Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέα ρύθμιση οφειλών


MOUGGOLIAS

Recommended Posts

Κατατέθηκε τροπολογία για παράταση της ρύθμισης προς τα ασφαλιστικά ταμεία

[28.05.2015]
 

 

 

 

http://www.taxheaven.gr/news/news/view/id/23784

Link to comment
Share on other sites

geovagg,χρωστουσες 2011 ΚΑΙ 2012 και ειχες πληρωσει 2013 και 2014?

 

Έτσι μου είπαν. Πλήρωνα ότι ήταν στο ειδοποιητήριο. Μου είπαν πως το 11-12 δεν είχε μπει ακόμη ο ΟΑΕΔ. Εσείς Θυμάστε να πληρώνουμε υπερ ΟΑΕΔ απο τότε?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

έχει κάνει κανείς ηλεκτρονικά την ρύθμιση?

μέχρι πότε μπορώ?

Πρεπει όταν πληρώσεις την α δόση να δώσεις και το τρέχον? Τοι ρωτώ γιατί ενώ νομίζω δεν χρειάζεται, έκανα συγγενή μου ηλεκτρονικά του ΟΓΑ και βγήκε το τρέχον μαζί με την α δόση, σε ένα ενιαίο κωδικό και πληρωτέο ενός 5 ημερών και ΜΟΝΟ ΕΝΙΑΙΟ (τρέχον και α δόση).

Link to comment
Share on other sites

Αν πας σημερα πχ, θα πληρώσεις την πρώτη δόση και σε ενα μηνα περίπου θα πρεπει να δώσεις δόση+τρέχοντα για να συνεχίσει να ισχυει ο διακανονισμός

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με την ηλεκτρονικη αιτηση πληρωνεις σε 10 περιπου μερες τη δοση και τον ΟΑΕΔ ταυτοχρονα,παρακολουθωντας τα mail που σου στελνουν απο ΤΣΜΕΔΕ.

στην ιστοσελιδα του ΤΣΜΕΔΕ λεει μεχρι 26/6/2015 στις 12 το βραδυ...μπορεις να κανεις την ρυθμιση ηλεκτρονικα...

Edited by mixyak790
Link to comment
Share on other sites

με την ηλεκτρονικη αιτηση πληρωνεις σε 10 περιπου μερες τη δοση και τον ΟΑΕΔ ταυτοχρονα,παρακολουθωντας τα mail που σου στελνουν απο ΤΣΜΕΔΕ.

στην ιστοσελιδα του ΤΣΜΕΔΕ λεει μεχρι 26/6/2015 στις 12 το βραδυ...μπορεις να κανεις την ρυθμιση ηλεκτρονικα...

δηλαδή δεν χρειάζεται μετά την αίτηση να πάω ΤΣΜΕΔΕ εντός κάποιων ημερών? Ολα θα γίνουν ηλέκτρονικά?

email στο δικό μου email ή είδοποίηση στο λογαριασμό μου στο ΤΣΜΕΔΕ?

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την ηλεκτρονική αίτηση για ρύθμιση στις 100 δόσεις, ακολουθώντας τα βήματα μέσω των οδηγιών που γράφει στο site του ΤΣΜΕΔΕ,εκεί που λέει το διάστημα οφειλών μέχρι πότε είναι ρε παιδιά οι οφειλές σας γιατί θα τρελαθούμε τελείως... σε εμένα αναφέρει ότι είναι πχ απο 2014 μέχρι το έτος 2050!!!!!Μήπως θέλουν να τους τα προκαταβάλω κι όλας????

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δεν είναι πρόβλημα, είναι η στανταρτ οδηγία έτσι άρα θα πρέπει να το αποδεχτούμε έτσι, έως 2050 απ ότι μου είπαν απ το ΤΣΜΕΔΕ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.