Μετάβαση στο περιεχόμενο

Στατικά αδείας 1975


 

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 47
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σου απάντησαν οι συνάδελφοι.

Πάντως γενικά να έχεις στο μυαλό σου ότι οι πλάκες ενισχύονται και επισκευάζονται εύκολα, ειδικά δε όταν το πρόβλημα είναι ο οπλισμός.

 

Ασφαλως και μπορει... Αλλα εδω δε μιλαμε πλεον για ελεγχο επαρκειας οπλισμου μονο...

Link to comment
Share on other sites

Απο που προκυπτει αυτο??? Απο το γεγονος οτι τα βλεπει... Αρα

Αν δεν τα εβλεπε θα επρεπε να κανει τους απαραιτητους δειγματοληπτικους ελεγχους..

Αφου τα βλεπει η δουλεια αλλαζει..

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το ότι βλέπει τα σίδερα σημαίνει ότι δεν μπορεί να κάνει τίποτα?

 

βεβαίως και μπορεί, δεν είπα αν μπορεί ή δεν μπορεί.

 

απλά ρώτησα, το καρότο του δίνει Φ10/15, τι αλλάζει?

Link to comment
Share on other sites

Ασφαλως και μπορει... Αλλα εδω δε μιλαμε πλεον για ελεγχο επαρκειας οπλισμου μονο...

 

Ότι και να είναι επισκευάζεται

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως δεν είπα ότι δεν επισκευάζεται κάτι, εγώ είπα:

 

1. Αν τα καρότα δείξουν Φ10/15 κάτι τρέχει στα γύφτικα. Ποιο είναι το νόημα όταν τον οπλισμό τον βλέπουμε?

 

Αν έπαιρνε από πλάκα που δεν το βλέπαμε, είχε νόημα

 

(λέμε τώρα, λες και στη δίπλα πλάκα από αυτή, τηρήθαν ΟΛΕΣ οι αρχές της τέχνης του οπλισμού και σε μία σκόνταψε η ιστορία)

 

2. Δεν έχω γνώρισει κάποιον που ήταν τσιγκούνης στην κατασκευή και large στην επισκευή

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως δεν είπα ότι δεν επισκευάζεται κάτι, εγώ είπα:

 

1. Αν τα καρότα δείξουν Φ10/15 κάτι τρέχει στα γύφτικα. Ποιο είναι το νόημα όταν τον οπλισμό τον βλέπουμε?

 

Αν έπαιρνε από πλάκα που δεν το βλέπαμε, είχε νόημα

 

(λέμε τώρα, λες και στη δίπλα πλάκα από αυτή, τηρήθαν ΟΛΕΣ οι αρχές της τέχνης του οπλισμού και σε μία σκόνταψε η ιστορία)

 

2. Δεν έχω γνώρισει κάποιον που ήταν τσιγκούνης στην κατασκευή και large στην επισκευή

 

 

Μα τα καρότα δεν τα λαμβάνουμε για να δούμε τον οπλισμό

Link to comment
Share on other sites

γι'αυτό δεν ειπε ότι τα πήρε?

 

Όχι δεν σκοπεύει να κάνει όροφο. Αλλά φοβάται γιατί οι οπλισμοί των πλακών κάτω φαίνονται σε τουλάχιστον 40% της επιφάνειας οροφής ισογείου. Μάλιστα φοβάμαι και εγώ. Τέλος περιμένω από τον πελάτη τα αποτελέσματα ελέγχου ενός καρότου (από μία πλάκα) που έστειλε στο πανεπιστήμιο Πατρών για να δώ τι αναγράφει.

Και πάλι σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον!

m&p αξίζει μαζί με την πυρηνοληψία ή όποια άλλη μέθοδο χρησιμοποιήσεις να κάνεις δοκιμή ενανθράκωσης του σκυροδέματος σε τόσο παλιά οικοδομή. Το καρώτο θα σου δείξει τι οπλισμό έχεις και αν είναι δαρινγκ, τότε... άστο καλύτερα ή κάνε ενίσχυση.

 

edit:και αυτός ο acnt, όταν θες να τον ρωτήσεις κάτι, λείπει

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.