Μετάβαση στο περιεχόμενο

5 Ιουλίου 2015 – το Δημοψήφισμα


Didonis

Recommended Posts

"Οι φτωχοί δεν είναι κακοί, δεν είναι κουτοί, απλώς κάνουν λάθος επιλογές στις κρίσιμες στιγμές"

βουλευτής Λυμπεράκη με "το Ποτάμι"

 

Εμένα πάντως μερικοί από εδώ μέσα με κατηγόρησαν ότι έχω πολλά λεφτά και υποστηρίζω το όχι γιατί τα έβγαλα έξω και περιμένω με την αλλαγή του νομίσματος να γίνω...Κροίσος!

Ακόμα γελάω με την φτηνή κουταμάρα, αν δεν είναι εκ του πονηρού.

 

Αποδείχτηκε επακριβώς όχι μόνο η ταξική αυτή μάχη, αλλά εκτός από τη συκοφαντία των εχόντων κατά των φτωχών, και η πολιτισμική διαφορά που έχουμε.

 

Περαστικά τώρα. Καιρός να αρχίσετε να τρώτε εσείς οι ΝΑΙσεολάδες τα αγγούρια...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πάντα οι φτωχοί τρώνε τα μεγαλύτερα αγγούρια.

 

Κανείς δεν είναι ΝΑΙ σε όλα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά, αλλά αυτή η κυβέρνηση 5 μήνες δεν έχει κάνει τίποτα για την πραγματική οικονομία. Ήδη έχουμε γυρίσει σε μεγάλη ύφεση. Ελπίζω πραγματικά να φτιάξουν τα πράγματα είτε εντός, είτε εκτός ευρώ, αλλά η κυβέρνησή μας μόνο στην προπαγάνδα τα έχει καταφέρει μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα του δημοψηφίσματος είναι ότι και καθόλου συμφωνία να μη γίνει δε πειράζει. Αυτό όμως που πειράζει είναι το να ξαναζητηθούν λεφτά από τον πολίτη.

Link to comment
Share on other sites

@terry, 1) προφανώς και δεν υπονοώ κάτι προσωπικό.

 

2) Πώς θα χαρακτήριζες αυτούς που έλεγαν ότι παρακολουθούνται οι ip και ότι κινδυνεύουν από τάγματα εφόδου, ή ότι υπάρχουν έμμισθοι γραφιάδες στο forum κ.λ.π. που ειπώθηκαν;

2) Εάν το κάνουν αυτό, θα με βρουν πολλά χιλιόμετρα μακριά... :mrgreen:

 

Αγνώριστη η Μέρκελ καταφθάνει στην καγκελαρία -> http://tinyurl.com/pptzf5c

 

Οι Ολλανδοί ζητούν απομάκρυνση του Ντάισελμπλουμ από το Eurogroup -> http://tinyurl.com/p5pw7v4
Edited by Antiermitianos
Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα της δημοσκόπησης ειπώθηκαν αυτά. Εννοείτε ότι είναι χαζομάρες, αλλά ειπώθηκαν. Για έμμισθους γραφιάδες μιλάω αποκλειστικά για το forum. Έξω ξέρω τι γίνεται.

 

@stayros, αν δεν καταλαβαίνεις τι έγινε χθες δε σου φταίω εγώ. Το 48ωρο είναι μια επικοινωνιακή παπάρα αδωνιακής εμπνεύσεως, χωρίς κανένα αντίκρυσμα επί της ουσίας. Το να το επικαλείται ένας σοβαρός άνθρωπος, το θεωρώ εντελώς γραφικό και αυτή είναι η άποψή μου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.