Μετάβαση στο περιεχόμενο

Χορηγία εκδρομής του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΕΜΠ


gakias

Recommended Posts

Δϊκιο έχεις σου λέω.Και με 50-100 καφέδες λιγότερους τον επόμενο μήνα μαζεύει ο καθένας 50-300 ευρώ,οπότε βουαλά!

 

ειστε έτοιμοι!

 

Θα πιείτε ένα και καλό στα ανάκτορα του Μονακό!

 

Κ θα είστε κ ο ορισμός του ''η φτώχεια θέλει καλοπέραση''!!!

 

Μόλις μου ήρθε κ μία κατaπληκτική ιδέα:πάρτε παραμάζωμα τράπεζες και τις μεγάλες κατασκευαστικές,γιατί όπως φαίνεται μόνο αυτές βάζουν στην άκρη τους χαλεπούς καιρούς που περνάμε.....:)

 

:lol:

 

πολυ σωστο !

 

(γιατι, περα απο την πλακα, κι εμεις εχουμε παει εκδρομη και εχουμε κανει μηνες οικονομια γι αυτο....πολυ ετοιμα τα θελουν οι νεοι συναδελφοι....αμα ειναι, θελω κι εγω να παρω καινουργιο gpsακι , να σας δωσω αριθμο λογαριασμου;) )

 

και μια φιλικη συμβουλη, για να βρειτε χορηγιες χρειαζεται να λειωσετε σολες και να χτυπησετε πορτες, ξεκοληστε απο το κλικαρισμα....:-x

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 47
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν είναι ακριβώς έτσι. Και άλλες πόρτες χτυπάνε , και λιγότερους καφέδες πίνουν τα παιδιά και υπάρχουν αξιόλογοι νέοι στην οργανωτική επιτροπή γιατί τυχαίνει να ξέρω . Είναι καλό που οι μικρότεροι δεν ντρέπονται να απευθύνονται στους μελλοντικούς τους συναδέλφους για βοήθεια και συμβουλές. Είναι λίγο πολύπλοκο βέβαια το θέμα των χορηγιών … Ίσως να μπορούσατε να απευθυνθείτε σε κάποιες μεγάλες κατασκευαστικες.Που ξερετε, μπορει να γίνουν σταθεροί χορηγοί κατά ένα ποσοστό..

Link to comment
Share on other sites

..και λιγότερους καφέδες πίνουν τα παιδιά και υπάρχουν αξιόλογοι νέοι στην οργανωτική επιτροπή γιατί τυχαίνει να ξέρω .

 

 

Κ εγώ ξέρω κ λέω το εξής:

 

Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στην προσπάθεια των παιδιών να συγκεντρώσουν τα λεφτά.

 

Αυτό που με ενοχλούσε στο έτος μου είναι το γεγονός ότι αριστερίζουσες παρατάξεις,χωρίς να θέλω να τοποθετηθώ,εναντιώνονταν ιδεολογικά και εμπράκτως στη συγκεκριμένη εκδρομή λόγω του κόστους της....

 

Σε αυτά τα παιδιά λοιπόν,αν υπάρχουν ακόμα αντίστοιχες γνώμες, θέλω να πώ ότι μάλλον θα το μετανιώσουν αν τη χάσουν.Στην περίπτωση που δεν συγκεντρώσουν ΟΛΟ το ποσό της συμμετοχής,θα ήταν προτιμότερο να κάνουν ΠΟΛΛΕΣ θυσίες τους επόμενους μήνες προκειμένου να πάρουν μέρος...

 

Η ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ,ΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΗ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΗ ΑΞΙΑ ΤΗΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ.

 

Και ΝΑΙ, στο δικό μου έτος ήταν οι μεγάλες κατασκευαστικές οι κύριοι χορηγοί.

 

Επίσης να ενημερώσω όλους,ότι στην εκδρομή,εκτός από τις πρώτες 2 ημέρες,συμπεριλαμβάνεται κ η διατροφή,οπότε τα έξοδα μηδενίζονται,κυρίως τσιγάρα,ποτά,καφέδες κ σουβενίρ ουσιαστικά καλούμαστε να συνδράμουμε.Ε, εντάξει ρε παιδιά,βρείτε 50-100 ευρώ ο καθένας,δεν είναι και τόσο δύσκολο πλέον...Το 20-30% των φοιτητών έχει γονείς μεγαλομηχανικούς.Σκεφτήκατε να χτυπήσετε κ καμία τέτοια πόρτα?

