Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποίηση Πληρωμής Εισφορών ΤΣΜΕΔΕ - Υπάρχει εκκρεμότητα


gdp

Recommended Posts

και μενα είναι κόκκινο. εχω 3μισι χρόνια στο τσμεδε. ρωτησα και μου είπαν οτι δεν σημαίνει σίγουρα οτι έχει κάποιος εκρεμμότητα αλλα το στείλαν μάλλον γιατι το 2ο του 2008 το πλήρωσα τέλος φεβρουαρίου 2009

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μόλις επέστρεψα από τα γραφεία του ΤΣΜΕΔΕ. Στην δική μου περίπτωση μου είπαν ότι επειδή η πρώτη καταβολή των ασφαλίστρων μου δεν έγινε μηχανογραφημένα, αργούν πολύ να τα περάσουν στο σύστημα (Αρχές 2006 γράφτηκα). Τώρα πλέον το σύστημα ενημερώνεται online μέσω της τράπεζας ή κάτι τέτοιο. Οπότε θα είναι ενημερωμένο την επόμενη φορά. Μου είπαν ότι αρκετοί είχαν αυτού του τύπου την εκκρεμότητα.

Ο καθένας όμως ας εξετάσει ξεχωριστά την περίπτωση του.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Εμένα πάντως στα πρώτα 3 χρόνια μου ερχόταν με κόκκινο φόντο αν και τα πλήρωνα πριν λήξουν και μετά άρχισαν να έρχονται με μπλε φόντο χωρίς να αλλάξω κάτι στον τρόπο πληρωμής ή να πληρώσω άλλες οφειλές. Μάλλον στην αρχή αργεί να πάρει μπρος η μηχανογράφηση...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις επέστρεψα από τα γραφεία του ΤΣΜΕΔΕ. Στην δική μου περίπτωση μου είπαν ότι επειδή η πρώτη καταβολή των ασφαλίστρων μου δεν έγινε μηχανογραφημένα, αργούν πολύ να τα περάσουν στο σύστημα (Αρχές 2006 γράφτηκα). Τώρα πλέον το σύστημα ενημερώνεται online μέσω της τράπεζας ή κάτι τέτοιο. Οπότε θα είναι ενημερωμένο την επόμενη φορά. Μου είπαν ότι αρκετοί είχαν αυτού του τύπου την εκκρεμότητα.

Ο καθένας όμως ας εξετάσει ξεχωριστά την περίπτωση του.

 

ακριβως το ιδιο και σε μενα.

 

στο τοπικο τσμεδε μου ειπαν τα ιδια.

 

αναμενοντας την μελλοντικη διαγραφη του...

 

 

αλλωστε,μην ξεχνας οτι

 

....ΤΕΕ-ΤΣΜΕΔΕ....

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

συνάδελφοι, δε μου έχει έρθει ακόμα η ειδοποίηση πληρωμής της εξαμηνιαίας εισφοράς. κοίταξα τι έγινε πέρσυ και η ημερομηνια λήξης πληρωμής ήταν 12/04 αν δεν κάνω λάθος. ρώτησα έναν-δυο γνωστούς και επίσης δεν έχουν λάβει ειδοποίηση. ξέρει κάποιος αν υπάρχει κάποια αλλαγή ή απλως έχουν καθυστερήσει οι διαδικασίες? (θα μου πείτε, βιάζεσαι να πληρώσεις?......δε νομίζω αλλά είναι και το να μαζευτεί το διόλου ευκαταφρόνητο ποσό της εισφοράς..)

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβαν ότι δεν θα πάρουν τίποτα πλέον αυτό το 6μηνο οπότε δεν έκαναν τον κόπο καν να στείλουν ειδοποιητήρια (ούτε εγώ έχω λάβει τίποτα). :)

Πέρα από την πλάκα, η κατάσταση επιδεινώνεται ραγδαία όχι κάθε μήνα, αλλά κάθε μέρα πλέον που περνάει! Αρχίζουν να συμβαίνουν απίστευτα πράγματα ακόμα και για τους έχοντες οργιώδη φαντασία. Περισσότερα σε άλλο πιο κατάλληλο thread.

Link to comment
Share on other sites

Yπάλληλος του ΤΣΜΕΔΕ με πληροφόρησε πως τα ειδοποιητήρια θα αποσταλούν τον Απρίλιο.

Ε όπου να’ναι έρχεται και αυτος..... Όπως και η Ανασταση!

Link to comment
Share on other sites

Πριν την Ανάσταση προηγείται η Σταύρωση... Λογικά από την ερχόμενη εβδομάδα θα αρχίσουν να έρχονται τα ραβασάκια

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.