Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επαγγελματικά δικαιώματα


Recommended Posts

Επαγγελματικά διακαιώματα σε όλους, ΑΕΙ, ΑΤΕΙ, Σχολές εξωτερικού, Κολλέγια και ιδιωτικά πανεπιστήμια.

 

Ας πάρουν και τα 5ετή Πολυτεχνεία τα μόρια του μπαλτομάστερ και όλοι (αλλά όλοι, όχι μόνο οι επιούσιοι) ευχαριστημένοι.

 

Και από δουλειές και ανάπτυξη... Αυτή είναι δευτερεύουσα κουβέντα.

Καλημερες στο φορουμ!! Συμφωνω κυριε.ΕΔ σε ολους οσους εχουν σπουδασει,εχουν αφιερωσει χρονο και χρηματα κτλ.Γιατι καποιοι να ασκουν πληρως το επαγγελμα των μηχανικων και καποιοι οχι;Δηλαδη καποια πραγματα δεν μπορω να τα καταλαβω σε αυτη τη χωρα. Παντως απ'οσο γνωριζω οι αποφοιτοι Κολλεγιων συναντουν-αντιμετωπιζουν και αυτοι καποια τρομερα προβληματα με το πτυχιο τους.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν θα ανακληθεί τίποτα, αλλά και δεν έχουμε άδεια άσκησης επαγγέλματος μηχανικου ούτως ή άλλως.

Edited by stayros
Link to comment
Share on other sites

Εγω θυμάμαι τις μάχες πριν χρόνια εδώ μέσα που έχουν δωθεί  με άτομα άκραιως παλαιολιθικών απόψεων ,οπότε μπορώ να φανταστώ . Τελος πάντων

https://www.esos.gr/arthra/55474/isotimia-ptyhion-horis-doatap

Και αυτό μαζί.

Τσίπα έχουν για να ντραπούν?

Δηλαδη Κολλεγια ισοτιμα και με πληρη ΕΔ ; 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη Κολλεγια ισοτιμα και με πληρη ΕΔ ;

Ετσι φαίνεται

 

 

Συνάδελφοι μια ερώτηση,με τους ήδη πτυχιούχους τι γίνεται;Θα ανακληθούν άδειες άσκησης επαγγέλματος;Μιλάω για ΤΕ.

Δεν έχουμε τίποτα. τώρα να γίνει ανάκληση. Λογικά , ως φαίνεται , θα μας καλέσουν για εξετάσεις

Link to comment
Share on other sites

Να μας ανακοινώσουν ΑΜΕΣΑ τους βαθμούς τους στις πανελλαδικές εξετάσεις λοιπόν, μιας και αυτός ήταν ο λόγος που δεν δέχονταν εμας. Έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Εγω θυμάμαι τις μάχες πριν χρόνια εδώ μέσα που έχουν δωθεί  με άτομα άκραιως παλαιολιθικών απόψεων ,οπότε μπορώ να φανταστώ . Τελος πάντων

https://www.esos.gr/arthra/55474/isotimia-ptyhion-horis-doatap

Και αυτό μαζί.

Τσίπα έχουν για να ντραπούν?

Ο κ. Φλογαΐτης είναι νομικός  συμβούλος του κ. Γαβρόγλου . Επίσης  (σύμφωνα με την βικιπαιδεια)  Είναι Διευθυντής του Ευρωπαϊκού Οργανισμού Δημοσίου Δικαίου (EPLO), o οποίος είναι διεθνής οργανισμός με έδρα την Ελλάδα.

Να δώσουμε πάντως συγχαρητήρια στον κ. Φλογαΐτη που κατόρθωσε πάντως να ξεπεράσει τα νομικά προβλήματα του EPLO όχι όμως τα “Προσκώμματα ” στην πανεπιστημοποίηση των ΤΕΙ .
Link to comment
Share on other sites

Ετσι φαίνεται

 

 

 

Δεν έχουμε τίποτα. τώρα να γίνει ανάκληση. Λογικά , ως φαίνεται , θα μας καλέσουν για εξετάσεις

Δεν έχουμε αυτά που θα έπρεπε βάση των σπουδών μας ναι.Αλλα έχουμε κάποια,μη μηδενίζουμε καταστάσεις.Εγω με 2 χρόνια προϋπηρεσία και επέκταση των αδειών εκτελώ εργασίες σε ηλεκτρικές εγκαταστάσεις 600KVA και είμαι Μηχανολόγος,ούτε καν ηλεκτρολόγος.Οποτε δε το λες και τίποτα.Και ξαναλέω για να μην παρεξηγηθω, σαφώς και δεν έχουμε άδειες μηχανικού όπως θα έπρεπε.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουμε αυτά που θα έπρεπε βάση των σπουδών μας ναι.Αλλα έχουμε κάποια,μη μηδενίζουμε καταστάσεις.Εγω με 2 χρόνια προϋπηρεσία και επέκταση των αδειών εκτελώ εργασίες σε ηλεκτρικές εγκαταστάσεις 600KVA και είμαι Μηχανολόγος,ούτε καν ηλεκτρολόγος.Οποτε δε το λες και τίποτα.Και ξαναλέω για να μην παρεξηγηθω, σαφώς και δεν έχουμε άδειες μηχανικού όπως θα έπρεπε.

Το πδ 108 μας εδωσε πολλα. Μπραβο που αναβαθμισες σε αδεια εγκαταστατη 3ης ομαδας φιλε μου. Για συντηρηση παει μεχρι 900kva οποτε εισαι οκ

Παρολα αυτα δεν εχουμε τπτ σε ΜΕΛΕΤΗ και αυτο θεωρω μετραει κυριως.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.