Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συμβουλες Για Αρχικα Βηματα Ανακαίνισης Και Ενδοδαπεδια Με Α/Θ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 87
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και χωρις να θελω να κανω διαφημιση, τι διαφορα εχουν τα ετοιμα υλικα, απο κατι σαν αυτο

 

http://www.finobeton.gr/images/pdf/finotherm.pdf

 

αντίστοιχα προϊόντα έχουν και η lafarge, titan. Ρώτησε να σου στείλουν την τιμή δήλωσης παραμένουσας υγρασίας. Αν δεν έχουν τιμή δήλωσης δεν το αγοράζεις.

Link to comment
Share on other sites

Οι 1000αρα κόλλα της mamordom που είναι για ενδοδαπεδια τι λέει;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

τι σχέση έχει η κόλλα με το γέμισμα?

 

Να στο πω απλά για να καταλάβεις. Το 95% των ενδοδαπέδιων στην Ελλάδα είναι για πέταμα διότι παρότι όλοι οι κατασκευαστές δίνουν συγκεκριμένες οδηγίες για παραμένουσα υγρασία για το γέμισμα και συγκεκριμένες αποδεκτές τιμές υγρασίας τόσο οι μηχανικοί όσοι και τα μαστόρια είτε δεν γνωρίζουν είτε κάνουν την πάπια για να μην χάσουν το έργο.

 

Απλά όταν ένα νωπό γέμισμα φέρει ξύλο ή μάρμαρο δεν το βλέπουμε. Στα πλακάκια μας βγαίνει άμεσα διότι δεν έχουν το βάρος του μαρμάρου ή την ελαστικότητα του ξύλου. Ξέρω ότι θα με γεμίσετε με κόκκινα βελάκια αλλά δεν με ενδιαφέρει και καταλήγω

 

Κάνε μπάρμπα ότι γουστάρεις απλά για να πληρωθείς θα πρέπει στα 2/3 του πάχους η υγρασία να είναι <1,5%. Αν δεν είναι δεν θα πληρωθείς μέχρι να πιάσει την τιμή αυτή. Βάλτε το σαν όρο για να δείτε πόσες προσφορές θα πάρετε και όσες πάρετε τι θα αναγράφουν. Αντε να σας δω και αφήστε τις κόλλες και τα άλλα ευτράπελα. Αντε διότι δεν είναι δυνατό στην Ελλάδα του 2017 να μιλάμε ακόμα για προβλήματα που έχουν λυθεί απο το 1974 και να θεωρούμε οτι κινούμε και την ατμομηχανή της οικονομίας :lol: :lol: .

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ποια ρητίνη προτείνετε για την τσιμεντόκονια ενδοδαπεδιας;

 

 

Χρόνια πολλά σε όλους !!

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by giabritsos
Link to comment
Share on other sites

Ποια ρητίνη προτείνετε για την τσιμεντόκονια ενδοδαπεδιας;

 

 

Χρόνια πολλά σε όλους !!

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

να μην φτιάξεις δική σου τσιμεντοκονία και να πάρεις έτοιμη πιστοποιημένη

Link to comment
Share on other sites

να μην φτιάξεις δική σου τσιμεντοκονία και να πάρεις έτοιμη πιστοποιημένη

Υπάρχει έτοιμη τσιμεντοκονια για ενδοδαπεδια ;

Εγω ρώτησα γιατί ο πλακατζής που θα τη ρίξει μου είπε τι υλικά χρειάζεται αλλά δε μου είπε εταιρία να διαλέξω.ειπε δηλαδή να πάρω τσιμέντο άμμο χοντρή ποταμού υαλοπλεγμα και ρητίνες ..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οταν τοποθετησετε μια μπαταρια στο μπανιο σας, που σε λιγο καιρο αρχισει να σταζει η δεν σας αρεσει η εμφανιση της, την ξεβιδωνετε και βαζετε μια αλλη.

 

Αν κατι δεν παει καλα στο ενδοδαπεδιο, τι θα κανετε?

 

Αν ζητησετε απο τον πλακατζη γραπτη εγγυηση των υλικων και της δουλιας του, θα σας υπογραψει κατι η θα σας κανει ¨πλακα¨, σαν καλος πλακατζης?

Link to comment
Share on other sites

Μου είπε όλα εκτός της ρητινης..ας πούμε μετά για πλακάκια κόλλα μου είπε kerakoll h30 Αρμοστοκο θα διαλέξουμε μαζί άμμο είπε να είναι χοντρή ποταμού ξεπλυμένη ..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δείτε τις τελευταίες μέρες, 4-5 θέματα έδω, στα ηλεκτρολογικά και για τις Α/Θ πως "εξελίσσονται..."

 

Ο ένας θέλει να αλλάξει θερμοστάτη στο καλοριφέρ αλλά έχει διαφορετικό αριθμό καλωδίων...

Ο άλλος θέλει να βάλει χρονοδιακόπτη στον θερμοσύφωνα...

Ο τρίτος θέλει να μάθει αν καίει πολύ ρεύμα με την Α/Θ και τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνει, και του απαντά ο... συνάδελφος... με... kw/h

 

Μάλλον, πρέπει να καταλάβουμε πως πρέπει να απαντάμε στους "ίδιώτες" ως επαγγελματίες και όχι ως μηχανικοί...

Edited by kostassid
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.