Μετάβαση στο περιεχόμενο

θερμοκαμερα


1961

Recommended Posts

Σχετικά με το θέμα των σεμιναρίων έχω να πω ότι εξαρτάται από το τι ακριβώς θέλεις να κάνεις με μια θερμοκάμερα.

Προσωπικά, θεωρώ, ότι η θερμοκάμερα θα επιβεβαιώσει αυτά που έτσι και αλλιώς θα εκτιμήσω με τις υπόλοιπες αισθήσεις μου (όραση, ακοή, όσφρηση).

Βέβαια εγώ θα κληθώ να διαπιστώσω που οφείλεται μια υγρασία, γιατί μουχλιάζει ένας τοίχος, αν έχει θερμογέφυρες ένα παράθυρο, αν έχει καλή μόνωση η οροφή κτλ κτλ. Πράγματα δηλαδή που έτσι κι αλλιώς μπορώ να διαπιστώσω χωρίς τη θερμοκάμερα. Δυστυχώς όμως στην εποχή άρτου και κυρίως θεάματος που ο πελάτης ζητάει θέαμα και γκατζετάκια θα αναγκαστώ να συμπορευτώ με το κλίμα της εποχής γιατί δεν έχω καμία μα καμία όρεξη κάθε φορά που πηγαίνω σε πελάτη να του εξηγώ τα αυτονόητα. Έχω παραγγείλει μια flir one για κινητό ώστε αυτό το "καθρεφτάκι" να τονώνει την ψυχολογία των πελατών μου ότι ΝΑΙ καλά κάναν και φώναξαν εμένα, έχω και θερμοκάμερα!!!

Πιστεύω ότι για άλλες χρήσεις, όπως π.χ. του antloukidis τα πράγματα είναι εντελώς διαφορετικά και ενδεχομένως να είναι άκρως απαραίτητη και αναντικατάστατο εργαλείο, 'όπως και τα σεμινάρια να έχουν να δώσουν πολλά.

Επίσης πιστεύω ότι ένα τρισέλιδο τετρασέλιδο pdf με τα βασικά της θερμογραφίας θα κάλυπτε το 90% των περιπτώσεων που εγώ ο μέσος πολιτικός μηχανικός κατασκευαστής θα κληθώ να αντιμετωπίσω.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 24
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Έχω σκανάρει το σεμινάριο της ITC Level 1.

 

Είναι σε pdf 95 MB 246 σελίδες.

 

Δεν ξέρω πώς, και αν επιτρέπεται, να το ανεβάσω στα Downloads, γιατί πιστεύω ενδιαφέρει πολλούς.

 

Αν θέλει κάποιος mod ας επικοινωνήσει μαζί μου με pm.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Έχω σκανάρει το σεμινάριο της ITC Level 1.

 

Είναι σε pdf 95 MB 246 σελίδες.

 

Δεν ξέρω πώς, και αν επιτρέπεται, να το ανεβάσω στα Downloads, γιατί πιστεύω ενδιαφέρει πολλούς.

 

Αν θέλει κάποιος mod ας επικοινωνήσει μαζί μου με pm.

Θα με ενδιέφερε πολύ. Αν ενδιαφέρει κι άλλους συναδέλφους ας εκδηλώσουν κι αυτοί το ενδιαφέρον και να ενημερωθούν και οι mods για το αν μπορεί να ανέβει το αρχείο του συναδέλφου antloukidis στα downloads.

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε επικοινωνία με τον hkamp.

 

 

Όπως ενημερώθηκα, λόγω μεγέθους του αρχείου, δεν είναι δυνατόν να ανέβει στα "downloads"

 

Όποιος συνάδελφος ενδιαφέρεται ας μου στείλει με pm το email του, για να του το στείλω με "Wetransfer".

Edited by antloukidis
  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.