Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εργασία στην περιφέρεια


fountaristos

Recommended Posts

Συνάδελφοι θα ήθελα κάποιες γνώμες και κατευθύνσεις σχετικά με το παρακάτω θέμα. Ενδιαφέρομαι να εργαστώ στην περιφέρεια και πιο συγκεκριμένα στην ευρύτερη περιοχή της Πελοποννήσου. Στο ενημερωτικό δελτίο του ΤΕΕ αλλά και στις διάφορες ιστοσελίδες υπάρχουν ελάχιστες εώς καθόλου αγγελίες για την περιφέρεια. Η συντριπτική πλειοψηφία αφορά δουλειές στην Αθήνα. Γνωρίζει κάποιος αν μπορώ κάπου να βρώ αγγελίες για την περιφέρεια και ειδικότερα για την Πελοπόννησο? Εάν υπάρχει κάποιος που ήδη εργάζεται εκεί και του είναι εύκολο να μας πεί πώς βρήκε την συγκεκριμένη εργασία θα βοηθούσε πολύ. Ελπίζω το θέμα να ενδιαφέρει και άλλους συνάδελφους και να υπάρξει ανταπόκριση.

Link to comment
Share on other sites

Τελείως άσχετος με Πελοπόννησο αλλά γενικά από ότι έχω δει στην επαρχεία έφτασα στο συμπέρασμα ότι το μόνο χρειάζεσε είναι γνωριμίες. Θα υπάρχουν δουλειές κ δεν θα ξέρεις που να κοιτάξεις αν δε στο πει κανείς κ συνήθως επιλέγουν κάποιον που τους έχουν προτείνει. Το "είναι ξάδελφος του γιου του μπατζανάκη του συμπέθερου της συννυφάδας της γειτόνισσας μου στο παλιό μου σπίτι. Να τον πάρεις είναι καλό παιδί" δεν είναι περίεργο. Να ξέρεις πάντως πως τοπικά πάντα υπάρχει τουλάχιστον μια εφημερίδα με αγγελίες που προτιμούν οι εκεί εργοδότες

Link to comment
Share on other sites

stayros Ηλεκτρονικός Μηχανικός είμαι. Έχω δει κάποιες αγγελίες για Τρίπολη πάνω σε ηλεκτρολογικά,ηλεκτρονικά και ενεργειακά έργα αλλά ζητάνε τεχνολόγους μηχανικούς και παρόλο που αφορούσε την ειδικότητα μου, όταν έστειλα δεν πήρα καμία απάντηση. Μάλλον δεν τους άρεσε το Πολυτεχνείο για.. τους δικούς τους λόγους. Αν έχεις κάτι υπόψιν σου πάντως θα βοηθήσεις πολύ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.