Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΚΟΣΤΟΣ ΧΤΙΣΙΜΑΤΟΣ


conbar

Recommended Posts

Δεν αρκεί να "ακούς" αλλά να το ψάχνεις. Και ως προς το οικονομικό σκέλος.

Μην ξεχνάς ότι δουλειά του μηχανικού είναι να επιτύχει το βέλτιστο συνδυασμό ασφάλειας και οικονομίας

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, tetris said:

Δεν αρκεί να "ακούς" αλλά να το ψάχνεις. Και ως προς το οικονομικό σκέλος.

Μην ξεχνάς ότι δουλειά του μηχανικού είναι να επιτύχει το βέλτιστο συνδυασμό ασφάλειας και οικονομίας

Συμφωνώ φίλε μου, αλλά με όλο το σεβασμό, δεν έχεις προτείνει κάτι με επιχειρήματα (πλεονεκτήματα/μειονεκτήματα). Μόνο θεωρία. Αν δε θες να παραθέσεις συν και πλην, εντάξει, no problem.

Edited by manolis_tripsianis
  • Upvote 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, manolis_tripsianis said:

Συμφωνώ φίλε μου, αλλά με όλο το σεβασμό, δεν έχεις προτείνει κάτι με επιχειρήματα (πλεονεκτήματα/μειονεκτήματα). Μόνο θεωρία. Αν δε θες να παραθέσεις συν και πλην, εντάξει, no problem.

Επίσης "ακούω", "βλέπω τριγύρω" και "γράφω" σε αυτό το Forum, περιμένοντας καρτερικά εμπεριστατωμένες απόψεις, ακριβώς επειδή το ψάχνω. Δεν καταλαβαίνω τί εννοείς.

Edited by manolis_tripsianis
  • Like 1
  • Upvote 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, manolis_tripsianis said:

Συμφωνώ φίλε μου, ...

Σε τί ακριβώς συμφωνείς? Στο ότι πρέπει να το ψάξεις? Αν ναι, ποιός σε εμποδίζει να το κάνεις?

Όσο για "επιχειρήματα", σου έδωσα μια πρώτη γεύση 

23 ώρες πριν, tetris said:

 Και ως προς το οικονομικό σκέλος.

σε σένα εναπόκεται να διαπιστώσεις (και, πίστεψέ με, θα σε οφελήσει πολύ) τα υπέρ και τα κατά του κάθε τρόπου κατασκευής.

Κάνε λοιπόν μια πρώτη έρευνα, κι εδώ είμαστε πάλι. Με στοιχεία, κι όχι με τις ενδείξεις του (τοπικού) συρμού

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ενα μεγάλο μπράβο στον Τέτρις που δείχνει άλλη μια φορά με την συμπεριφορά του τι Μηχανικός είναι. Και Τριπσιανός, τι θέλεις να σου πούμε δηλαδή, μια δοκιμή θα σε πείσει. εμπρός είναι ο γυαλός,  προχώρα 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/4/2024 at 3:20 ΜΜ, Arche said:

Ενα μεγάλο μπράβο στον Τέτρις που δείχνει άλλη μια φορά με την συμπεριφορά του τι Μηχανικός είναι. Και Τριπσιανός, τι θέλεις να σου πούμε δηλαδή, μια δοκιμή θα σε πείσει. εμπρός είναι ο γυαλός,  προχώρα 

Ναι, πώς δεν το σκέφτηκα να προχωρήσω μόνος μου παίρνοντας το ρίσκο, ξοδεύοντας χιλιάδες ευρώ, αλλά μπήκα σε ένα φόρουμ μηχανικών να ρωτήσω πρώτα την άποψη τους (ΑΠΟΨΗ, την τελική απόφαση φυσικά θα την πάρω εγώ με τα κριτήρια που θα έχω εγώ, για αυτό το λόγο έχει δημιουργηθεί άλλωστε αυτό το ΦΟΡΟΥΜ, για ανταλλαγή απόψεων). Ευχαριστώ συνάδελφε για την προτροπή σου, μου άνοιξες τα μάτια.

  • Like 4
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.