Μετάβαση στο περιεχόμενο

Χτισιμο παραθυρου απο γειτονα


Nkdms

Recommended Posts

και να ανοίξεις και κανένα  "ειδικό" βιβλίο ορθογραφίας  φίλε nkdms έστω στα γεράματα, γιατί πονέσαν τα ματάκια μας!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 4 months later...

καλησπερα  μια ερωτηση θα ηθελα να κανω ,λοιπον μενω σε ενα σπιτι παλιο με πληθες του παππου μου που ειναι πανω στο συνορο με τον γειτονα το σπιτι ειναι μεσα στο χωμα στο συνορο με τον γειτονα και ενα τμημα του μονο ειναι πανω απο την γη,υπαρχει ενας ακαλλυπτος χωρος στο σπιτι που ο τοιχος ειναι κατω απο την επιφανεια και στην επιφανεια υπαρχει φραχτης που ειναι το συνορο με τον γειτονα, εγω θελω να βγαλω τον φραχτη να τον χτισω και επειδη πρεπει να φτιαξω ενα wc θελω να αφησω παραθυρο για να αεριζετε ο χωρος αυτο ξερω οτι ειναι παρανομο αρα το ξεχναμε , μπορω να αφησω ανοιγμα με 2 καφασωτα? δλδ ουτε παραθυρο στον γειτονα αλλα να υπαρχει και αερισμος του χωρου χωρις να ειμαι παρανομη? ελπιζω να μπορεσα να σας δωσω να καταλαβεται τι ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

Όπως το περιγράφεις θα είσαι παράνομη.

Βρες τρόπο ή θέση να έχεις άνοιγμα σε δικό σου ακάλυπτο, ή κοινόχρηστο χώρο ή ουρανό …

Σίγουρα υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

απο ουρανό πάρε φώς και αέρα αφού πας για 100% κάλυψη....

 

(και αν τα πας όλα για αυθαίρετες εργασίες έχε κατά νου τα σημαντικά πρόστιμα που θα σου έρθουν κάποια μέρα)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα δει τις δημοσιεύσεις σας από 10# και  από μια πριν την δική μου. Δεν πρόσεξα την δεύτερη σελίδα.

Είδα τον ομιλητή Νο 1 στον οποίο απαντούσα.


καμιά φορά  Διδόνις... παίρνει λίγη ώρα.. ξέρεις πως δουλευουν τα φόρουμ.. μην περιμένεις με το καλημέρα .. να  έχει τις ιδιοκτησίες.. θέλει λίγο μαντική.

Edited by Arche
Link to comment
Share on other sites

μπορω να αφησω ανοιγμα με 2 καφασωτα? δλδ ουτε παραθυρο στον γειτονα αλλα να υπαρχει και αερισμος του χωρου χωρις να ειμαι παρανομη? ελπιζω να μπορεσα να σας δωσω να καταλαβεται τι ρωταω.

Δεν κατάλαβα καθόλου τι ενοείς?..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.