Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρότυπο επιμετρήσεων μηχανικού για εργολαβία ανακαίνισης καταστήματος?


Recommended Posts

Καλησπέρα,

υπάρχει κάποιο πρότυπο έγγραφο επιμετρήσεων μηχανικού για σπίτια, καταστήματα? Μου ζητήθηκε να κάνω μια συνολική προσφορά για μια ανακαίνιση καταστήματος, απο αποξυλώσεις προγενέστερης χρήσης του κατ/τος, έως και τα καθίσματα που θα μπουνε στο μαγαζί. Εαν έχει κανείς κάποιο αντίστοιχο έγγραφο ως πρότυπο, παρακαλώ αν ειχε την ευγενή καλοσύνη να μου το στείλει.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοείς έγγραφο προμετρήσεων. Αν είναι έτσι προτιμώ να συντάσσω έναν απλό πίνακα σε μορφή προυπολογισμού. Απο κει και πέρα αφού είναι προσφορά συνέταξέ το όπως θες.

Link to comment
Share on other sites

Πάνο ευχαριστώ. Ως προς την προσφορά, η αμοιβή είναι συνήθως επι τοις εκατό του συνόλου ή ξεχωριστά αναφερεται μέσα στην ίδια προσφορά?

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας κάτι οτι θέλει αλλά η μικρή μου εμπειρία απο επαφές με πελάτες με έκανε να πιστεύω πως δεν υπάρχει λόγος να αναφέρεις χωριστά την αμοιβή σου. Το αντίθετο μάλιστα. Δηλώνω ένα ποσό κατ' αποκοπη και τέλος, ούτε προμετρήσεις αναλυτικές ούτε τίποτα. Ξέρεις πόσοι έχουν πάρει αναλυτικές προσφορές με τις προμετρήσεις μέσα στις οποίες εσυ θα μοχθήσεις να υπολογίσεις και ζητάνε χαμηλότερη τιμή? Άσε καλύτερα..

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

strad

 

1) μεταβολή ιδιοτήτων φυσικού προσωπου και προσθήκη κωδικού εργολάβου. Θεώρηση ΤΠΥ.

 

2) γράψε ειδικότητα στο προφίλ

 

3) Καλή τύχη

Link to comment
Share on other sites

strad

 

1) μεταβολή ιδιοτήτων φυσικού προσωπου και προσθήκη κωδικού εργολάβου. Θεώρηση ΤΠΥ.

 

Για πές ρε Μεγάλε, δηλαδή εγώ για να κάνω αυτεπιστασία μια οικοδομή πρέπει να κάνω τέτοιο ΤΠΥ?

Link to comment
Share on other sites

όχι , μόνο αν κατασκευάσεις εσύ ο ίδιος με δικούς σου εργάτες και τα υλικά δικά σου (ή όχι)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.