Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αγορά Αυτοκινήτου


Mitsos Ribopaido

Recommended Posts

Ακόμη φραπεδιές πίνετε εκεί κάτω?

εγώ ναι μπρέ αριστοκράτη..... αλλά μερικές φορές προτιμώ και τον φρέντο μακιάτο μα νον τρόπο.... που όταν τον ζητάω Παρασκευοσαββατοκύριακα που κυκλοφορώ στο βόρεια μπερδεύονται λίγο ακόμα.....

 

Μόνο στο πεντελικό το έκαναν υποφερτό με υπέροχες πάστα φλώρα άλλα το έκλεισαν το μαγαζί.... (οι κιριλέδες το είχαν με βερεσέ λένε οι κακές γλώσσες)

 

Έλα κι εσύ όμως "εκεί κάτω" χωρίς την δικιά σου ... (υπέροχες γκαρσόνες :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες έκανα και τα test drive...Το yaris είναι τρομερό σε όλα του.. Οδηγική συμπεριφορά , αμεσότητα, ο ηλεκτροκινητήρας ειδικά ειναι όλα τα λεφτά και αθόρυβος..Βέβαια όταν ανοίξει ο θερμικός είδα περίεργες καταναλώσεις σε ψιλοσταθερή ταχύτητα.. (7,7 έως 10 σταθερή στα 80χλμ/ώρα

Πανέμορφο όλο.. Μαζί με τα δώρα και αυτά μου βγαίνει 16800 με το κλειδί στο χέρι... Χωρίς αυτό όμως να με υποχρεώνει να το πάρω..Πήρα την προσφορά και έως παρασκευή απαντώ.

Γυρνόντας απο αυτό οδήγησα το κόρσα του ξάδερφου .. Πολύ τίμιο και αυτό σαν αμάξι.. Θα πάρω την προσφορά μου τώρα απο την opel αλλα δεν το πολυβλέπω...

Ξέχασα να πώ οτι έφτιαψνα αυτές τις μέρες (μόνος) και το γκαράζ που ήταν χάλι ( ψιλοσοβάτισα , βαψίματα, ηλεκτρικά, ρολά με κοντρολάκι-plc ράγας) και είναι έτοιμο για την φιλοξενία του νέου.

Link to comment
Share on other sites

Το 7,7-10 σου βγαίνει στην αρχή και μετά πέφτει όταν κάνεις μερικά χλμ. Τουλάχιστον αυτό συμβαίνει στο δικό μου. Από 6,5-7 στα 4,5

Link to comment
Share on other sites

Το 7,7-10 σου βγαίνει στην αρχή και μετά πέφτει όταν κάνεις μερικά χλμ. Τουλάχιστον αυτό συμβαίνει στο δικό μου. Από 6,5-7 στα 4,5

Ναι στο τέλος άρχισε να πέφτει αλλα μου φάνηκε αρκετά περίεργο.. στο saab απο 9 και πάνω Minimum..

Πώς σου φαίνεται σαν τιμή? Νομίζω οτι είναι το καλύτερο βήμα..

Στην οπελ για την εκδοση π θελα μ πανε 12900.. Νομίζω όμως οτι θα γίνει απόσβεση γρήγορα αν δώσω τα 3800 παραπάνω]

 

Υ.Γ Στην toyota τους ξεκαθάρισα πως αν το παραγγείλω μετα απο 2 βδομάδες ΤΟ ΠΟΛΥ το θέλω στα χέρια μου αλλίως ακυρώνεται η παραγγελία

Edited by Mitsos Ribopaido
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ενα ευχάριστο θέμα συζήτησης! :smile:

 

Παρακαλώ πολύ, όταν τελειώσετε με τον συνάδελφο, να αναλάβετε και την δικιά μου περίπτωση... σε 3 μήνες πρώτα ο θεός θα έχουμε άφιξη μπομπιρίνας, οπότε βρίσκομαι σε φάση brainstorming για την αγορά αυτοκινήτου που να χωράει τα πάντα :smile:

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ενα ευχάριστο θέμα συζήτησης! :smile:

 

Παρακαλώ πολύ, όταν τελειώσετε με τον συνάδελφο, να αναλάβετε και την δικιά μου περίπτωση... σε 3 μήνες πρώτα ο θεός θα έχουμε άφιξη μπομπιρίνας, οπότε βρίσκομαι σε φάση brainstorming για την αγορά αυτοκινήτου που να χωράει τα πάντα :smile:

Με το καλό συνάδερφε (αν μου επιτρέπεις)..

Ναι είπα να σπάσω τον πάγο

Link to comment
Share on other sites

Ναι στο τέλος άρχισε να πέφτει αλλα μου φάνηκε αρκετά περίεργο.. στο saab απο 9 και πάνω Minimum..

Πώς σου φαίνεται σαν τιμή? Νομίζω οτι είναι το καλύτερο βήμα..

Στην οπελ για την εκδοση π θελα μ πανε 12900.. Νομίζω όμως οτι θα γίνει απόσβεση γρήγορα αν δώσω τα 3800 παραπάνω]

 

Υ.Γ Στην toyota τους ξεκαθάρισα πως αν το παραγγείλω μετα απο 2 βδομάδες ΤΟ ΠΟΛΥ το θέλω στα χέρια μου αλλίως ακυρώνεται η παραγγελία

Τους ρώτησες για βενζινοκινητήρα σε συνδυασμό με αέριο?Αν και πιστεύω ότι θα σε συνέφερε αν έκανες περισσότερα χιλιόμετρα και εκτός πόλης.

Η τιμή Καλή μου φαίνεται και θα το προτιμούσα από το Corsa.

Link to comment
Share on other sites

Τους ρώτησες για βενζινοκινητήρα σε συνδυασμό με αέριο?Αν και πιστεύω ότι θα σε συνέφερε αν έκανες περισσότερα χιλιόμετρα και εκτός πόλης.

Η τιμή Καλή μου φαίνεται και θα το προτιμούσα από το Corsa.

Εκτός πόλης σκέψου σαλαμίνα που έχουμε εξοχικό με την γυναίκα πάμε καμιά φορά που έχουμε ησυχία..Για αέριο ρώτησα αλλα όπως μου τα πε είναι μικρή η διαφορά..

Το μόνο που φοβάμαι είναι οι συσσωρευτές..Αλλα πιστεύω σε 10 χρόνια και αλλαγή να θέλουν (εννοείται οτι θα το προσέχω βέβαια) θα ναι πιο φθηνή η αντικατάσταση.. Επίσης ειναι ecvt , υπέροχη αίσθηση και θα το οδηγεί και η αρραβωνιαστικιά μου πιό άνετα (μην με βρίσετε που δίνω αμάξι σε γυναίκα :P )

Edited by Mitsos Ribopaido
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ενα ευχάριστο θέμα συζήτησης! :smile:

 

Παρακαλώ πολύ, όταν τελειώσετε με τον συνάδελφο, να αναλάβετε και την δικιά μου περίπτωση... σε 3 μήνες πρώτα ο θεός θα έχουμε άφιξη μπομπιρίνας, οπότε βρίσκομαι σε φάση brainstorming για την αγορά αυτοκινήτου που να χωράει τα πάντα :smile:

Με το καλό !!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.