Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βιβλιάριο Υγείας


skyclad

Recommended Posts

Επειδή στο ΤΣΜΕΔΕ εδώ και έναν μήνα δεν σηκώνουν τα τηλ.Γνωρίζει κανείς τι δικαιολογητικά χρειάζεται για να βγάλω βιβλιάριο?Χρειάζεται κάποιο χαρτί από τον εργοδότη μου(δουλεύω σαν μισθωτος).Το συνταγολόγιο σε τι χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 41
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δε γνωρίζω τι απαιτείται για βιβλιάριο όταν είσαι μισθωτός, αλλά για το συνταγολόγιο (σήμερα το πήρα και εγώ) με ενημέρωσαν ότι με αυτό πλέον θα γίνεται η επίσκεψη σε γιατρό, θα γράφει τα φάρμακα και με αυτό θα πηγαίνεις φαρμακείο, όπου θα πληρώνεις κατευθείαν μόνο τη συμμετοχή (ενώ μέχρι πρότινος πήγαινες τις αποδείξεις του φαρμακείου στο ΤΣΜΕΔΕ). Για την επιστροφή χρημάτων από την αμοιβή των γιατρών θα ισχύει ότι και πριν.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή στο ΤΣΜΕΔΕ εδώ και έναν μήνα δεν σηκώνουν τα τηλ.Γνωρίζει κανείς τι δικαιολογητικά χρειάζεται για να βγάλω βιβλιάριο?Χρειάζεται κάποιο χαρτί από τον εργοδότη μου(δουλεύω σαν μισθωτος).Το συνταγολόγιο σε τι χρειάζεται.

 

Για βιβλιαριο υγειας (εγγραφη στον Κλαδο Υγειας Τεχνικών ΚΥΤ) δες :

http://www.tsmede.gr/indexx.asp?page=2

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 8 months later...

Καλησπέρα παιδιά!

Γράφω εδώ για να μην ανοίξω νέο θέμα.

Στο βιβλιάριο μου έχει το αυτοκόλλητο που γράφει πλήρωσε μέχρι 31-12-09 ισχύει ως 31-12-10.Στο μεταξύ έχω πληρώσει όλες τις εισφορές μου με τελευταία φορά το Σεπτέμβρη(Μου ήρθε και ασφαλιστική ενημερότητα).

Αν θέλω στο μεταξύ να επσκεφτώ κάποιο γιατρό τι γίνεται?Προφανώς υπάρχει πρόβλημα, σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Όπου να ναι θα σου ρθει (ή θα έπρεπε να έχεις λάβει) και η ασφαλιστική ενημερότητα......Στείλε και κανα mail να τους "ενοχλήσεις " .........

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η ασφαλιστική ενημερότητα αλλά την έδωσα στο λογιστή.Κράτησα φωτοτυπία και βλέπω οτι είχε αυτοκόλλητο πάνω που γ΄ραφει ισχύει ως 31-12-2011.Οπότε αυτό πρέπει να ναι ε?

Το αυτοκόλλητο το κολλάμε στη σελίδα που αναγράφει πάνω έχει πληρώσει?χρειάζεται και κάποια σφραγίδα η με το αυτοκόλλητο είμαστε καλλυμένοι?

Ελπίζω ο λογιστής να χει το χαρτί ακόμα ακέραιο :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.