Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συμβουλες Για Αρχικα Βηματα Ανακαίνισης Και Ενδοδαπεδια Με Α/Θ


Recommended Posts

Γιατί δεν ξέρω τι θέλω..κόλλα πλακιδίων για πάνω από ένδοδαπεδια...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

είναι σαν να λες θέλω αμάξι με 4 ρόδες χρώματος πράσινου. 

 

Τι γέμισμα έχεις ? είναι στεγνό και μετρημένο? τι ελαστικότητα θα πρέπει να έχει η κόλλα, τι θερμική διαστολή θα της επιβάλεις?, τι μέγεθος αρμού? τι αντοχή σε διάτμηση  πρέπει να έχει η κόλλα? τι είδος αρμού? 

 

Αν δεν απαντήσεις τα παραπάνω δεν ξέρεις τι θέλεις. Αν δεν ξέρεις να τα απαντήσεις να πας σε κάποιον που ξέρει. Αν δεν ξέρεις κάποιον πάμε πίσω στο random generation. 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • Απαντήσεις 87
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επανέρχομαι μετά από πολύ καιρό ...όχι για συμβουλές πλέον αλλά για να σας δείξω μερικές εικόνες από το αποτέλεσμα.το σπιτι τελείωσε μαζί με βοήθεια φίλου μηχανικού .εκανα ένδοδαπεδια.εκανα νέα ηλεκτρολογική εγκατάσταση..οικιακό δίκτυο καλωδιακό Ίντερνετ μέσα σε σωλήνες που περνάνε κάτω από τη τσιμέντο γωνία .αυριο θα μου συνδέσουν την αντλία θερμότητας daikin που περιμένει στο πίσω μπαλκόνι στη κούτα της .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Σας εύχομαι να χαρείτε το νέο σας σπίτι, και ο ενθουσιασμός σας να είναι μεγαλύτερος τον προσεχή Απρίλιο!

Link to comment
Share on other sites

Σας εύχομαι να χαρείτε το νέο σας σπίτι, και ο ενθουσιασμός σας να είναι μεγαλύτερος τον προσεχή Απρίλιο!

Τι είναι τον Απρίλιο ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.