Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διαμπερης τρυπα διαμετρου 1cm σε δοκαρι


Nik12311

Recommended Posts

Δεν εχει βρει σίδερο....μην αγχωνεσαι. 

 

Τζαμπα ο χρονος που σπαταληθηκε για την αναλυση του θεματος και κυριως τζαμπα το αγχος για την στατικοτητα (φανταζομαι και την γκρινια της γυναικας φιλε μου.....)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 24
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

και εγω συμφωνώ. Αυτοί που περνάνε συναγερμούς δεν εχουν βαρύ εξοπλισμό διατρήσεων και το κοπτικό της αρίδας θα είναι ανίσχυρο στο να κόψει οπλισμό. Το μόνο πρόβλημα που βλέπω επειδή το καλώδιο είναι σχετικά χοντρό, ότι πρόκειται για καλώδιο ρεύματος. Δεν θα σφραγίσεις με τσιμεντοκόνιαμα τίποτα διότι το καλώδιο δεν ξέρουμε αν είναι alkali resistant. Θα περάσεις μόνο μια σφραγιστική μαστίχη.    

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

25 mm επικάλυψη και 20 mm σοβά... δε πιστεύω να βρήκε οπλισμό. Πάντως σίγουρα θα το καταλάβαινε.

Η απορία μου είναι : Γιατί δεν τρύπησε στην τοιχοποιία;;;

Link to comment
Share on other sites

Λαθος μετρημα μαλλον

 

Δε νομιζω οτι το ηθελε

 

Η σκονη ειναι ασπρη οπως βλεπω

http://imageshack.com/a/img924/3701/R9Mp21.jpg

 

http://imageshack.com/a/img922/3610/w1qdBp.jpg

Link to comment
Share on other sites

και εγω συμφωνώ. Αυτοί που περνάνε συναγερμούς δεν εχουν βαρύ εξοπλισμό διατρήσεων και το κοπτικό της αρίδας θα είναι ανίσχυρο στο να κόψει οπλισμό. Το μόνο πρόβλημα που βλέπω επειδή το καλώδιο είναι σχετικά χοντρό, ότι πρόκειται για καλώδιο ρεύματος. Δεν θα σφραγίσεις με τσιμεντοκόνιαμα τίποτα διότι το καλώδιο δεν ξέρουμε αν είναι alkali resistant. Θα περάσεις μόνο μια σφραγιστική μαστίχη.    

Δεν ξέρουμε λεπτομέρειες για το πόσο επικάλυψη έχει, αν είναι εξωτερικός τοίχος κλπ. Γνώμη μου είναι να κάνει τρύπα αλλού για το καλώδιο και να πληρώσει με μη συρρικνούμενη την οπή...

Link to comment
Share on other sites

σοβάς είναι. Δεν βρήκε σίδερο. Πας για ύπνο και αύριο σφραγιστική αφού καθαρίσεις με κανένα φυσητήρα ή με το πιστολάκι της γυναίκας σου :mrgreen:.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ουδεν προβλημα και με υπογραφη.Αν ηταν να χαναμε τον υπνο μας με τετοια θεματα τοτε τι να πουμε και εμεις για τις αγκυρωσεις στα κτιρια!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.