Μετάβαση στο περιεχόμενο

Σωστος τιτλος για αδεια


Recommended Posts

Καλησπερα θα ηθελα την βοηθεια σας σχετικα με ποιος ειναι ο σωστος τιτλος για εγκριση δομησης-αδειας δομησης για τοποθετηση τροχηλατης κατοικιας σε πλατφορμα σε εκτος σχεδιου οικοπεδο.

Απο πολεοδομια μου ειπαν οτι απαιτειται αδεια και αν το ονομαζω λυομενη τροχηλατη κατοικια ή προκατασκευασμενη κατοικια και τι δικαιολογητικα απαιτουνται και μελετες.

Ο ιδιοκτήτης μου έχει δώσει μόνο ενα  έγγραφο που αναφέρει οτι ειναι τροχήλατο. 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

δες σε αυτο

 

https://et.diavgeia.gov.gr/decision/view/%CE%924%CE%A9%CE%94%CE%A9%CE%9A%CE%A0-%CE%94%CE%A6%CE%9E

 

 

και τα ΠΜ

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα την βοηθεια σας σχετικα με ποιος ειναι ο σωστος τιτλος για εγκριση δομησης-αδειας δομησης για τοποθετηση τροχηλατης κατοικιας σε πλατφορμα σε εκτος σχεδιου οικοπεδο.

Απο πολεοδομια μου ειπαν οτι απαιτειται αδεια και αν το ονομαζω λυομενη τροχηλατη κατοικια ή προκατασκευασμενη κατοικια και τι δικαιολογητικα απαιτουνται και μελετες.

Ο ιδιοκτήτης μου έχει δώσει μόνο ενα  έγγραφο που αναφέρει οτι ειναι τροχήλατο. 

Ευχαριστώ

Ποια είναι η πραγματική ιστορία?

Μήπως του έταξαν ότι η λεγόμενη τροχοβίλα δεν θέλει άδεια και όταν την έστησε έγινε καταγγελία?

Αυτό με το τροχήλατο δεν κολλάει.

Η όλη κατασκευή συνδέεται σταθερά με το έδαφος. 

Ο τίτλος μπορεί να είναι ισόγεια προκατασκευασμένη κατοικία.

Link to comment
Share on other sites

... σε πλατφορμα σε εκτος σχεδιου οικοπεδο.

...

τι δικαιολογητικα απαιτουνται και μελετες.

...

το γήπεδο είναι άρτιο και οικοδομήσιμο?

 

όλα τα αναγκαία δικαιολογητικά για άδεια οικίας (τίτλους, δασικά ή αρχαιολογία αν το αφορά κλπ)

μελέτες ολες οι απαιτούμενες ως οικία με βάση το μέγεθος. (τοπογραφικό, αρχιτεκτονική μελέτη, στατικά, μηχανολογικά κλπ)

 

----------

Αν το "τροχήλατο" πέρα απο ρόδες έχει και αριθμό κυκλοφορίας απο το υπ. μεταφορών τότε δεν τα χρειάζεσαι τα ανωτέρω.... (αλλά αμφιβάλω να τα έχει)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.