Μετάβαση στο περιεχόμενο

AllPlan της Nemetschek


Recommended Posts

Επαναλαμβανω το καλεσμα μου....Αν υπαρχουν χρηστες του Allplan σε αυτη την κοινοτητα καλο θα ηταν να δηλωσουν παρόν...να ερθουμε σε επαφη και για να μπορεσουμε ισως να λυνουμε αποριες και οτιδηποτε άλλο προκυπτει...Αν και πολυ φοβαμαι βεβαια οτι ειμαστε λιγοι Πανελλαδικά που εργαζομαστε με το συγκεκριμενο προγραμμα....Παρα τις αντιθετες διαβεβαιωσεις τις επισημης αντιπροσωπιας....

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ χρησιμοποιώ το all plan. Το έμαθα σε ενα αρχιτεκτόνικο γραφείο όπου το χρησιμοποιούσαν και ενθουσιάστηκα γιατί θεωρώ πως είναι ένα πολύ δυνατό εργαλείο στη δουλειά ενός αρχιτέκτονα. Μάλιστα το αγόρασα πρόσφατα με την επιδότηση του ΟΑΕΔ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

Χρησιμοποιώ το allplan εδώ και αρκετό καιρό. Περισσότερο σχεδιάζω παιδικά έπιπλα (και όχι μόνο....) και μετά τα κατασκευάζω και τα εμπορεύομαι... Είμαι διακοσμήτρια και το allplan μου έχει λύσει τα χέρια, ο πελάτης μπορεί να δει ολοκληρωμένο τον χώρο με τα έπιπλα που έχουν σχεδιαστεί ειδικά για εκείνον και το βασικότερο γρήγορα.

Διάβασα παραπάνω ότι υπάρχει manual ελληνικό, υπάρχει κάποιος τρόπος να το αποκτήσω και εγώ? Το πρόγραμμα έχει άπειρες δυνατότητες και δυστυχώς δεν τις ξέρω καν για να τις "εκμεταλευτώ"....

Χαρά μου αν μπορούσα να βοηθήσω κι εγώ σε κάτι....

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα παραπάνω ότι υπάρχει manual ελληνικό, υπάρχει κάποιος τρόπος να το αποκτήσω και εγώ? Το πρόγραμμα έχει άπειρες δυνατότητες και δυστυχώς δεν τις ξέρω καν για να τις "εκμεταλευτώ"....

 

Βεβαίως και υπάρχει . Να αποκτήσετε το πρόγραμμα μέσω κάποιας επιδότησης ή να διαπραγματευτείτε κάποιο διακανονισμό με την εταιρεία που το αντιπροσωπεύει. Οργανώνονται και σεμινάρια για την γνώση σε βάθος του προγράμματος.

 

Φαντάζομαι ότι δεν ζητάτε να αποκτήσετε "αντίγραφο" manual προγράμματος που πωλείται στην αγορά. Παρακαλώ διαβάστε εδώ .

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να μην διατύπωσα σωστά αυτό που ήθελα να πω.

Δυστυχώς τα σεμινάρια που παρακολούθησα εδώ (Ηράκλειο) ήταν ελειπή και τα περισσότερα που ξέρω είναι από προσπάθεια και άπειρες ώρες ψαξίματος. Μάλλον θα πρέπει να κανονίσω κάποιο ταξίδι στην Αθήνα για να παρακολουθήσω εκ νέου κάποιο σεμινάριο. Η έκδοση του allplan που έχω είναι παλιά (2004) και το manual που έχω είναι στα αγγλικά. Πιθανότατα να αγοράσω το 2009 αν ανακάμψει η αγορά....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Igga,

Έριξα μια μάτια στην ιστοσελίδα σου και μόλις σου έστειλα ένα e-mail που περιέχει ένα link για να κατεβάσεις το “Βασικό εγχειρίδιο” του Allplan 2009 από το web site της Alldesign Hellas ….. ελπίζω με αυτό τον τρόπο να βοήθησα…. Καλό διάβασμα :roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Nurbs :)

Ευχαριστώ πάρα πολύ!

Είμαι στην διάθεση σου για ότι μπορώ και εγω να κάνω για σένα.

Αλήθεια πως σου φάνηκε η ιστοσελίδα μου? Είδες και τα χειροποίητα? Αν θέλεις απάντησε μου με pm, για να μην ξεφύγουμε από το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

...

και μόλις σου έστειλα ένα e-mail που περιέχει ένα link για να κατεβάσεις το “Βασικό εγχειρίδιο” ...

 

Καλησπέρα παιδιά

 

Επειδή ψάχνω να το αποκτήσω αλλά στις παρουσιάσεις τα "λένε" όλα ρόδινα , συνάδελφοι @Igga , @Νurbs θα σας πείραζε να μου στείλετε και μένα με pm το link ώστε να κάτσω να διαβάσω να ξεστραβωθώ λιγάκι ;

 

@Igga : Πολύ όμορφα "στημένο" το Site σου και πρωτότυπες οι δημιουργίες σου.

 

Ευχαριστώ Πολύ

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΛΕΣΜΑ ΜΟΥ ΒΡΗΚΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ...ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΔΗΛΩΣΑΤΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΑΣ...

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ....ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ALLPLAN Ή ΚΑΠΟΙΑ ΑΓΓΛΙΚΗ ΕΚΔΟΣΗ..?...ΣΑΣ ΡΩΤΩ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΠΟ ΤΟ 2006 ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ...ΤΟΣΟ ΣΤΗΝ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ ΟΣΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΕΡΓΑΛΕΙΩΝ ΟΠΩΣ ΟΙ ΛΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΑΛΛΑ...ΑΣΕ ΔΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΝUAL...ΕΙΧΕ ΠΕΙ Η ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΙΑ ΟΤΙ ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ ΤΟΥ ΜΑΝUAL...ΕΜΕΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΕΝΑ ΤΜΗΜΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ...ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ...Α...ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ VIDEO TUTORIAL STA ELLHNIKA ΜΕ TIPS ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ..ΑΚΟΜΑ ΤΑ ΒΛΕΠΩ...

ΕΠΙΣΗΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΑΝ ΣΤΟ ALLPLAN 2011 ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΙΚΡΕΣ ΒΕΛΤΙΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟ SITE ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ Π.Χ. ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩΧΗΜΕΝΗ ΜΗΧΑΝΗ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΓΙΑ RENDER..TΑ ΦΩΤΑ ΤΟΥ...Ή ΤΟ ΔΥΣΧΡΗΣΤΟ ΨΗΦΙΑΚΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΕΔΑΦΟΥΣ...ΛΕΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ....

ΜΗΝ ΜΕ ΑΚΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΑ ΧΩΝΩ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΧΩ ΔΑΠΑΝΗΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ ΑΠΕΙΡΟ ΧΡΟΝΟ ΜΑΘΗΣΗΣ, ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΜΙΑ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΜΕ ΡΥΘΜΟΥΣ ΧΕΛΩΝΑΣ...ΣΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΚΛΕΙΣΙΜΟ...ΟΙ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΤΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΙΣΩΣ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ...ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΔΕ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.