Μετάβαση στο περιεχόμενο

άδεια και κόστος


Recommended Posts

Στο υπόγειο θέλω να χτίσω τις αποθήκες μου και έχω το τοπογραφικό. Χρειάζεται άδεια; Είναι μικρής κλίμακας εργασία; Ο ένας μηχανικός μου λέει ότι χρειάζεται και ο άλλος μηχανικός μου λέει ότι δεν χρειάζεται. Πόσο κοστίζει μια τέτοια άδεια; Μιλάμε για αποθήκες 12, 7, και 5 m2. Υπάρχει και μια τέταρτη άχτιστη που δεν μου ανήκει.

Link to comment
Share on other sites

On 12/2/2024 at 2:22 ΜΜ, mech_mas said:

... Πόσο κοστίζει μια τέτοια άδεια; ...

 

3 ώρες πριν, kierion said:

....

Τι εννοείτε με το ....

και φυσικά ανεξάρτητα τι εννοεί δεν είναι επιτρεπτό από τους κανόνες του φόρουμ να κοστολογούμε υπηρεσίες Μηχανικών.

Αν δεν υπάρχει κάτι άλλο το θέμα θα κλειδώσει ως ολοκληρωμένο. 

 

Link to comment
Share on other sites

κανείς συνάδερφε....

ο @mech_mas ζητά κοστολόγηση Οικοδομικής Άδειας.

Σε αυτόν αφορούσε η επισήμανση μου.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν ρώτησα αν χρειάζεται ή δεν χρειάζεται άδεια. Μάλλον υπάρχει προκατάληψη, δυστυχώς, στο φόρουμ. Το διαπίστωσα και στο παρελθόν.

Έπειτα μπορείτε να μου απαντήσετε, αν εξαρτάται από τα τετραγωνικά ή είναι συγκεκριμένη τιμή. Αυτά. Απογοήτευση από το φόρουμ.

  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

Πάγια πολιτική του φόρουμ από την έναρξη λειτουργίας του είναι να μην δημοσιοποιούνται αμοιβές μηχανικών για ευνόητους λόγους. Αν σε απογοητεύει το φόρουμ μπορείς απλά να μην ξαναμπείς. Τι μας το λες;

Το παρόν κλειδώνεται.

Edited by Pavlos33
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.