Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αναδρομικά ΤΣΜΕΔΕ Α 2012


Recommended Posts

Δεν νομίζω... Εχω ρυθμιση (που πληρώνω κανονικα) αλλα μου βγηκε κανονικα και αυτο το Β12. :(

 

Εξαρτάται με τι ποσά μπήκες στη ρύθμιση. Γιατί ενώ τα ειδοποιητήρια πληρώνονταν με Α' ασφαλιστική κατηγορία, εάν πήγαινες να κάνεις ρύθμιση πολλές φορές σου βάζανε τα ποσά που αντιστοιχούν στη Β' ασφαλιστική κατηγορία.

Προφανώς, όποιος έχει πληρώσει εισφορές βάσει της Β' κατηγορίας (είτε με ειδοποιητήριο είτε σε ρύθμιση) δε θα έχει αναδρομικά. Κάθε εξάμηνο εξετάζεται ξεχωριστά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 344
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγω ειχα κανει ρύθμιση που φυσικα εχω χασει .. μου βγηκαν αναδρομικα 116 ευρω λογικα τα αλλα ηταν μεσα στην ρυθμιση .. το εφκα μου δειχνει οτι χρωσταω κοντα στις 20000 ... ειμαι πολυ απαγοητευμενος .απο την κοροιδια του κρατους απεναντι μας ειδικα απο την κυβερνηση σαμαρα και μετα που μας εβαλε το 26% απο το πρωτο ευρω και τον αλλο ηλιθιο τον βρουτση που αυξησε τοσο τις εισφορες ( και βγαινει καθε λιγο και μιλαει οτι οταν ερθουν θα τις μειωσουν χαχα) ... εχω δωσει τα 4 χρονια πανω απο 16000 ευρω φορο ποσο που θα πηγαινε στις ασφαλιστικες εισφορες αν δεν υπερχε το 26% και οι υπερβολικες αυξήσεις εισφορων,  δεν θα χρωσταγα τιποτα ... βεβαια ολα αυτα κανεναν δεν ενδιαφερουν ..και 120 δοσεις τωρα να βαλουν παλι δεν θα μπορεσω να δινω κοντα στα 180 ευρω το μηνα συν αλλα 300 ευρω τρεχον εισφορες ... κατι αλλο πρεπει να κανουν αλλα το ΤΕΕ μαλλον ξερει καλυτερα για εμας και ασχολειτε να μας βοηθησει ...

Edited by george68
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μέχρι στιγμής το e-banking της Αττικής δεν έχει ενημερωθεί ακόμη με τους νέους αριθμούς ειδοποιητηρίων για το Β'12 που εκδόθηκαν προχθές από το ΤΣΜΕΔΕ.

Link to comment
Share on other sites

Η πληρωμή γίνεται σε επόμενο στάδιο.

Αφού σου δεχθεί τον αριθμό ειδοποιητηρίου, ως υπαρκτό, σου βγάζει αυτόματα το ποσό και μετά ακολουθεί η πληρωμή.

post-2272-0-35143100-1513259690_thumb.jpg

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς αν έχω λογαριασμό και e-banking στην Αττικής τότε ναι, αν εννοείς κάτι άλλο όχι.

Ναι στο δεύτερο.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι το μενου του ebanking της Τράπεζας Αττικής;;

 

σε ρωτάω γιατί εγώ στην ΕΤΕ δεν μπορώ να βρώ αυτην  την επιλογή, "Εισφορές 6μήνου με Ειδοποιητήριο"

 

προφανώς ρωτάω αν εχεις λογαριασμό στην ΤΑ, και όχι αν εργάζεσαι στην ΤΑ κλπ κλπ

Edited by πετρος748
Link to comment
Share on other sites

αυτό το είχα δει αλλά επειδή είναι διαφορετικό από την επιλογή της Αττικής δεν το προχώρησα,

σε ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις, 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.