Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άδεια για χτίσιμο εσωτερικού τοίχου


argirisps

Recommended Posts

Γειά σας! Αγόρασα πρόσφατα ενα σπίτι και στα πλαίσια της ανακαίνισης θέλω να κάνω μια αλλαγή! Υπάρχει μια ενιαία σαλονοκουζίνα 10χ4 η οποία χωριζεται με πάσο! Το σαλόνι με την κουζίνα εννοώ όπως φαίνεται στη φωτο! post-115134-0-28809000-1515544050_thumb.jpg Η ερώτηση μου είναι αν χρειάζομαι άδεια για να χτίσω ως πάνω έναν τοίχο ώστε να μετατρέψω την κουζίνα σε υπνοδωμάτιο! Δεν θα γκρεμιστεί κάτι απλά σε εκείνον τον τοίχο θα περαστούν καλώδια γιατί εκεί θα κάνω τη νέα μου κουζίνα! Υπόψιν οτι με την αλλαγή αυτή το σπίτι θα έχει πλέον 3 υπνοδωμάτια και όχι 2 όπως αναγράφεται στο συμβόλαιο! Κάθε συμβουλή θα μου ήταν χρήσιμη! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ο μηχανικός σας θα σας ενημερώσει αν απαιτείται η έκδοση κάποιας άδειας για τις εργασίες που θα γίνουν.

Επίσης θα σας ενημερώσει και για τις εργασίες που πρέπει να γίνουν για την σωστή λειτουργία της νέας σας κουζίνας, τα σωστά υλικά για τις κατασκευές που πρόκειται να κάνετε πάνω σε μια οικοδομή με x χρόνια παλαιότητας, και πολλά άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Ο μηχανικός σας θα σας ενημερώσει αν απαιτείται η έκδοση κάποιας άδειας για τις εργασίες που θα γίνουν.

Επίσης θα σας ενημερώσει και για τις εργασίες που πρέπει να γίνουν για την σωστή λειτουργία της νέας σας κουζίνας, τα σωστά υλικά για τις κατασκευές που πρόκειται να κάνετε πάνω σε μια οικοδομή με x χρόνια παλαιότητας, και πολλά άλλα.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, χρειάζεστε άδεια σχετικά απλή αν δεν πειράξετε τον φέροντα οργανισμό του κτιρίου.

 

Ακριβώς. Μία άδεια μικρής κλίμακας διαρρυθμίσεων για να είστε νόμιμος και μην σας κυνηγάνε γείτονες κτλ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.