Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πολυνομοσχέδιο και μηχανικοί (επαγγελμ. δικαιωμ)


Recommended Posts

Το επίπεδο έπιασε πάτο. Συγχαρητήρια για το επίπεδό σας. Αν θέλετε να τσακωθείτε, κάντε το με προσωπικά μηνύματα. Δε βλάπτει λίγος σεβασμός προς τους άλλους χρήστες. Έλεος δηλαδή. 

Edited by geoste
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 221
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χαχαχαχα..για γέλια είσαι τελικά...όσο για τις ανώτερες σπουδές σου...φαίνονται ολοκάθαρα...χαχαχα...μάθε να μην γράφεις δίχως ορθογραφικά λάθη πρώτα που είναι οι στοιχειώδεις γνώσεις από την Πρωτοβάθμια και Δευτεροβάθμια εκπαίδευση και μετά μπορείς να έχεις και άποψη και για την Τριτοβάθμια...Και μην αργήσεις να κοιμηθείς γιατί ο μπαμπάκας σου, σου έκλεισε δουλειά για αύριο,έχεις να κάνεις μία τακτοποίηση αυθαιρέτου..δηλαδή Ο Μηχανικός ΠΕ θα τακτοποιήσει τον Μηχανικό ΠΕ...η ανωτερότητα των σπουδών σου ....χαχαχαα!!! 

Η βαθμολογία μου στην Έκθεση είναι σίγουρα μεγαλύτερη από το άθροισμα των Βαθμολογιών σου σε όλα τα μαθήματα (144/160 το 1998). Κατά τα λοιπά αυτογελοιοποιείσαι με το ύφος και τη φρασεολογία σου. Η τελευταία μου δουλειά είχε προϋπολογισμό 1.650.000 euro και καλώς ή κακώς κάνω αυθαίρετα μόνο για συγγενείς... Ειλικρινά με θλίβει το επίπεδό σου και σε παραδίδω στην κρίση του καθενός συναδέλφου ή μή...

Υ.Γ. : Υπέδειξέ μου τα ορθογραφικά μου λάθη ... τρέφω ιδιαίτερη αγάπη για την Ελληνική Γλώσσα, όση τρέφεις εσύ για τον Κακλαμάνη, τον Πρωτόπαπα και τους λοιπούς "μπαμπάδες" σου

Link to comment
Share on other sites

Αν και ξεκινησα αρχικα να γραφω αναλυτικα μια οσο το δυνατον αντικειμενικη αποψη (ετσι νομιζω δηλαδη γιατι ουτε μου τρωει καποιος το ψωμι μου ουτε εχω γραφτει ΤΕΕ ουτε εχω χρηματικο συμφερον πανω στο ποιος υπογραφει τι) τα σβησα και σκεφτομαι..... δεν εχει νοημα απλα ταιζω ψυχικα αρρωστες συμπεριφορες..

 

Το μονο που μπορω να προτείνω ειναι να δουμε κατω δεξια τι ημερομηνία γραφει (δυο χιλιαδες δεκατεσσερα ) 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Η βαθμολογία μου στην Έκθεση είναι σίγουρα μεγαλύτερη από το άθροισμα των Βαθμολογιών σου σε όλα τα μαθήματα (144/160 το 1998). Κατά τα λοιπά αυτογελοιοποιείσαι με το ύφος και τη φρασεολογία σου. Η τελευταία μου δουλειά είχε προϋπολογισμό 1.650.000 euro και καλώς ή κακώς κάνω αυθαίρετα μόνο για συγγενείς... Ειλικρινά με θλίβει το επίπεδό σου και σε παραδίδω στην κρίση του καθενός συναδέλφου ή μή...

Υ.Γ. : Υπέδειξέ μου τα ορθογραφικά μου λάθη ... τρέφω ιδιαίτερη αγάπη για την Ελληνική Γλώσσα, όση τρέφεις εσύ για τον Κακλαμάνη, τον Πρωτόπαπα και τους λοιπούς "μπαμπάδες" σου

Πωπωπωπω..τι μηχανικάρα είσαι αγόρι μου..που ήσουν τόσα χρόνια και δεν σε γνωρίσαμε εμείς...καλά καλά ηρέμησε ,πάνε αύριο να κάνεις την τακτοποίηση που σου ανέθεσε ο μπαμπάς σου και δεν θα σε ξανά ενοχλήσω...