 

Τί να πούμε κ εμείς,που αν δεν τα βρούμε για να τα ρίξουμε σε εξοπλισμό κ μίζες δεν θα φάμε το μεσημέρι???:)

Link to comment
Share on other sites

Η εκδρομή αυτή δεν έχει καμία σχέση με καμία άλλη εκπαιδευτική εκδρομή! Πήγαμε κι άλλες εκδρομές σε επόμενα έτη (και στην Ισπανία erling) αλλά δεν υπάρχει σύγκριση.

 

Διασχίζεις 4 χώρες (βάζω και το Μονακό) οδικώς και σταματάς μόνο σε φράγματα (τα πιο πολλά κατεστραμμένα και με τη δική τους ιστορία), σήραγγες και άλλα γεωτεχνικά και όχι μόνο.

Αναχώρηση στις 8, κάθε μέρα επίσκεψη σε 1-2 έργα, επιτόπου υπαίθριο μάθημα, ατελείωτα χιλιόμετρα, ελάχιστος (κάποιες μέρες και καθόλου) τουρισμός και επιστροφή μεσάνυχτα στο ξενοδοχείο (κάθε μέρα διαφορετικό) όπου μας περίμεναν με ειδική συνεννόηση για να μας σερβίρουν δείπνο στις 12 το βράδυ.

 

Τα θυμάμαι και ανατριχιάζω!

Μάλιστα όταν πήγα εγώ είχε έρθει μαζί μας και κάποιος Καναδός (νομίζω) καθηγητής που είχε μάθει για την εκδρομή και ήθελε να παρακολουθήσει τι και πώς για να κάνει κάτι αντίστοιχο στο δικό τους Πολυτεχνείο.

 

gakia, έπρεπε να είχες δημοσιεύσει νωρίτερα, τώρα δεν υπάρχει χρόνος να οργανωθεί κάτι.

 

zavi, πάμε όλοι "παρα δέκα";

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι μια τετοια εκδρομη ειναι τεραστιο δωρο για καθε φοιτητη αλλα και μηχανικο που δεν την εχει ζησει!!! Εξωφοιτητικες συμμετοχες ειναι αποδεκτες αραγε....???? Θα πηγαινα ευχαριστως...

Link to comment
Share on other sites

Σε εμάς τουλάχιστον δέχονταν...και ήρθαν καμιά 20αριά "εξωσχολικοί".

Α! και χορηγούς δεν είχαμε..μόνο το Πανεπιστήμιο κατά ένα μέρος... όλοι μας σκάσαμε 1000 Ε και κανείς δεν το μετάνιωσε! αχ και να ξαναπήγαινα.. :(

Link to comment
Share on other sites

zavi, πάμε όλοι "παρα δέκα";

 

Δεν είναι κακή ιδέα....

 

Βέβαια πολύ κούραση....

 

Ευχαρίστως να δώ και τον αγαπητό κύριο Μαρίνο για άλλη μία φορά εν δράσει και μάχιμο,έχω να τον δώ από τότε που του κάναμε ξενάγηση με τους μεταπτυχιακούς του στις σήραγγες της Πίνδου!!!

 

ΜΑΡΙΝΟΣ rulez!!!!!!

 

ΜΑΡΙΝΟΣ respect!!!!!!!

 

Πολύ σπάνια βρίσκονται τέτοιοι καθηγητές.....

 

Και την παλεύει ο άτιμος,εμένα στο άνθος της ηλικίας μου και τρίζουν τα κόκκαλά μου :)

Link to comment
Share on other sites

,εμένα στο άνθος της ηλικίας μου και τρίζουν τα κόκκαλά μου

 

Φταίνε οι υποθέσεις με τις οποίες καταπιάνεσαι. (καλά μαγνήτη έχεις ?!)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.