Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ζητήματα που αφορούν προϋποθέσεις εισαγωγής


Recommended Posts

Έχουμε φτάσει τις 10 σελίδες.Προτείνω η επόμενη δημοσίευση εδω πέρα να είναι το path..που θα μας δείχνει την ΟΡΙΣΤΙΚΗ δημοσίευση και τότε θα έχουμε να πούμε πολλά.Μέχρι τότε υπομονή και εγρήγορση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 764
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δείτε την επιστολή του ΤΕΕ με την οποία τεκμηριώνονται οι προτάσεις σχετικά με όρια εσόδων, ποσόν επιδότησης κλπ.

 

http://espaengineers.wordpress.com/2009/07/29/ypoioepistol/

Link to comment
Share on other sites

3. Επισημαίνεται ότι το πλαίσιο της τριετίας για το ποσοστό επιδότησης του 80% θα πρέπει να αυξηθεί στην πενταετία .

 

νομιζω 5ετια περιλαμβανει η ανακοινωση του υπουργειου.

 

επισης απ'οτι καταλαβαινω θεωρειτε δεδομενο οτι τα κατωτατα ορια εσοδων ισχυουν για τους ανω 5ετιας ή κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

νομιζω 5ετια περιλαμβανει η ανακοινωση του υπουργειου.

 

επισης απ'οτι καταλαβαινω θεωρειτε δεδομενο οτι τα κατωτατα ορια εσοδων ισχυουν για τους ανω 5ετιας ή κανω λαθος?

 

ναι, μάλλον θα εννοούσαν τα κατώτατα όρια εσόδων. Ναι και για το δεύτερο. Πάντως απ' όσο καταλαβαίνω από αυτό:

 

"Τα κριτήρια επιλογής των προτάσεων θα βασίζονται σε οικονομικά στοιχεία παρελθόντων ετών. Η αξιολόγησή τους θα είναι συγκριτική και θα γίνεται ηλεκτρονικά με αυτόματο τρόπο - μέσω του συστήματος taxisnet - μετά την καταληκτική ημερομηνία υποβολής."

 

τα έσοδα θα παίξουν έτσι κι αλλιώς καθοριστικό ρόλο και στους κάτω της πενταετίας

Link to comment
Share on other sites

ετσι οπως ειναι διατυπωμενα ,μου φαινεται δινεται εμφαση σε αλλο απο αυτο που θελουν.

 

οσον αφορα τα οικονομνικα στοιχεια ων παρελθοντων ετων για τους κατω 5ετιας (αν αυτο ισχυει),θεωρω οτι τ χαμηλα εσοδα θα προκρινονται.

 

βεβαια ισως θεωρησουν οτι τα μικρα εισοδηματα ενος μηχανικου 2-4τιας οφειλονται σε φοροδιαφυγη,οποτε τα 30ρια(χιλιαρικα) ισως ευνοηθουν...παρανοια...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λόγω διδακτορικού,άργησα να πάω φαντάρος και έκανα πέρισυ την θητεία μου. Μπήκα τον Μάιο του 2008. Για τους 4.5 μήνες του 2008 που εργάστηκα δήλωσα 18.000 ευρώ (έπεσε δουλειά εκείνους τους μήνες). Επειδή δήλωσα κάτω από 30.000 φοροδιαφεύγω και δεν δικαιούμαι επιδότηση;

 

Επίσης έχω περάσει κατά μερικούς μήνες τα 5 έτη από την έναρξη, στα οποία όμως περιλαμβάνεται ο ένας χρόνος θητεία, δηλαδή κάτω από τα 5 έτη καθαρής εργασίας. Υπάρχει περίπτωση να έμπαινα στο 80% και όχι στο 50% για άνω πενταετίας;

 

Τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώθηκε το πρόγραμμα

http://www.info3kps.gr/showproclamation.asp?ID=2816

 

Να σημειωθεί πως δεν είναι η προδημοσίευση (!) αλλά νομίζω πως ξεκαθαρίζεται πλέον το θέμα των νέων και παλαιών μηχανικών.

Link to comment
Share on other sites

Ειπα και εγω...μηπως δεν καταλαβα καλά!!!

 

sundance

κανε καμμια βόλτα στα χωρια σου τωρα το 15αυγουστο που ειναι τοσο ομορφη περιοχή.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.