο 54 του Ν.4280/2014 (βλ. συνημμένο αρχείο).

Σήμερα, δεν υπάρχουν προσωρινοί ΕΕ, αλλά μόνιμοι ΕΕ που έχουν εγγραφεί στο οριστικό Μητρώο ΕΕ κατόπιν υποβολής αναγγελίας. Συνεπώς, η ανανέωση των δικαιωμάτων διενέργειας ενεργειακών επιθεωρήσεων σε ενεργειακούς επιθεωρητές που ήταν προσωρινοί και δεν έχουν μέχρι σήμερα υποβάλλει αναγγελία έναρξης δραστηριότητας στην Υπηρεσία δεν είναι επιτρεπτή."

 

 

ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΟΣΩΡΙΝΟΙ ΕΕ!!! ΥΠΑΡΧΟΥΝ???

Link to comment
Share on other sites

Ναι ποιος το στέλνει? γιατί εγώ βγάζω κανονικά ΠΕΑ και δεν είμαι μόνιμος ούτε πρόκειται να δώσω εξετάσεις.....Αστους να κουρεύονται και να λιγουρεύονται 100ρικα

Edited by ikaros13
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αντε να το παρουμε παλι απο την αρχη.

 

Προσωρινοι ΤΕΛΟΣ.

 

Οσοι ειναι ΤΩΡΑ Εν. Επ. ειναι ΜΟΝΙΜΟΙ, τουλαχιστον μεχρι τελος του ετους ή μεχρι οσο παρουν παραταση οι εξετασεις.

Link to comment
Share on other sites

Μόνιμος σημαίνει ότι είσαι για πάντα.....βλέπε δημόσιο. Αν δεν στην ανανεώσουν γιατί δεν έδωσες εξετάσεις είσαι προσωρινός...

Καμία σημασία οι λέξεις έτσι για την κουβέντα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.