Μετάβαση στο περιεχόμενο

Θερμοστάτης για ενδοδαπεδια με αντλία


giabritsos

Recommended Posts

Γεια σας.πριν λίγο καιρό Ολοκλήρωσα ανακαίνιση .εχω ενδοδαπεδια θέρμανση με αντλία daikin altherma split χαμηλών.στη προσφορά είχαμε θερμοστατες απλούς .μπορειτε να μου προτείνετε θερμοστάτη για ενδοδαπεδια που να έχει και καθημερινό -εβδομαδιαίο προγράμμα αλλά να έχει λειτουργία και για δροσισμό ;(φαντάζομαι και αισθητήριο).σας ευχαριστώ .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δεν χρειάστηκε φέτος .στον καύσωνα που το άναψα με νερά στους 20(δεν τα πήγα παρακάτω γιατί ήμουν ικανοποιημένος με το 27 που έπιασα μέσα ενώ έξω είχε 37) δεν είχα υγρασία στο σπίτι .τα υγρασίομετρα έδειχναν 55%.αλλα και να έχει έχω ένα μεγάλο αφυγραντηρα ζεολιθου από το παλιό σπίτι που είχα υγρασιες

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάστηκε φέτος .στον καύσωνα που το άναψα με νερά στους 20(δεν τα πήγα παρακάτω γιατί ήμουν ικανοποιημένος με το 27 που έπιασα μέσα ενώ έξω είχε 37) δεν είχα υγρασία στο σπίτι .τα υγρασίομετρα έδειχναν 55%.αλλα και να έχει έχω ένα μεγάλο αφυγραντηρα ζεολιθου από το παλιό σπίτι που είχα υγρασιες

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εάν έχεις πολύ ξηρή ατμόσφαιρα μπορεί να λειτουργήσει υπό προϋποθέσεις και χωρίς αφύγρανση αλλά σε μία μέρα που θα είναι η υγρασία περιβάλλοντος στο 70% όταν πας να κάνεις δροσισμό χωρίς αφύγρανση θα διαπιστώσεις ότι υπάρχει πρόβλημα.

Edited by project.breeze
Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις πολύ ξηρή ατμόσφαιρα μπορεί να λειτουργήσει υπό προϋποθέσεις και χωρίς αφύγρανση αλλά σε μία μέρα που θα είναι η υγρασία περιβάλλοντος στο 70% όταν πας να κάνεις δροσισμό χωρίς αφύγρανση θα διαπιστώσεις ότι υπάρχει πρόβλημα.

Θα μπει να δουλέψει ο αφυγραντηρας και όλα κομπλέ .στο μόνο που απογοητεύτηκα είναι ότι ενώ τηρήσαμε κανονικά τη μελέτη με ατμούς διαστολής κλπ και σιλικόνες στα σοβατεπιά ,τα μισά σοβατεπιά ράγισαν από πάνω και παρά πολλά ξεκόλλησαν .με kerakoll h30 κιόλας

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα μπει να δουλέψει ο αφυγραντηρας και όλα κομπλέ .στο μόνο που απογοητεύτηκα είναι ότι ενώ τηρήσαμε κανονικά τη μελέτη με ατμούς διαστολής κλπ και σιλικόνες στα σοβατεπιά ,τα μισά σοβατεπιά ράγισαν από πάνω και παρά πολλά ξεκόλλησαν .με kerakoll h30 κιόλας

Ούπς. Εδώ με ενδιαφέρει το θέμα. Πόση απόσταση έχετε αφήσει ανάμεσα στον επιδαπέδιο εναλλάκτη και τους τοίχους;

 

Έχουν ραγίσει τα σοβατεπιά γύρω - γύρω σε όλους τους τοίχους, ή έχουν ραγίσει μόνο αυτά που βρίσκονται στη μεγάλη διάσταση του δωματίου;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.