Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αποτυχημένη μόνωση σε ταράτσα γκαρσονιέρας


Recommended Posts

Γειά σας! Έχω βρεί πολλές φορές λύσεις σε θέματά μου, μέσα απ αυτό το πολύ καλό site.Eλπίζω να βρώ και τώρα. Λοιπόν το θέμα μου είναι το εξής; Toν περασμένο Οκτώβριο έκανα  μόνωση στη ταράτσα γκαρσονιέρας (30τμ).Η μόνωση ήταν του τύπου : αστάρωμα και επάλοιψη με κάποιο μονωτικό (FOTO.1).Aποτέλεσμα ήταν τα ταβάνια αλλά και οι τοίχοι της γκαρσονιέρας να πάρουν υγρασία.(FOTO.2.KAI FOTO.3.).Επειδή είμαι άσχετος μ αυτά τα θέματα συγχωρέστε μου τα παρακάτω ερωτήματά μου αν είναι αφελή.:

 

  1.Μπορεί να διορθωθεί η υπάρχουσα μόνωση με νέα επάλοιψη μόνωσης;

  2.Πρέπει να ξηλωθεί η υπάρχουσα μόνωση και να γίνει εξ αρχής πάλι η εργασία;

  3.Πρέπει να κάνω  άλλου είδους μόνωση -αυτή με πισσοχαρτο κλπ - η οποία στοιχιζει πολύ περισσώτερα χρήματα ;

  4.Ποιό μήνα θα πρέπει να γίνουν οι όποιες εργασίες , δεδομένς της υπάρχουσας υγρασίας στο διαμέρισμα ; 

 

  Σας ευχαριστώ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν ναί και δεν ξέρω γιατί , ενώ τις φόρτωσα. Τέλος πάντων δείχναν την ταράτσα περασμένη με τη μόνωση και την υγρασία στο ταβάνι της γκαρσονιέρας.

Link to comment
Share on other sites

Είπε θα πάει να το δει...αλλά ακόμα πάει... δεν πρόκειται να ασχοληθώ  άλλο μ αυτόν. Το θέμα είναι απο εδώ και πέρα ποιά είναι η οικονομικώτερη λύση .

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν ναί και δεν ξέρω γιατί , ενώ τις φόρτωσα.

Αφού κάνεις 'Επιλογή Αρχείου' πρέπει να πατήσεις και από κάτω 'Επισύναψη Αρχείου', πριν στείλεις το post.

Την έχω πατήσει κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.