Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΛΑΘΟΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΤΗΡΙΟ ΤΣΜΕΔΕ


mmeim

Recommended Posts

Καλησπερα,

 

Κατεβασα το ειδοποιητηριο μου και βλεπω πωε μου εχουν χρεωσει μονο τα αναδρομικα, δηλαδη 238.67 ευρω. Κανεναν αλλο κλαδο!! Τους εστειλα email εξηγωντας την κατασταση, και πηρα την εξης απαντηση:

 

ΤΟ ΕΙΔ/ΡΙΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΚΔΟΘΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ

ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ ΤΟΥ 2011 ΚΑΙ 12 ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΑΕΔ

 

Λεω, θα καταλαβαν λαθος. Τους ξαναστελνω πως το ειδοποιητηριο εχει ΜΟΝΟ αυτη τη χρεωση, και ρωταω πως θα μπορεσω να πληρωσω τα σωστα ασφαλιστρα πριν τη διορια. Και παιρνω την εξης απαντηση:

 

ΕΧΕΤΕ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΣΤΟ ΜΗΤΡΩΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΚΛΑΔΟΥΣ ΕΩΣ 01/07/2017

 

Τι ειναι αυτο παλι?? Δεν εχει καποια ιδιαιτεροτητα η περιπτωση μου, ειμαι ελευθερος επαγγελματιας και απασχολουμαι με συμβαση εδω και καιρο! Το μονο που ειχα κανει ηταν να υπαχθω στην 1η κατηγορια, αντι για τη 2η. Και ειχα πληρωσει κανονικα τη χαμηλοτερη περσι. Τι να κανω? Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Θα χρεώνουν, όταν καταλάβουν τη μ@@@@@α τους, τόκους....

 

Σαν ιδέα μούρχεται το "παρακαταθηκώνε και δανείωνε" :mrgreen::smile: 

 

Καλύτερα να μας πει ο Δημήτρης ή ο Σωτήρης.

Link to comment
Share on other sites

το άκουσα και απο αλλο συνάδελφο να εχει συμβεί αυτο.... το ίδιο και αυτος ψάχνει... να δει τι πηγε στραβα...

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ρε παιδια καθε χρονο διαλεγουν καποιους υπερτυχερους ασφαλισμενους μετα απο κληρωση και τους επιβραβευουν?

  • Upvote 8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Κατεβασα το ειδοποιητηριο μου και βλεπω πωε μου εχουν χρεωσει μονο τα αναδρομικα, δηλαδη 238.67 ευρω. Κανεναν αλλο κλαδο!! Τους εστειλα email εξηγωντας την κατασταση, και πηρα την εξης απαντηση:

 

ΤΟ ΕΙΔ/ΡΙΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΚΔΟΘΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ

ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ ΤΟΥ 2011 ΚΑΙ 12 ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΑΕΔ

 

Λεω, θα καταλαβαν λαθος. Τους ξαναστελνω πως το ειδοποιητηριο εχει ΜΟΝΟ αυτη τη χρεωση, και ρωταω πως θα μπορεσω να πληρωσω τα σωστα ασφαλιστρα πριν τη διορια. Και παιρνω την εξης απαντηση:

 

ΕΧΕΤΕ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΣΤΟ ΜΗΤΡΩΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΚΛΑΔΟΥΣ ΕΩΣ 01/07/2017

 

Τι ειναι αυτο παλι?? Δεν εχει καποια ιδιαιτεροτητα η περιπτωση μου, ειμαι ελευθερος επαγγελματιας και απασχολουμαι με συμβαση εδω και καιρο! Το μονο που ειχα κανει ηταν να υπαχθω στην 1η κατηγορια, αντι για τη 2η. Και ειχα πληρωσει κανονικα τη χαμηλοτερη περσι. Τι να κανω? Καμια ιδεα?

 

Μήπως το 01/07/2017 είναι η λήξη της σύμβασής σου; Μήπως το μητρώο σε βλέπει πλέον ως μισθωτό και στέλνει τις εισφορές στον εργοδότη σου;

 

http://www.tsmede.gr/LinkClick.aspx?link=ODHGIES_ERGODOTES%2f%CE%A0%CE%99%CE%9D%CE%91%CE%9A%CE%91%CE%A3+%CE%95%CE%99%CE%A3%CE%A6%CE%9F%CE%A1%CE%A9%CE%9D+%CE%9C%CE%99%CE%A3%CE%98%CE%A9%CE%A4%CE%A9%CE%9D+2016.pdf&tabid=384

Link to comment
Share on other sites

Οχι συναδελφε, η συμβαση μου δε ληγει τοτε και επισης κανενας αλλος συναδελφος συμβασιουχος απο το χωρο εργασιας δεν εχει το ιδιο προβλημα. Εχουν λαβει κανονικα ειδοποιητηρια.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα βρείς τα διάφορα emails του ΤΣΜΕΔΕ ... έχει και αυτό που θες.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.