Μετάβαση στο περιεχόμενο

Robot Μillennium της Autodesk (Robobat)


chronism

Recommended Posts

Σχετικα με την τιμoλογιακή πολιτική της Autodesk:

 

Μόλις ενημερώθηκα ότι το robot πλέον έχει 2 εκδόσεις.

Η standard στοιχίζει 3900ευρώ και 400ευρώ ετήσιο συμβόλαιο, ενώ η professional 5850ευρώ και 575ευρώ ετήσιο συμβόλαιο. Δεν υπάρχει περιορισμός μελών σε καμία έκδοση. Στην professional έχει δυνατότητες pushover, transient, harmonic και διάφορα άλλα καλούδια. Το esop μάλλον πάει για κατάργηση απ' ότι μου είπαν.

 

Τι λέγαμε? 2000ευρώ πολύ καλό για νά'ναι αληθινό?......

 

Βοήθειά μας !!!!!:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Ωπα.... στα 4.000 υπάρχουν και άλλοι σοβαροί παίκτες (βλ. Staad π.χ.).

Τελικά όταν καταλαγιάσει η τρικυμία να δούμε με τι πρόγραμμα θα καταλήξουμε, και σε τι τιμή.

 

Λες να κάναμε την σωστή κίνηση την σωστή στιγμή, ή θα μου έρθει κανένα email από USA και θα ζητάνε τη διαφορά από τα 2.000? Μήπως ξέρεις με τους υπάρχοντες χρήστες τι θα γίνει?

Πάντως το συμβόλαιο αρχίζει να "τσούζει".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σχετικα με την τιμoλογιακή πολιτική της Autodesk:

 

Μόλις ενημερώθηκα ότι το robot πλέον έχει 2 εκδόσεις.

Η standard στοιχίζει 3900ευρώ και 400ευρώ ετήσιο συμβόλαιο, ενώ η professional 5850ευρώ και 575ευρώ ετήσιο συμβόλαιο. Δεν υπάρχει περιορισμός μελών σε καμία έκδοση. Στην professional έχει δυνατότητες pushover, transient, harmonic και διάφορα άλλα καλούδια. Το esop μάλλον πάει για κατάργηση απ' ότι μου είπαν.

 

Τι λέγαμε? 2000ευρώ πολύ καλό για νά'ναι αληθινό?......

 

Βοήθειά μας !!!!!:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

 

 

Και γω την ιδια ενημερωση ειχα.....Το εξτραδακια για σχεδιαση συνδεσεων, ξυλοτυπων κτλ πανε τωρα μαζι με το Autodesk Revit Structure Suite που περιλαμβανει Autocad+Revit+Structure Modules και κανει γυρω στα 5900!!!!

 

Εγω θελω να ρωτησω αν εχει χρησιμοποιησει καποιος τα εξτρα αυτα για το σχεδιασμο και ποιες οι εντυπωσεις του και τι γινεται με την υποστηριξη....Μπορω αν εχω καποιο προβλημα να παρω τηλ κ να μου το λυσουν..,.Με την αγορα δικαιουμαι κ καποιο σεμιναριο εκμαθησης????

Link to comment
Share on other sites

με 4000 εχω instant+multisteel και ειμαι πληρης για μεταλλικα μικρης κλιμακας.

 

φυσικα ολα αυτα αν γινουν βελτιωσεις στο Ιnstant.

 

το robot το θεωρω μεγαλου κυβισμου προγραμμα για τα ελληνικα δρομακια αν και οι αυτοματισμοι στις φορτισεις ειναι παραπανω απο δελεαστικοι.

Link to comment
Share on other sites

Με 6.000 μόνο αν δεν έχεις το autocad (και θέλεις να το πάρεις :D ) αξίζει.

Αλλιώς, να... μιλιουνια τα σχεδιαστικά. Σαφώς θα προτιμούσα Advance steel ή prosteel. (Μην μιλήσω για Tekla που είναι...έρωτας, αλλά πανάκριβο).

Link to comment
Share on other sites

με 4000 εχω instant+multisteel και ειμαι πληρης για μεταλλικα μικρης κλιμακας.

 

φυσικα ολα αυτα αν γινουν βελτιωσεις στο Ιnstant.

 

το robot το θεωρω μεγαλου κυβισμου προγραμμα για τα ελληνικα δρομακια αν και οι αυτοματισμοι στις φορτισεις ειναι παραπανω απο δελεαστικοι.

 

και μεγάλης κλίμακας δεν έχεις κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.