Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απατεώνας ιδιοκτήτης


Recommended Posts

Συνάδελφοι έχω κάνει ενα τοπογραφικό εδώ και 7 μήνες . Κόστος 250 euro. Δεν με έχει πληρώσει και καιε φορά που τον πέρνω τηλ , μου λέει την άλλη β΄δομάδα κ την άλλη βδομάδα, με κοροιδεύει, τι να κάνω ; πως μπορώ να πάρω το χρήμα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 24
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

bd_ly

αν είσαι συνάδελφος μιάς και δεν έχεις γράψει ακόμη την ειδικότητά σου παρά τις προτροπές των συντονιστών να απευθυνθείς στο ΤΕΕ και θα πάρεις συμβουλές και βοήθεια

τα ξαναλέμε

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν η τιμή μου φαίνεται χαμηλή.

Δεύτερον κακώς δεν πήρες κάτι για την παντρειά που λέμε, το χειρότερο δε είναι αν του έδωσες το τοπογραφικό.

Προσωπικά δεν δίνω ποτέ τοπογραφικό αν δεν πληρωθώ.

 

Αν είναι ελεύθερος επαγγελματίας - π.χ. μαγαζάτορας χτύπα του και εσύ ένα κανόνι.

Για να τον κυνηγήσεις τα λεφτά είναι λίγα και δεν αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ! Όμως αν το έχει μεγάλη ανάγκη και δεν έχει καθόλου χρήματα?

Μήπως το κράτος θα πρέπει να επιδοτεί τον ιδιοκτήτη και να του κάνει έπειτα κρατήσεις για αυτές του τις υποχρεώσεις? Ο πελάτης σου λέει εγώ αναγκάζομαι να κάνω τοπογραφικό για να κάνω αποδοχή κληρονομιάς.Σε τέτοιες περιπτώσεις δε θα πρέπει να δανείζεται ο ιδιώτης από το κράτος? Εκτός και αν το κράτος σκέφτεται ότι όλο και κάποιος μηχανικός θα τον δανίσει κάνοντας αφιλοκερδός τη δουλειά του και έχει να λαμβάνειν..

Link to comment
Share on other sites

Τοπογράφος είμαι και δουλεύω σε μια τεχνική εταιρία , και που και που κάνω κανένα τοπογραφικό.

 

Απλά πίστευε ότι είναι εντός οικισμού και θα το πωλούσε αλλά η αυτοψία μου το εβγαλε εκτός και μάλιστα πολύ έξω. Συμπέρασμα δεν μπορεί αν το πουλήσει. Εκτός αυτού έτρεχα και στις πολεοδομίες για αυτοψίες....

 

Και τώρα τουρίστας !

 

Είναι κλειδαράς .... ανοίγει πόρτες .... δεν έχω κλειδωθεί ρε παίδια .... τι να κάνω με το ΧΧΧΧΧΧΧ. !

Link to comment
Share on other sites

Πονεμένε και φεσωμένε bd_ly.... όσο και να καταλαβαίνω τον οικονομικό σου πόνο..... μήπως κάνουμε γραφικό το φόρουμ με τέτοιου είδους θέματα??? λέω μήπως????!!

Συμβουλές καλές πήρες (άλλαξε κλειδαρίες σπίτι, ζήτατα από τα πεθερικά, ρελευέ τον στο σόι, βάλε μπράβους) τέλος πάντων κάνε ότι καταλαβαίνεις.....

Ας μή το συνεχίσουμε!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.