Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΠΩΛΗΣΗΣ


Recommended Posts

στο σχέδιο της σύστασης είναι ίσως απίθανο ότι τα 5τμ θα αναφέρονται μέσα στη δικιά σου ιδιοκτησία, νομίζω ότι ανάφερες κάποια στιγμή ότι όσον αφορά τους τίτλους ιδιοκτησίας τα 5τμ δεν έχουν γραφτεί σαν εμβαδόν της ιδιοκτησίας σου ή μήπως δεν το θυμάμαι καλά;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Arche said:

στο σχέδιο της σύστασης είναι ίσως απίθανο ότι τα 5τμ θα αναφέρονται μέσα στη δικιά σου ιδιοκτησία, νομίζω ότι ανάφερες κάποια στιγμή ότι όσον αφορά τους τίτλους ιδιοκτησίας τα 5τμ δεν έχουν γραφτεί σαν εμβαδόν της ιδιοκτησίας σου ή μήπως δεν το θυμάμαι καλά;

Ναι στο συμβόλαιο αναγράφεται το σπίτι χωρίς αυτά τα πέντε τετραγωνικά

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 7/11/2020 at 5:09 ΜΜ, Arche said:

ενοεισα φαινεται τοτε πως έχετε προβλημα

Καλησπέρα και πάλι Λοιπόν σήμερα Μόλις έμαθα κάτι πολύ χαρούμενο πώς κατατέθηκε νομοσχέδιο προς ψήφιση που με καλύπτει επιτέλους αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω τώρα είναι το εξής όταν κατατίθεται ένα νομοσχέδιο σε πόσο καιρό μπαίνει σε ισχύ Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

@ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΕΛΕΝΗ~Αναφέρεσαι στο σχέδιο νόμου “Εκσυγχρονισμός της Χωροταξικής και Πολεοδομικής Νομοθεσίας”. Πρέπει να συζητηθεί και να ψηφιστεί από την αρμόδια επιτροπή.

Από την ιστοσελίδα της βουλής προκύπτει ότι η Διαρκής Επιτροπή Παραγωγής και Εμπορίου θα συνεδριάσει στις 27/11. Ίσως να χρειαστούν και άλλες συνεδριάσεις. Μετά πρέπει να ψηφιστεί και από την ολομέλεια σε μία συνεδρίαση.

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, Forefather said:

@ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΕΛΕΝΗ~Αναφέρεσαι στο σχέδιο νόμου “Εκσυγχρονισμός της Χωροταξικής και Πολεοδομικής Νομοθεσίας”. Πρέπει να συζητηθεί και να ψηφιστεί από την αρμόδια επιτροπή.

Από την ιστοσελίδα της βουλής προκύπτει ότι η Διαρκής Επιτροπή Παραγωγής και Εμπορίου θα συνεδριάσει στις 27/11. Ίσως να χρειαστούν και άλλες συνεδριάσεις. Μετά πρέπει να ψηφιστεί και από την ολομέλεια σε μία συνεδρίαση.

Ναι σε αυτό αναφέρομαι Απλά ρώτησα για να ξέρω περίπου το χρόνο Δηλαδή πόσο μπορεί να τραβήξει χρονικά

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, Forefather said:

Λογικά λίγες μέρες.

Ευχαριστώ πάρα πολύ Να ξέρετε για όλα με βοηθήσατε πολύ κάποιος από όλους σας δεν θυμάμαι ποιος μου είπε να απευθυνθώ στην πομιδα και μου είπε για το επερχόμενο νομοσχέδιο που με καλύπτει πραγματικά το ένα με οδήγησε στο άλλο γιατί θα είχα μπλέξει σε Περιπέτειες απίστευτες που μου λέγανε δικηγόροι

Link to comment
Share on other sites

58 λεπτά πριν, Forefather said:

Καλό θα ήταν να γράψεις το κομμάτι του σχεδίου νόμου που λύνει το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις.

Λοιπόν Από ότι καταλαβαίνω Μπορεί όμως να κάνω και κάποιο λάθος άρθρο 98 ρυθμίσεις του νόμου 1024 του 1971 παράγραφος 5 και 8 από ότι μου είπε όμως ο πρόεδρος της πομιδα όλα αυτά συντελούν στο εξής ότι μπορώ να κάνω μονομερής τροποποίηση σύστασης επειδή η αυθαίρετη κατασκευή είναι από κατασκευής και έχει περάσει δεκαετία

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.