Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απόθεση πλακιδίων 3,50 τόνων σε εξώστη


Recommended Posts

(Έγινε μεταφορά στην ενότητα για ιδιώτες. Didonis)

Καλησπερα εχω αγορασει ενα καινουργιο ημιτελες σπιτι μεζονετα 4-5.Στον 4 εχει μπαλκονι 8μετρα μηκος και 3 μετρα πλατος στον 5 ειναι περιπου 5 το πλατος του και ιδιο το μηκος(τα πρωτα 2 μετρα ανοικουν στην πλακα του 4ου ταβανι εννοω.Ειναι να αγορασω πλακακια μεγαλων διαστασεων για την ακριβεια 1χ3 μετρα συνολο 50 πλακακια με βαρος γυρο στους 3.5 τονους θα εχω θεμα αν τα βαλω για μερικες μερες στην αρχη του μπαλκονιου στον 4?

 

Βάλε τονισμό στο κείμενο και στον τίτλο για να μη κλειδώσει το θέμα.

Πατάς τις 3 τελίτσες, άνω δεξιά από το κείμενο σου και επιλέγεις επεξεργασία.

Didonis

Edited by Pavlos33
έγινε αλλαγή τίτλου για καλύτερη κατανόηση του θέματος-Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι μικρό βάρος

 

και εξαρτάται.  είναι όντως μπαλκόνι προβολος; η έχει περιμετρικά δοκούς 

 

χωρίς να έχω παραπάνω στοιχεία θα έλεγα να το αποφύγετε 

Link to comment
Share on other sites

δεν γνωρίζω τι είναι πρόβολος.Εγώ αυτό που θέλω είναι να τα ακουμπήσω κάπού γιατί 70 κίλα πλακάκια δεν τα ανεβάζεις μέχρι τον 4ο ένα ένα.

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ΣΑΒΒΑΣ ΘΕΟΧΑΡΟΥΣ said:

δεν γνωρίζω τι είναι πρόβολος.Εγώ αυτό που θέλω είναι να τα ακουμπήσω κάπού γιατί 70 κίλα πλακάκια δεν τα ανεβάζεις μέχρι τον 4ο ένα ένα.

Αν δεν γνωρίζετε, τότε να μην τα βάλετε. 

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιο μέρος  της εσωτερικής πλάκας που θα μπορούσε να σηκώσει το βάρος για μερικές μέρες?

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλετε ένα  δύο εργάτες να μεταφέρουν τα πλακάκια από την παλέτα, ενώ αυτή κρέμεται, χωρίς να πατάει, στον 4ο όροφο ( ή καλύτερα στον 5ο).

Edited by antloukidis
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ΣΑΒΒΑΣ ΘΕΟΧΑΡΟΥΣ said:

βρισκονται μεσα σε παλετοκυβοτιο οποτε η επιφανεια των 3.5 τονων θα βρισκεται σε 3τμ 

Δηλαδή μιλάμε για φορτίο 1.166,67 κιλά/ τμ ....Σε καμία περίπτωση δεν θα κάνεις κάτι τέτοιο. Εδώ κανονισμοί πολυκατοικίας σου απαγορεύουν να βάζεις μεγάλες γλάστρες στα μπαλκόνια. Πόσο μάλλον για τέτοιο φορτίο.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστεί ειδική ανάρτηση της παλέτας για να μη σφηνώσουν τα πλακάκια με τα σαμπάνια του γερανού

Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν, antloukidis said:

Θα χρειαστεί ειδική ανάρτηση της παλέτας για να μη σφηνώσουν τα πλακάκια με τα σαμπάνια του γερανού

 υπάρχει και η δυνατότητα του δώματος που ένα κομμάτι είναι ιδιόκτητο.Εκεί εχει πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.