Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόσβαση γηπέδου :Αγροτική ή ιδιωτική;


Recommended Posts

κάποιοι νομίζουν ότι το φόρουμ είναι ΚΕΠ...

αγαπητέ κύριε,

1.και το 166 να καλέσεις κατ επιγόντως αυτό δε θα έρθει.θα μας ανεχτείς όλους λοιπόν γιατί από τα πολλά λεφτά το έχουμε ρίξει όλοι στην κρεπάλη και ξυπνάμε μετά τις 13.00.΄

2. αφού έχεις ήδη βάλει το χέρι στην τσέπη για 30x4700μ2 = ....ευρώ ΣΥΝ ΤΑ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΓΡΑΦΙΚΑ και από ότι φαίνεται ΔΕΝ σκοπέυεις να συμβουλευτείς ένα τοπογράφο μηχανικό της περιοχής σου γιατί η περίπτωσή σου κάνει μπαμ, κάνε μας την χάρη τουλάχιστον και άσε μας στην ησυχία μας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 22
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Τελικά τι σημαίνει αγροτικός δρόμος? Είχα την εντύπωση πως είναι μια δίοδος που δημιουργείται μεταξύ αγροτεμαχίων (με την σύμφωνη γνώμη των ιδιοκτητών) για να διευκολύνει την διέλευση αγροτικών μηχανών και αγροτικών εργασιών. Δεν δίνω ορισμό βέβαια, αλλωστε δεν είμαι μηχανικός, αλλά έχω αγροτεμάχιο με αγροτικό δρόμο. Εχω γραψει σχετικά σε άλλο thread.

Ο αγροτικός δρόμος φαντάζομαι δημιουργείται με για αγροτικές εργασίες? Στο φορουμ ακουσα και τον όρο κοινόχρηστος, που λογικά θα δημιουργείται πάλι με την σύμφωνη γνώμη των ιδικτητών. Διαβασα για την δουλεία διόδου αλλά νομίζω ότι για να κάνει κάποιος δουλεία διόδου θα πρέπει να μην έχει δικό του δρόμο.

Λογικά απαντηση σε όλα τα ερωτήματα θα μου δώσει η πολεοδομία.Εκεινο που θα ήθελα να ρώτησω εσάς είναι αν μια κοινότητα δικαιούται να δώσει βεβαίωση με την οποία να δηλώνει ότι υπάρχει αγροτικός οδός?

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιου είδους βεβαιώσεις από κοινότητες και Δήμους δεν σε κατοχυρώνουν!!!

 

Βεβαιώσεις περί τις ύπαρξης ή όχι αγροτικών δρόμων μόνο οι Νομαρχίες μέσω των πολεοδομικών τους γραφείων δικαιούνται να εκδόσουν.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.