Μετάβαση στο περιεχόμενο

X μέτρα από την κατοικία


Recommended Posts

Θέλω να βρω "πόσα μέτρα απέχει κάτι απο την κατοικία μου". Κατοικία τι σημαίνει;

Έχω μονοκατοικία και δίπλα στα 5 μέτρα είναι το μπάρμπεκιου χτισμένο με στέγη. Από που μετράω;  απο το σπιτι ή απο το μπαρμπεκιου;

σπιτι----5 μετρα----μπάρμπεκιου---10 μέτρα---άλλο.

Το αλλο απεχει απο την κατοικια μου 10 ή 15 μετρα?

Link to comment
Share on other sites

@eng11 κατοικία είναι η μονοκατοικία. Το μπάρμπεκιου δεν επηρεάζει την απόσταση που θέλεις να προσδιορίσεις.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

https://do-it.gr/πόσες-κότες-επιτρέπονται-σε-κατοικημ/

στη θέση σου, θα ερχόμουν σε συμφωνία με τον ιδιοκτήτη του κοτετσιού, ώστε να εξασφαλίσω φρέσκα αυγά και κανα κοτόπουλο σπιτικό...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 18/5/2021 at 8:17 ΠΜ, tetris said:

https://do-it.gr/πόσες-κότες-επιτρέπονται-σε-κατοικημ/

στη θέση σου, θα ερχόμουν σε συμφωνία με τον ιδιοκτήτη του κοτετσιού, ώστε να εξασφαλίσω φρέσκα αυγά και κανα κοτόπουλο σπιτικό...

Δυστυχώς δεν ειναι αυτη η περιπτωση. Δε θα κοιτουσα μετρα κτλ... Ου μπλεξεις!

 

Τελικα παιδια απο που εως που μετραμε? Γνωριζει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς θέλεις να ρωτήσεις αν το μπάρμπεκιου (που έχει και στέγη) επηρεάζει ή όχι την απόσταση των 15.0μ σπιτιού και κοτετσιού. εε! λοιπόν η απόσταση  είναι μία και μοναδική (15,0μ). Άλλο θέμα είναι αν κάποιος  νόμος προβλέπει ότι αν λόγω της μεσολάβησης ... η απόσταση οικίας κοτετσιού πρέπει να μετρηθεί αλλιώς (οπότε και ο ίδιος ο νόμος  προσδιορίζει επακριβώς πως μετριέται)

 

Edited by ΚΑΝΑ
Link to comment
Share on other sites

Βασικά να ρωτήσω αν θα κάνω μπάρμπεκιου με τις κουτσουλιές... Καμία οικονομική ιδέα ρε παιδιά να καλύψω την τσίπα (φράχτη) τουλάχιστον να μην έχω οπτική επαφή; 

Link to comment
Share on other sites

Με αναρριχώμενη πρασινάδα  σε 6 μήνες δεν βλέπεις τίποτα. Αλλά το θέμα παραμένει - μυρίζουν πανάσχημα.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.