Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΤΣΜΕΔΕ: Νέα δοσολογία διακανονισμών βάσει του Ν.4336/15


Engineer

Recommended Posts

Αγαπητοί ασφαλισμένοι του Ταμείου μας, Όπως αναφέρεται σε προηγούμενη ανακοίνωσή μας, με τις διατάξεις του Ν.4336/15 (παρ.Ε υποπ.Ε1 αρθρ.1) τροποποιείται το επιτόκιο που επιβαρύνει την κύρια οφειλή μετά τον χρόνο ένταξης στις ρυθμίσεις. Το επιτόκιο διαμορφώνεται σε 5,05% και υπολογίζεται ετησίως με βάση το ισχύον επιτόκιο αναφοράς για Πράξεις Αναχρηματοδότησης της Ευρωπαϊκής Κεντρικής Τράπεζας (0,05%) προσαυξημένο κατά πέντε εκατοστιαίες μονάδες (5%).

 

Διαβάστε εδώ ολόκληρη την ανακοίνωση: http://www.tsmede.gr...DF

 

Πηγή: http://www.tsmede.gr/

 

Click here to view the είδηση

Link to comment
Share on other sites

To mail ήρθε, αλλά περιέχει την απόφαση που έτσι κι αλλιώς υπάρχει στο site, δεν υπάρχει νέο δοσολόγιο... ενω στη σελίδα του ΤΣΜΕΔΕ η καρτέλα μου, μου βγάζει σφάλμα στη database και τέτοια.... χαλια.... καμμιά infosolution θα έφιαξε τη σελίδα.....

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι αν η πάγια εντολή είναι στην Εθνική δεν χρειάζεται κάποια κίνηση γιατί το Ταμείο θα πάρει αυτό που κάθε φορά ζητά.

Και μένα το Mail ήρθε και έλεγε ότι θα έρθει κι άλλο με το δοσολόγιο.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι, δε χρειάζεται να κάνεις κάποια αλλαγή, πέρα από το να καταθέσεις το νέο ποσό. Το έχουμε επιβεβαιώσει αρκετοί συνάδελφοί σε προηγούμενα σχόλια.

 

Στάλθηκε από το Lenovo A1000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.