Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ερχεται η ηλεκτρονική ταυτότητα κτιρίων


Engineer

Recommended Posts

Καλά τώρα λένε αυτά και εσείς μετά θα πάτε να τα εφαρμόσετε????? Δηλαδή άμα σας πούνε ότι χρειάζεται να στέκεστε στο ένα πόδι και να φοράτε σομπρέρο θα το κάνετε? Κλαίω από την κατάντια του κλάδου. Σας δουλεύουν που δουλεύετε....

Ακου βίντεο. Σιγά μην θέλουν και βιντεο-κλιπ με χιπ-χοπ υπόκρουση. Θα τρελαθούμε τελείως μου φαίνεται. Καλύτερα να μαζεύεις ποτήρια σε καφετέριες παρά να κάνεις τον διασκεδαστή μηχανικό. 

Και όμως κάποιοι βλέπουν ψωμί στην ηλεκτρονική ταυτότητα κτηρίου....Στην ποια? Στην ηλεκτρονική ταυτότητα κτηρίου. Ωραία λέξη....

Καλά για καινούργια δε το συζητάμε. Ούτε κοτέτσι. Και τις κότες στον κήπο τις αφήνουν πλέον.... 

 

Αμέ, βίντεο και με μουσική επένδυση μέσα, θα ελέγχεται και αυτό πρίν κατατεθεί. Έ ρε λεφτά οι ηχολήπτες και οι μουσικοί παραγωγοί. Θα περιμένουν τους μηχανικούς με τα σάλια, έρχεται ψωμί από εκεί. Α, και για κάθε βίντεο με μουσική επένδυση, δώρο το ΠΕΑ για το σπίτι του παραγωγού.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 39
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συζητάμε για το video και αφήνουμε στα ψιλά το ουσιαστικό κομμάτι της Η.Τ. που λέγεται  ψ η φ ι ο π ο ι η μ έ ν ο    α ρ χ ε ί ο    μ ε λ ε τ ώ ν .

Για φαντάσου να έχεις όλες τις μελέτες ψηφιακά και άμεσα προσβάσιμες ή να μην έχει το άγχος αν θα βρεις το στέλεχος και  την εγκεκριμένη κάτοψη. Για φαντάσου να κάνεις αναζήτηση με τον αριθμό άδειας από το pc του γραφείου σου χωρίς να πρέπει να πας στο αρχείο και να εκτυπώνεις ότι θέλεις άμεσα.

 

Ίσως να χορέψω και ζεμπεκιές στο video αν μου το ζητήσουν, αρκεί να ξέρω ότι αργά ή γρήγορα θα γίνουν πραγματικότητα τα παραπάνω :)

Edited by yian
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

εμαθα οτι θα περναει η μουσικη του βιντεο απο την επιτροπη των βανδη-ρεμου-ασλανιδου-σταβεντο για την πληροτητα του αισθητικου αποτελεσματος

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον. Να περιμένουμε προκύρηξη διαγωνισμού για την συγκρότηση της επιτροπής, θα βγεί και στο Διάυγεια.

Link to comment
Share on other sites

Συζητάμε για το video και αφήνουμε στα ψιλά το ουσιαστικό κομμάτι της Η.Τ. που λέγεται  ψ η φ ι ο π ο ι η μ έ ν ο    α ρ χ ε ί ο    μ ε λ ε τ ώ ν .

Για φαντάσου να έχεις όλες τις μελέτες ψηφιακά και άμεσα προσβάσιμες ή να μην έχει το άγχος αν θα βρεις το στέλεχος και  την εγκεκριμένη κάτοψη. Για φαντάσου να κάνεις αναζήτηση με τον αριθμό άδειας από το pc του γραφείου σου χωρίς να πρέπει να πας στο αρχείο και να εκτυπώνεις ότι θέλεις άμεσα.

 

Ίσως να χορέψω και ζεμπεκιές στο video αν μου το ζητήσουν, αρκεί να ξέρω ότι αργά ή γρήγορα θα γίνουν πραγματικότητα τα παραπάνω :)

 

Aμ δε που οι ελεύθεροι επαγγελματίες - μηχανικοί - πολίτες θα έχουν πρόσβαση!!!!

Link to comment
Share on other sites

ασχετοσχετικο:

Σκεφτειτε-φανταστειτε την μεγαλειωδη εικονα  του ρακενδυτου Ελληνα στο ποντιουμ  να κανει τον προεδρο της Ευρωπαικης Ενωσης (ΕΕ)

 

ΕΕ ρε γλεντια....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.