Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βεβαίωση ΤΣΜΕΔΕ - ΤΕΕ


Recommended Posts

Δεν έχω πιστωτική κάρτα, δεν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να πληρώσω και να παρω αμεσα την βεβαίωση;

 

Την επόμενη εβδομάδα θα γίνει έλεγχος των φορολογικών και θα πρέπει να έχω ενημερότητα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 29
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όχι δεν υπάρχει άλλος τρόπος από όσο ξέρω. Πήγαινε πάρε μια προπληρωμένη (από αυτές που "γεμίζεις" με ό,τι ποσό θες) πιστωτική από κάποια τράπεζα.

Edited by tpanag
Link to comment
Share on other sites

Eστω ότι βγάζω κάρτα και πληρώνω. Μετά θα μπορώ να βγάλω την βεβαίωση ηλεκτρονικά άμεσα ή θα πρέπει να περιμένω μερικές ημέρες να ενημερωθεί το σύστημα για να βγάλω την βεβαίωση;

 

Δηλαδή ο Ιανουάριος είναι ο μήνας που δεν μπορεί να καταθέσεις φάκελο στην πολεοδομία...

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα μπορούμε και προπληρωμένες κάρτες;

 

Γιατι στην σελιδα που δηλώνουμε τον αριθμό κάρτας, δείχνει με εικονίδιο μόνο master και visa

Link to comment
Share on other sites

Visa είναι η προπληρωμένη που θα πάρεις. Όπου περνάει μια κανονική Visa περνάει.

Edited by tpanag
Link to comment
Share on other sites

Η βεβαίωση που εκτυπώνεται από το σύστημα του ΤΕΕ λέει οτι εχω εκπληρώσει τις υποχρεώσεις μου μέχρι 31/12/11 και ισχύει για ενα 6μηνο ακόμα.

Παρόλα αυτά δεν θα γίνει δεκτή τον Ιανουάριο από την Πολεοδομία οπότε πρέπει να πληρώσω τις εισφορές μου για το '12 από τώρα.

Ωραία μέχρι εδώ.

 

Το ίδιο όμως πρέπει να γίνει και για το ΤΣΜΕΔΕ;

Η βεβαίωση που έχω, λέει ότι έχω εκπληρώσει τις υποχρεώσεις μου μέχρι 31/12/11 και ισχύει για ενα 6μηνο ακόμα, ότι ακριβώς λέει και η βεβαίωση του ΤΕΕ.

Ούτε αυτή θα γίνει δεκτή από την Πολεοδομία τον Ιανουάριο;

Θα πρέπει να πληρώσω το ΤΣΜΕΔΕ από τώρα;

Edited by Paul_Mix
Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται και ασφαλώς δεν οφείλεις να πληρώσεις το ΤΣΜΕΔΕ από τώρα. Εφόσον οι βεβαιώσεις αναφέρουν χρονική ισχύ, ισχύουν για την περίοδο που αναφέρουν και γίνονται δεκτές.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Εχετε ακουσει εάν πλέον δεν είναι απαραίτητη η Βεβαίωση ΤΣΜΕΔΕ και ΤΕΕ για οικοδομική αδεια ή κάτι σχετικό?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.