Μετάβαση στο περιεχόμενο

Όδευση αποχέτευσης μέσω ιδιοκτησίας τρίτου.


roka

Recommended Posts

οτι υπάρχει δουλεία αποχέτευσης υπάρχει σίγουρα, όπως υπάρχουν κι άλλες εκτός της διόδου (πχ άντλησης ύδατος, βοσκής, .."δουλεία εξώστη δεσπόζοντος ακινήτου πάνω στο δουλεύον" κα, κα). Επίσης, στη δικιά μου περίπτωση, όλοι οι γείτονες μεχρι σήμερα είχαν μεταξύ τους καλές σχέσεις και εν γνώσει όλων τους έγινε το παραπάνω περιγραφέν τσαλαμανιό.

Σκέφτομαι να συμβουλέψω τον πελάτη μου να κάνει ασφαλιστικά μέτρα προς όλους τους εμπλεκόμενους μέχρι να λυθεί το θέμα οριστικά, με ότι κι αν αυτό συνεπάγεται στις σχέσεις καλής γειτονίας. Το ζήτημα που με απασχολεί είναι ότι ο δικηγόρος θα μου ζητήσει βοήθεια (πρωτότυπο!) και θα πρέπει εγώ να του βρώ κάτι... διάταξη; έγγραφο; εγκύκλιο;τεχνική έκθεση; (...το χειρότερο!) κάτι πάντως που να είναι το τεχνικό συνοδευτικό της νομικής διεκδίκησης.

1. Υπάρχει καμιά τεχνική επιχειρηματολογία;

2. adadim, αν μια νύχτα ξηλωθούν οι αποχετεύσεις το πρωί ο ένας θα χ*ζει τον άλλον και θα γίνει κόλαση.

Link to comment
Share on other sites

κανοικά ο δήμος θα έπρεπε να έχει τακτοποιήσει το θέμα

σίγουρα γνωρίζουν και τις διατάξεις

 

δεν τους πίανει στην κουβέντα ο φίλος σου ή ακόμη καλύτερα εσύ,

να καταλάβουν πως αν τα αλλάξουν ταυτόχρονα θα τους έρθει πιο οικονομικά!!!!

πριν το δικηγόρο!!!

 

γιατι το χρήμα πάντα μιλάει

Link to comment
Share on other sites

'Οχι γιατί απλούστατα ο καθένας μετά θα έχει τα δικά του σκ@τ@ εκτός ίσως από τον μεσαίο που λογικά θα έχει και του ενός διπλανού . Αν δεν καταλαβαίνουν από λόγια (που όπως φαίνεται δεν χαμπαριάζουν) μόνο αυτός ο τρόπος υπάρχει για άμεση λύση του προβλήματος . Αν ήμουν πάντως αυτός που θέλω να κτίσω θα σας είχα δώσει μια προθεσμία προφορική μέχρι να πάρω την άδεια και αν δεν ... τότε ξήλωμα τα πάντα . Αν ήμουν ο πελάτης σου , θα είχα ξεκινήσει ήδη διαδικασία για να συνδεθώ από τον δρόμο μου και αν δεν γινόταν τότε θα έφτιαχνα βόθρο και πάλι θα τα ξήλωνα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.