  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αφήστε τον καραγκιόζη να κάνει την παράσταση μόνος του. Είναι κρίμα να ασχολούμαστε μαζί του και να χάνουμε το νόημα της κουβέντας. Όλοι καταλαβαίνουμε πως είναι προσβλητικός και ενοχλεί να ξέρεις πως υπάρχει έστω και ένας που να είναι αρκετά ηλίθιος για να γράφει τέτοιες ασυναρτησίες, αλλά ο στόχος δεν είναι να πείσουμε το κάθε σαχλαμάρα που ήρθε εδώ να μας trollάρει. Το θέμα είναι να δούμε αν θα γίνει επιτέλους κάτι στο μέλλον και να διορθωθεί η αδικία που ζούμε τόσα χρόνια.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αφήστε τον καραγκιόζη να κάνει την παράσταση μόνος του. Είναι κρίμα να ασχολούμαστε μαζί του και να χάνουμε το νόημα της κουβέντας. Όλοι καταλαβαίνουμε πως είναι προσβλητικός και ενοχλεί να ξέρεις πως υπάρχει έστω και ένας που να είναι αρκετά ηλίθιος για να γράφει τέτοιες ασυναρτησίες, αλλά ο στόχος δεν είναι να πείσουμε το κάθε σαχλαμάρα που ήρθε εδώ να μας trollάρει. Το θέμα είναι να δούμε αν θα γίνει επιτέλους κάτι στο μέλλον και να διορθωθεί η αδικία που ζούμε τόσα χρόνια.

Σταύρο, made in Bulgaria να υποθέσω...?

Edited by B.S.S
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Πωπωπωπω..τι μηχανικάρα είσαι αγόρι μου..που ήσουν τόσα χρόνια και δεν σε γνωρίσαμε εμείς...καλά καλά ηρέμησε ,πάνε αύριο να κάνεις την τακτοποίηση που σου ανέθεσε ο μπαμπάς σου και δεν θα σε ξανά ενοχλήσω...

Θρασύδειλος, αστοιχείωτος, αμετροεπής...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αφήστε τον καραγκιόζη να κάνει την παράσταση μόνος του. Είναι κρίμα να ασχολούμαστε μαζί του και να χάνουμε το νόημα της κουβέντας. Όλοι καταλαβαίνουμε πως είναι προσβλητικός και ενοχλεί να ξέρεις πως υπάρχει έστω και ένας που να είναι αρκετά ηλίθιος για να γράφει τέτοιες ασυναρτησίες, αλλά ο στόχος δεν είναι να πείσουμε το κάθε σαχλαμάρα που ήρθε εδώ να μας trollάρει. Το θέμα είναι να δούμε αν θα γίνει επιτέλους κάτι στο μέλλον και να διορθωθεί η αδικία που ζούμε τόσα χρόνια.

Συνάδελφε η πλειονότητα των Μηχανικών ΠΕ & ΤΕ επιζητούν την οργάνωση του επαγγέλματος , την δίκαιη απονομή των επαγγελματικών διακαιωμάτων , να γνωρίζει ο καθένας τι μπορεί να κάνει και πως μπορεί να εξελιχθεί..Δεν υπάρχουν μόνον τα Πολυτεχνεία , υπάρχουν τα ΤΕΙ , τώρα θα υπάρξουν τα κολέγια..τι θα γίνει..θα συνεχίσει να επικρατεί το μπάχαλο?θα συνεχιστεί η κοροϊδία και για άλλους νέους αποφοίτους από αυτά  Ιδρύματα...δηλαδή κορόιδευαν τα ΤΕΙ τόσα χρόνια με το να παρέχουν το τίτλο του Μηχανικού αλλά ουσιαστικά δεν είχαμε κάν πρόσβαση στο επάγγελμα του Μηχανικού..και τώρα θα συνεχίζουν μαζί με εμάς να κοροϊδεύουν και τους αποφοίτους κολεγίων...Δεν θα πρέπει να υπάρξει καθορισμός , δεν θα πρέπει να υπάρχει οργάνωση..εξέλιξη και όλα αυτά υπό την αιγίδα ενός ενιαίου ΤΕΕ με ισότιμη και δίκαιη εκπροσώπηση όλων μας??

Link to comment
Share on other sites

Το ξεφτιλίσατε εντελώς . 

 

Τι να πούμε τώρα .

 

Φανατικοί των δύο πλευρών , δεν επιτρέπουν καμία σοβαρή συζήτηση .

 

Η κρίση έχει σωρεύσει πολύ θυμό εκατέρωθεν και κανένας από τους θυμωμένους δεν δέχεται την άλλη άποψη , η γιά να είμαι πιό σαφής ιδιαίτερα γιά κάποιους πατροκτόνους σε άλλα φόρουμ , ούτε καν την διαβάζουν , ούτε την κατανοούν .

 

Αναμένω να πέσουν οι τόνοι γιά να συνεχίσουμε ήρεμα και εποικοδομητικά .

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Θρασύδειλος, αστοιχείωτος, αμετροεπής...

Είπαμε ...εσύ στην τακτοποίηση..θα περιμένει και ο πελάτης ..κρίμα είναι να τον χάσεις....δεν κάνεις για τέτοιου είδους συζητήσεις.. πάμε παρακάτω

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.