Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προωθηση Ισογειου


Recommended Posts

Δες και τα υπόλοιπα δεδομένα της άδειας (πχ στέλεχος, κατόψεις ισογείου κλπ) …

80% (μαντεψιά), ήθελε να γράψει προσθήκη ισογείου και έγραψε προώθηση.

Στα φεγγάρια εκείνα συχνά πυκνά συνέτασσαν σχέδια στο φωτοτυπικό της πολεοδομίας σε κάνα ισόγειο όροφο ή έκαναν τροποποιήσεις αλλαγές τελευταίας στιγμής

Συχνά πυκνά δεν πήγαινε καν ο μηχανικός στη πολεοδομία και υπήρχαν υπάλληλοι στα γραφεία με μοναδική εργασία τρεχάματα στη πολεοδομία.

Αν δε η άδεια γράφει ότι υπόκειται σε μελλοντικό έλεγχο από την υπηρεσία θα βρεις πολλά διαμάντια…

 

Οπότε προώθηση ως πολεοδομική έννοια δεν υπάρχει το προσθήκη υπάρχει και από το «σχέδιο» αυτό δείχνει.

 

Αρα μη βγάζεις ποτέ τελικά συμπεράσματα απο ένα μόνο σχέδιο αλλά απ όλο το πακέτο

Το δικό σου ζητούμενο ποιο είναι?

Link to comment
Share on other sites

Εγω ασχολουμαι με την ιδιοκτησια του 1ου οροφου, πανω απο την αυλη (προωθηση ισογειου) οπου εκει εχει χτιστει μια αυθαιρετη κατασκευη και χρηζει τακτοποιησης. Η χρηση της αυλης δινεται στον πελατη μου για αποκλειστικη χρηση και βλεποντας ''προωθηση ισογειου'' ψαχνω να δω μηπως εχω προβλημα με το ισογειο κλπ..

 

Προσθηκη ισογειου αν ηταν, θα το ανεφερε στα λοιπα σχεδια και στο στελεχος..Στην αδεια γραφεια ''νεα πολυοροφη οικοδομη με στοα ''

Link to comment
Share on other sites

Προσθηκη ειναι τελικα γιατι η αυλη μετατεθηκε στον 1ο οροφο!!

 

Ευχαριστω για την απαντηση Didonis..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.