Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2009 & 2010)


Recommended Posts

Οχι!Πηγα ,εκανα φασαρια,ηταν και αλλοι επιδοτουμενοι εκει που με υποστηριζαν με παρομοια προβληματα με τα δικα μου και ο υπαλληλος κοτεψε και ειπε οτι μας καταλαβαινει.Βασικα του ανεφερα οτι ξερω πως αλλο συναδελφο μου του κλεισανε ραντεβου και συνιστα διακριση να μην γινει το ιδιο και με μενα!

Δοκιμασε το!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το θεμα ειναι οτι ο υπαλληλος δεν μου δημιουργησε προβλημα εκανε θετικη αναφορα η διευθυντρια με αναγκασε να βαλω ωραριο καταστηματος?????και μου ειπε στην επομενη θα με απορριψει.Της ειπα για σεμιναρια που εχω να παω για μια εβδομαδακαι δεν θα ειμαι εκει και μονο που δεν με εβρισε.Ειλικρινα δεν ξερω τι να κανω.Απο αλλους συναδερφους επιδοτουμενους γνωστους δεν εχω ακουσει κατι παρομοιο..

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αλλά έχουν αρχίσει να εξαντλούντε τα όρια της υπομονής μου.

Πληρώνω τζάμπα ενοίκια χωρίς να έχω μία και στο τέλος όταν και εάν βγει το πρόγραμμα νομίζω οι ζημιές ίσως αντισταθμίζουν τα κέρδη.Αν δεν είμαι η μόνη αγανακτισμένη με το θέμα προτείνω να κινηθούμε με όποιο τρόπο.

 

Και μία ερώτηση αν γνωρίζει κανείς... θα μπορούε κάποιος να κάνει διακοπή της δραστηριότητας και να τη συνεχίσει άλλη στιγμή και να εξακολουθεί να υπάγεται στο πρόγραμμα της επιδότησης?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στην ίδια κατασταση είμαι απο τις 15 Δεκεμβρίου 2009. Μία γνωστή μου απο τις 14 Δεκεμβρίου 2009.... Σε φάση επεξεργασίας.... Απαράδεκτη κατάσταση. Χάνουμε λέφτα τόσους μήνες στα ενοίκια χωρί να μπορούμε να δουλέψουμε....

 

Και εγώ μέσα είμαι για να κινηθούμε όλοι μαζι. Τουλάχιστον αν και όταν προχωρήσει (λέμε τώρα), να δικαιολογηθούν αυτά τα χρήματα που δώσαμε για τα ενοίκια μέσω της επιδότησης.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι μπορούμε να πετύχουμε κάτι. Από την πρώτη μέρα που πήγα στον ΟΑΕΔ για απλή ενημέρωση, ο υπάλληλος μου ξεκαθάρισε ότι η επιδότηση αφορά νέους επιστήμονες που θα δραστηριοποιούνταν στο χώρο τους, ως ελεύθεροι επαγγελματίες, είτε υπήρχε το πρόγραμμα είτε όχι. Γι' αυτό και το πρόγραμμα απαιτεί να παρουσιάσεις έξοδα 6.000 ευρώ πριν καν σε επιδοτήσουν. Κι εγώ στη φάση της επεξεργασίας βρίσκομαι από 2 Φεβρουαρίου.

Link to comment
Share on other sites

εγω είχα μπεί στο πρόγραμμα το 2/2009 με εγκρίναν με προχωρήσαν με κανονικές διαδικασίες πήρα τις 2 πρώτες δόσεις (απο τις οποίες το 80% το είχα ξοδέψει για το στήσιμο του γραφείου) και έρχονται απο το 2/2010 που ουσιαστικά τελειώνει το πρόγραμμα και μου λένε πώς δεν ξέρουν ποτε θα πάρω τα τελευταία χρήματα. (μάλιστα ένας υπάλληλος μου είπε δεν έχετε απενταχτεί αλλα θα περιμένει πολυυυυυυ........)

σε τέτοιους καιρόυς καταλαβαίνεται πόσο δύσκολα όλα γίνονται.

Link to comment
Share on other sites

εγω είχα μπεί στο πρόγραμμα το 2/2009 με εγκρίναν με προχωρήσαν με κανονικές διαδικασίες πήρα τις 2 πρώτες δόσεις (απο τις οποίες το 80% το είχα ξοδέψει για το στήσιμο του γραφείου) και έρχονται απο το 2/2010 που ουσιαστικά τελειώνει το πρόγραμμα και μου λένε πώς δεν ξέρουν ποτε θα πάρω τα τελευταία χρήματα. (μάλιστα ένας υπάλληλος μου είπε δεν έχετε απενταχτεί αλλα θα περιμένει πολυυυυυυ........)

σε τέτοιους καιρόυς καταλαβαίνεται πόσο δύσκολα όλα γίνονται.

 

Τι εννοεις δηλαδη?Μετα το περας του δωδεκαμηνου δεν βγαινεις απο το προγραμμα αυτοματα, ασχετα με τον αν σου εχουν καταβαλει την τελευταια δοση?Συνεχιζεις και υφιστασαι την διαδικασια ελεγχων και τιμολογιων?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.